Zaginiony świat gigantów

agnieszka3201
Posty: 10
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 15:18

Zaginiony świat gigantów

Post autor: agnieszka3201 » 16 maja 2013, 09:49

Wielu uczonych, na przekór archeologicznym odkryciom, tak szeroko opisywanych przez Jonathana Graya w książce pt. „Zaginiony Świat Gigantów” - The Lost World of Giants uważa, że giganci, jako rasa, nigdy nie istnieli. Przyczyny osiągania przez ludzi kolosalnego wzrostu upatrywali w wadliwych genach oraz w chorobie zwanej akromegalia, która to wywołana jest nadmierną produkcją hormonu wzrostu. Jej skutkiem jest między innymi zwyrodnienie układu kostnego. Współcześnie w Wielkiej Brytanii co roku rodzi się ok. 200 osób chorujących na akromegalię, w USA – tysiąc. Biorąc pod uwagę rzadkie zaludnienie w dawnych epokach, należy przypuszczać, że gigantyzm był wówczas bardziej wyjątkowy niż obecnie.

Pewna frakcja naukowców uważa, że legendy o olbrzymach mogą mieć również inne wytłumaczenie. Zastanowiło ich, że na Ziemi znajdowane są skamieliny bardzo dużych ssaków. Nie były to pojedyncze przypadki, przeciwnie – chodziło o całe gatunki. Doszli więc do wniosku, że skoro gigantyzm dotykał zwierzęta, to równie dobrze mógł dotyczyć człowieka, a przyczyną tego miały być inne warunki życia na Ziemi. Naukowcy, którzy badają zmiany ziemskiej atmosfery, uważają, że dawno temu ciśnienie atmosferyczne na naszej planecie było wyższe, a powłoka ozonowa siedem razy grubsza. Sprzyjało to rodzeniu się istot o znacznym wzroście.

Autor nie daje za wygraną i bardzo szczegółowo opisuje znaleziska, które wskazywały by na istnienie Gigantów co niestety przeczy teorii tak agresywnie lansowanej przez twórców darwinizmu. Należy zadać sobie pytanie czy można zaprzeczyć czemuś co zostało odkryte przez wielu archeologów a niestety skrzętnie jest ukrywane tylko dlatego aby nie zaszkodzić tej tak popularnej teorii. Kto powiedział, że człowiek musi naiwnie wierzyć absurdalnym historyjkom o rzekomym pochodzeniu człowieka od małpy? Zainteresowanych odsyłam do bloga - http://www.tajemniceprzeszlosci.pl

ODPOWIEDZ