Tajemnice Bogów

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Tajemnice Bogów

Post autor: Maat » 04 listopada 2011, 07:11

Od wielu lat zadaje sobie kilkanaście pytań, na które mam wrażenie do końca życia nie znajdę odpowiedzi. Macie może argumenty, które pomogą zbliżyć się do prawdy w odpowiedzi na pierwsze pytanie?

Czy święta inkwizycja była narzędziem do zablokowania pewnej sfery wiedzy, która wymykała się spod kontroli największej kastry wtajemniczonych? I czy reforma, która spowodowała wykluczenie z uniwersytetów astrologię była drugim (choć bezkrwawym) takim posunięciem i prze-kierunkowaniem tej nauki na boczne tory ?

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Tajemnice Bogów

Post autor: janusz » 05 listopada 2011, 19:06

To wydaje się zaskakujące, ale już kapłani żydowscy zabraniali posługiwania się astrologią.

Obrazek

Obrazek

Napierśnik (pektorał), który nosił na piersi Arcykapłan - hoszen – miał dwanaście kamieni szlachetnych, reprezentujących dwanaście pokoleń (plemion) Izraela. Wewnątrz mieścił się schowek na losy zwane urim i tummim, za pomocą których arcykapłan udzielał w imieniu Boga odpowiedzi na konkretne pytania stawiane mu przez petentów. A wróżby, bo tak można nazwać to co robił, opierały się min. na ''mapie nieba'', czyli dwunastu gwiazdozbiorach. Mimo, że Stary Testament zawiera w opisach wiele odnośników do konstelancji gwiezdnych, oficjalnie unika się przypominania o tym, że zadaniem dawnych kapłanów było wróżenie z gwiazd. To samo zastosowano w pewnym okresie w chrześcijaństwie. Tacy ludzie jak np.Nostradamus musieli ukrywać swoją wróżebną działalność. :?

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Tajemnice Bogów

Post autor: Maat » 07 listopada 2011, 08:28

Masz rację Janusz ta wiedza była zakazana, ale dla kogo? dla prostego ludu – ale co wiedzieli arcykapłani?

Chyba każdy z Was czytał już ten cytat i zadław sobie wiele pytań?
„Ten wynalazek powoduje zapomnienie w umysłach tych, którzy nauczą się z niego korzystać, ponieważ zaprzestają ćwiczyć pamięć. Pokładają ufność w słowie pisanym, złożonym ze znaków, które nie są częścią ich samych, co sprawia u nich zanik pamięci. Wynalazłeś eliksir, lecz nie pamięci, ale przypomnienia, oferując swoim adeptom namiastkę mądrości zamiast niej samej. Czytać będą wiele rzeczy bez pouczenia, sądząc, że wiele wiedzą, podczas gdy na ogół pozostają ignorantami, a przy tym trudnymi w obyciu, ponieważ wydają się mądrzy, choć tacy nie są”
Czy sprawdziły się słowa Ammona, które wypowiedział w odpowiedzi na dar pisma otrzymanego przez Thota, które przytaczał Sokrates?
O zaniku jakiej wiedzy mówi Ammon? Jaki stopień wiedzy o której mówi Ammon zachowała się do czasów Sokratesa (gr. Σωκράτης, ur. 469 p.n.e., zm. w 399 p.n.e.) jaki do czasów Jezusa, średniowiecza i odrodzenia? Czy bogowie greckiego Olimpu znali wiedzę Ammona i Thoda. Czy wiedza egipskich, greckich, i rzymskich bogów to technologia, którą możemy poznać i przełożyć na współczesną naukę? Czy mądrość z drzewa wiedzy i nieśmiertelności , którą zdobyła Ewa i Adam - to ta sama wiedza, o której mówi Ammon czy wiedza, którą Mojżesz otrzymał od Boga.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Tajemnice Bogów

Post autor: janusz » 08 listopada 2011, 01:01

Obrazek

Obrazek

Bogowie są zazdrośni nie chcieli abyśmy za dużo wiedzieli. Podejrzewam, że kapłani też jako śmiertelnicy nie mieli dostępu do prawdziej wiedzy bogów. Już po 70-ce wielu Ziemian traci kontakt z rzeczywistością. ;)
Czas naszego życia jest za krótki a problemy z tzw. ''codziennością'' jeszcze bardziej je skracają.
Sam Thot powiedział, że wiedza, którą pozostawił w Egipcie czeka na odpowiedni moment i odpowiednich ludzi. Wspomniał o czasie przebudzenia, który otworzy bramy poznania.

Obrazek Epoka zejścia energii zrozumienia :idea:

Wygląda na to, że nie wszyscy bogowie byli ''wrogo'' do nas nastawieni. Możliwe też, że prawa wszechświata są silniejsze od praw ''boskich'' i więzienne blokady wreszcie się otworzą. :)

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Tajemnice Bogów

Post autor: Maat » 12 listopada 2011, 08:40

Ta krótka dyskusja z Januszem i post Andrzeja – Noe i sprawiedliwość jak i analiza postów na tym portalu podsunęły mi pytania:
Czy wiedza, którą Ewa odczytała z drzewa poznania dobra i zła to ta sama wiedza, którą Mojżesz otrzymał od boga? Czy tajniki tej wiedzy zaszyfrowane są w księdze wyjścia? A jeżeli tak to dlaczego za jej zdobycie jedni zostali ukarani a drudzy nagrodzeni?

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Tajemnice Bogów

Post autor: Maat » 14 listopada 2011, 11:49

Co wiedział Archimedes czy poznał technologie, którą stosowali bogowie.? Czy współczesna nauka dobrze zinterpretowała jego słowa?- Dajcie mi punkt oparcia, a poruszę Ziemię. Δος μοι πα στω και ταν γαν κινήσω. (dialekt dorycki)
Inne tłumaczenie: Dajcie mi wystarczająco długą dźwignię i wystarczająco mocną podporę, a sam jeden poruszę cały glob. Jednak czy podpora to, to samo, co punkt oparcia? Czy podpora to nie jeden z elementów dźwigni? Ramię, podpora i punkt oparcia to trzy elementy dźwigni dzięki którym możemy podnieść dany przedmiot. Czy Archimedes znalazł punkt oparcia jednak nie miał tworzywa na Ramię i podporę? Czy energia sama w sobie może być urządzeniem?

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Tajemnice Bogów

Post autor: janusz » 16 listopada 2011, 23:34

Wszystko o czym piszesz może być ''ukrytą'' prawdą. W świętych księgach Indii są opisy wielkich kosmicznych miast wędrujących we Wszechświecie. Mówią one o cywilizacjach mających moc przestawiania planet. W samej Biblii podano informację o zburzeniu murów Jerycha za pomocą dźwięku trąb. Same rozstąpienie wód Morza Czerwonego z pomocą cudownej laski jest zastanawiające.

Obrazek

Cudowne Berło umieszczona na końcu Laski przewija się w legendach i świętych księgach sięgając początkami do Stworzenia Świata. Biblijne rajskie drzewo z którego Ewa zerwała jabłko, przedstawiane jest jako owiniete cztery razy wężem - jest to żródłowe dla chrześciaństwa przedstawienie pochodzenia życia na Ziemi. Wąż owinięty cztery razy wokół Berła do dzisiaj jest symbolem odnowy zdrowotnej u lekarzy i aptekarzy. Wąż cztery razy owiniety wokoło jajka to Orfickie Jajko, symbol Stworzenia Świata i życia na Ziemi. W mitologii greckiej opiekunem sztuki lekarskiej był bóg Aslepios z Laską owiniętą wężem (Laska Asklepiosa), w starożytnym Rzymie bogiem uzdrowicielem był Eskulap przedstawianiy jako brodaty mężczyzna z laską wokół której wije się wąż. Ten motyw węża wspinającego się po Lasce można znaleźć również u Sumerów i Celtów. W mitologii indyjskiej bogiem ognia niebiańskiego, z berłem w ręku jest Agni. W Mahabharata bogiem z takim samym berłem w ręku jest Vishnu, a Laską posługuje się stworzyciel świata bóg Shiva.

Obrazek Obrazek

W temacie cudotwórczej energetycznej formy powiedziane zostało wiele, jak jednak ma się ona do Świętego Światła Graala. Tajemnica cudownego działania Laski Jezusa i Laski Mojżesza kryje się w tym, że konstrukcja ich górnej części zwanej Berłem (monstrancja) jest w stanie oddziaływać z docierającym do nas promieniowaniem kosmicznym, w wyniku reakcji promieniowania na Berło powstaje powiększony Stożek Czasu (klepsydra czasu), w który można ingerować poprzez wizualizację myślową - w ten sposób Myśl staje się Ciałem w naszym świecie materialnym. W wyniku reakcji promieniowania na Berło (monstrancję) powstaje wokoło Berła świetlista aureola (poświata), czasem silnie bijące jaskrawe światło. Światło to opisane zostało w świętych księgach na całym świecie. Cuda Mojżesza rozpoczęły się od chwili gdy natrafił on na Gorejący Krzew. Prawdopodobnie wewnątrz tego krzewu znalazł Mojżesz swoją cudowną Laskę i z jej powodu krzew świecił jaskrawym światłem. Laska Jezusa świeciła mocnym jaskrawym światłem podczas jego zmartwychwstania, strażnicy grobu w popłochu opuścili wówczas swój posterunek - w wyniku działania Świętego Światła Graal na okryciu powstało odbicie twarzy oraz ciała Jezusa, znane jako Całun Turyński. Podobno kilka takich cudownych Lasek spoczywa w tajemnych schowkach na wszystkich kontynentach naszej planety, jest to spadek pozostawiny nam przez tych co nazywamy ich bogami. Część kapłanów odpowiedzialnych za skarb nie zdaje sobie sprawy z właściwego przeznaczenia Laski lub Berła - są jednak i tacy co dobrze znają się na rzeczy, czekają jednak na odpowiedniego kandydata na posiadacza mocy. :?
Tajemnica cudownego działania Lasek opiera się na korzystaniu z energetycznej formy Dżed. Rozwiniętą formą Dżed jest Stupa, a jej pomniejszoną wersją Monstrancja. Cudowne Laski Jezusa i Mojżesza były miniaturami Monstrancji, podobnej do tych z kościoła. Skoro jesteśmy przy rozbiorze cudownej Laski na części należy rozróżnić jej zasadniczą część górną - Berło oraz górną część Berła zwaną jabłkiem królewskim lub Orb. Poprawnie skonstruowany Orb powinien być zakończony krzyżem u góry.


Obrazek opiekunka Graala

A tak dla przypomnienia co mieli w dłoniach aniołowie udający się do Sodomy i Gomory ?

Obrazek

Jak widać potężna moc tkwi w.....laskach nebeskich. :D

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Tajemnice Bogów

Post autor: Maat » 04 sierpnia 2012, 12:20

Za co Adam i Ewa zostali wygnani z raju?
I czym tak naprawdę jest zakazany owoc?
Czy zdobycie wiedzy z drzewa poznania i zerwania jabłka z zakazanego drzewa ma takie samo znaczenie?

Zakazany owoc, który jako chrześcijanie znamy i kojarzymy wyłączne z biblijnym przekazem to według narzuconej interpretacji wiedza z drzewa poznania, po którą sięgnęli Adam i Ewa. Co wcale nie oznacza, że nie możemy sięgnąć po wiedzę z drzewa poznania. Bóg JHWH nie zabronił zdobywania hermetycznej wiedzy wręcz przeciwnie osobiście jej nauczał. Pierwszymi jego uczniami, według dogmatów religii judaistycznej i Judeo -chrześcijańskiej był Adam i Ewa a następnie prorocy patriarchowie, Mojżesz i który przekazał ją synom Lewiego, a w kolejnym przekazie poznał ją król Dawid Filozofowie greccy i rzymscy, Jezus i apostołowie oraz święci kościoła katolickiego, judaistycznym odwzorowaniem wiedzy z drzewa poznania oprócz tory jest również kabała.
Wiedza z drzewa poznania była przekazywana wyłącznie tym, którzy zgodnie z nakazem wykorzystywali ją na chwałę boga czcili wielbili go i poszerzali obszar jego królestwa.
Zerwanie jabłka z drzewa poznania nie oznaczało jak błędnie sądzimy zgłębienia i dotarcia do hermetycznej wiedzy a wykorzystanie jej mechanizmów i możliwości w celu osiągnięcia boskiej władzy i boskich możliwości.
Więc jak widzimy inna kwestują jest zgłębienie wiedzy z drzewa poznania, która ma służyć ku chwale bożej a inną kwestią jest zerwanie zakazanego owocu i wykorzystanie go do własnych celów.

Ale zakazany owoc to nie tylko zgłębienie wiedzy bogów czy wykorzystanie jej bezprawne wykorzystanie dla własnych korzyści, ale również cały szereg mechanizmów, które sprawiają ze pragniemy a wręcz pożądamy, czegoś co w danym momencie jest kanonem wyznacznika piękna czy największego dobra, którego nie możemy zdobyć.
A jeszcze inną kwestują jest zakazany owoc, który służy jako jeden z dziesiątek mechanizmów dzięki, którym ewolucja zapewniła sobie przetrwanie gatunku, który sprawia że obiektem naszych pożądań staje się osobnik płci przeciwnej,( który zapewni najlepsze geny będące jednym z ogniw w ciągłości zachowania gatunku (jego atrakcyjność wzrasta wraz ze stopniem trudności zdobycia partnera).
Zakazany owoc to hasło, które odnosi się do więcej niż jednego pojęcia przez co nie możemy precyzyjnie określić jego znaczenia.
By zrozumieć definicje zakazanego owocu musimy poznać wszystkie jego zagadnienie i dowiedzieć się, co kryje się pod hasłami:
Zakazany owoc jako jeden z mechanizmów służących do prokreacji, które ewolucja wykształciła w celu zachowania gatunku.
Zakazany owoc, który wykorzystuje producenci zmuszają nas do kupowania swoich produktów.
Zakazany owoc jako klucz umożliwiający zdobycie kolejnego szczebla szczebel w hierarchii społecznej, aż po szczyt.
No i w końcu zakazany owoc jako kreator mody, czyli o tym jak Rubens tworzy akty z modelkami Armaniego a Armani ubiera modelki Rubensa i o tym jak marzenia o wiecznej młodości pozornie pokonały jeden z mechanizmów ewolucji służący do prokreacji zastępując je modą na seks, czego jednym ze skutków ubocznych jest pogoń za czymś, co tak naprawdę mamy w zasięgu ręki.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Tajemnice Bogów

Post autor: janusz » 05 sierpnia 2012, 21:32

Puszka Pandory - czyli zakazany owoc nr.2
Ponoć czas boskiej i każdej innej manipulacji się już kończy, ale póki co trzeba dmuchać na zimne, bo znowu ktoś........ i ....... będziemy musieli troszkę poczekać na ''Nowe''.

Pierwszą kobietę, Pandorę, stworzył Zeus i przeznaczył ją na żonę dla Prometeusza. Gromowładny nakazał Hefajstosowi, boskiemu kowalowi, ulepić ją z gliny, a następnie tchnął w nią życie. Podarował kobiecie piękną puszkę, lecz zabronił ją otwierać. Nadszedł jednak dzień, w którym Pandorę ogarnęła ciekawość i uchyliła wieko. Wówczas z puszki z potwornym hałasem wyleciały wszelkie nieszczęścia świata: grzech, choroba, starość, śmierć. Na samym końcu wydostała się nadzieja, pozwalająca ludziom wierzyć i czekać na lepsze czasy. ;) :D :?

Obrazek
Niektórzy patrząc na tego sfinksa oczami Pandory nie chcą widzieć a nawet o dziwo nie chcą wiedzieć

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Tajemnice Bogów

Post autor: Maat » 06 sierpnia 2012, 13:09

Puszka Pandory - czyli zakazany owoc
Janusz dałeś świetny przykład powielana w wielu religiach tego samego wydarzenia i kary która, wymierzona jest za wykorzystanie wiedzy z drzewa poznania czy jak kto woli ognia z Olimpu wykradzionego przez Prometeusza w celu sięgniecie po boską władze. Nie rozumiem tylko jednego dlaczego ja mam cierpieć za Adama i Ewę( a ty chyba za Prometeusza:))), którzy przecenili swoje siły i przegrali walkę o boską władzę.
Ale zobacz jak te laski z wcześniejszego postu pasują do tego tematu.

ODPOWIEDZ