Kto pokręcił nam życie?

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1181
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Kto pokręcił nam życie?

Post autor: janusz » 08 sierpnia 2012, 22:36

Maateńko droga :mrgreen: miejmy nadzieję, że po 2012 te wszystkie skomplikowane procesy się wreszcie skończą. Oczywiście jeśli zdamy do następnej klasy, i wejdziemy na nową drogę ewolucji świadomości. :D

Aha....z tymi męskimi nasionkami też nie jest tak prosto jakby się wydawało. Liczbę 40-60 milionów ''żołnierzyków'' w jednym mililitrze ''płynu'' uważa się za normę pozwalającą na danie życia. W momencie, gdy ''małych żołnierzyków'' jest mniej niż 20 milionów – szanse na dziecko spadają właściwie do zera. :? :oops:

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Kto pokręcił nam życie?

Post autor: Maat » 09 sierpnia 2012, 08:40

Czy kobieta jest z Wenus a mężczyzna z Marsa?
Janusz po prostu Cię uwielbiam rozbawiłeś mnie do łez :D . I jestem zaszczycona ze mam tak genialnego syna:)))^^. Ale wracając do tematu - chodziło mi o podkreślenie różnic między obojgiem płci związanej z cyklicznością a raczej nierównością tej cykliczności po jednej stronie co utrudnia wzajemne korelacje obojga płci jednak głównym i najważniejszym wątkiem, który chciałam pokazać poruszając temat jest zależność od cykliczności i energii kosmosu, którego jesteśmy odbiciem i nieodłączna częścią dzieła stworzenia(choćby i symbiozie – „bóg słońce” i wspomnianą wcześniej cykliczności Marsa, Wenus i księżyca) zrozumieniem mechanizmów funkcjonujących w osobnikach obojga płci jest zrozumieniem mechanizmów kosmosu i odwrotnie a tym samym zrozumienie dzieła stworzenia, które opisane jest w pojęciu – Logosu "rozum świata". Zdaniem Heraklita, wszyscy ludzie są częścią rozumu świata, czyli logosu gdzie człowiek to świat w miniaturze, czyli mikrokosmos, będący odbiciem makrokosmosu. Heraklit stwierdza, że dusza to logos sam siebie wspierający".
Ale wieloznaczność sowa logos prowadzi nas do dalszego zrozumienia i głębszego poznania mechanizmów dzieła stworzenia i wszystkich procesów z tym związanych i uwolnienia się od zależności o których mówisz Logos - może oznaczać "rozum", lecz także "słowo", "myśl" i "prawo" (a także "kolekcja"); pochodzi od czasownika λέγω (lego), znaczącego "liczyć" (także "zaliczać" oraz "rozumować"), a także "mówić" i "zbierać", "łączyć", "układać". Stąd u Heraklita ci, którzy słuchają logosu "mają jeden wspólny świat" - są połączeni we wspólnym zrozumieniu. Dochodzą tu do głosu trzy znaczenia terminu "logos" - 1. logosu się słucha, bo jest on słowem, 2. logos obdarza zrozumieniem, gdyż jest rozumem, 3. logos łączy ludzi, bo oznacza "połączenie".
Tylko pytania jak zrozumieć przez wieloznaczność poję logosu "rozum świata" i jego malutką czaszkę na samych i uwolnić się od kary, którą musimy ponosić za Adama i Ewę :lol: ?

Awatar użytkownika
Blad
Posty: 550
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:33
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Kto pokręcił nam życie?

Post autor: Blad » 11 sierpnia 2012, 17:28

Jesooo ale galimatias, podstawową różnica jest taka że kobieta mówi co wie a męzczyzna wie co mówi. (oczywiście przepraszam tych co uraziłem, ale to było celowe :P)
Słyszałaś kiedyś o synchronii menstruacyjnej? Ciała kobiet przebywających ze sobą dłuższy czas, synchronizują ze sobą okres menstruacyjny. Odpowiadają za to bezwonne feromony. Jak myślisz, dlaczego zachodzi ten proces? w Jakim celu organizmy kobiet reaguja właśnie w ten sposób? Czy jest to związane w jakiś sposób z kosmosem?
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1181
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Kto pokręcił nam życie?

Post autor: janusz » 12 sierpnia 2012, 22:08

Logos - ''Rozum Wszechświata'' poprzez doświadczenia istot cierpiących kształci się i w ten sposób poszerza swoją świadomość i wiedzę o Samym Sobie. Życie w materii ma różne poziomy poznania. Wiemy to także z własnych doświadczeń. Tak zwany ''rozwój duchowy'' to nie siedzenie godzinami w pozycji lotosu ale raczej udział w centrum wydarzeń naszego świata i odczuwanie na własnej skórze jego problemów. Logos Wszechświata to tak naprawdę cały świat osobników świadomych, które go tworzą i pozwalają na jego trwanie. Wiemy już, że przeszłość to historia, z której należy wyciągnąć wnioski, by przyszłość zależna była teraz od nas samych i mogła wyglądać zupełnie inaczej. My współpracownicy ''Logosa'' mamy ponoć taką szansę w najbliższym czasie. :D

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Kto pokręcił nam życie?

Post autor: Maat » 13 sierpnia 2012, 15:28

Czy hipisi jako jedyni (reprezentanci obecnej cywilizacji)zrozumieli sens nauk Jezusa?

Bo nauczyli się żyć w zgodzie z logosem porzucając chęci stania się logosem.

Ale nie trwał to długo ponieważ instynkt który zmusza ich do osiągnięcia pozycji ALFA (nawet wtedy gdy jest to najniższy szczebel tej drabiny) jest silniejszy od wolności.

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Kto pokręcił nam życie?

Post autor: Maat » 13 sierpnia 2012, 15:34

Kurcze takie proste a jednak niemożliwe do realizacji:)^^

Maat, to nie jest czat, jeżeli coś ci się przypomniało do postu to proszę korzystać z funkcji EDYTUJ, a nie pisać trzech postów jeden pod drugim.

Blad


Blad, to jest streszczenie pięciu stron i odrębny post . Kazałeś pisać mi słowami Pitagorasa a teraz masz pretensje:)^^
Maat
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2012, 09:16 przez Maat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Kto pokręcił nam życie?

Post autor: Maat » 14 sierpnia 2012, 14:58

@ Brak argumentów ze strony przeciwnej nie jest obrazą a jedynie dowodem (w tym przypadku) na zbyt pobieżne zapoznanie się z tematem ( to są skutki wykonywania wielu czynności w jednym czasie i założenia, że coś jest złe zanim się z tym zapoznało)

Właściwie sam odpowiedziałeś na swoje pytania. Człowiek jak każda żywa istota, roślina, ciała niebieskie, elementarna cząsteczka, etc. to urządzenie zaprogramowanie m.in. na oddziaływania i cykliczność tych oddziaływań, które wyzwalane są pod wpływem procesów i reakcji fizyko chemicznych. Jak już pisałam w poprzednim poście zdaniem większości starożytnych filozofów człowiek to świat w miniaturze, czyli mikrokosmos, będący odbiciem makrokosmosu.

A wiec kilka kobiet równocześnie w jednym miejscu jest bodźcem do uruchomienia procesów wyzwalających synchronizację oddziaływań o tym samym schemacie i zasadzie (posiadających własną inteligencję coś na zasadzie systemów obronnych i wirusa), które tworzą maleńki fragment mikrokosmosu zgodny z cyklicznością (w tym przypadku) księżyca i Wenus:)))^^

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Kto pokręcił nam życie?

Post autor: Maat » 13 września 2012, 07:50

Czy kobieta jest z Wenus a mężczyzna z Marsa

Czy ja dobrze myślę? – czy to Ewa (każdy osobnik płci żeńskiej) dokonuje dzieła stworzenia istoty tego samego gatunku?

To w niej są wszystkie urządzenia całe jej ciało mózg narządy organy, zmysły, zaprogramowane są na stworzenie osobnika tego samego gatunku.
To jej ciało, umysł, mózg, zmysły i narządy są bogiem i stwórcą
to w niej dokonuje się dzieło stworzenia

Ale czy to jest sięgnięcie po owoc z drzewa poznania zerwanie tego owocu czy tylko zerwanie jabłka z drzewa życia - dozwolone przez boga?

Ale czy to nie pozory czy nie jesteśmy tylko inkubatorami?

Według biblijnej Księgi Rodzaju (Rdz 2,9),drzewo poznania dobra i zła rosło w rajskim ogrodzie – Edenie pierwsi ludzie mogli jeść owoce wszystkich drzew ogrodu (łącznie z owocami z drzewa życia) z wyjątkiem owoców z drzewa poznania dobra i zła

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1181
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Kto pokręcił nam życie?

Post autor: janusz » 27 października 2012, 21:33

Basiu zaczynamy już sięgać do drzewa życia - nieśmiertelności.


ODPOWIEDZ