Podręczniki i poradniki

skryty

Podręczniki i poradniki

Post autor: skryty » 11 maja 2011, 21:57

Witam
Ostatnio na naszym rynku księgarskim pojawiło się kilak ciekawych tytułów o tematyce SURVIVALowej.
Ciekawą propozycją są dwie publikacje napisane przez Bear Grylls, który popularyzuje survival na jednym z kanałów tematycznych w Tv.
Pierwsza to :
Szkoła przetrwania. Kultowy poradnik survivalowy
Druga:
Urodzony, by przetrwać. Bardzo niebezpieczna książka dla mężczyzn
wydawnictwa Pascal
Recenzję postaram się wkrótce napisać.
Pozwolę także dodać inne książki z poprzedniego tematu(ze starego forum).
Pozdrawiam

skryty

Re: Podręczniki i poradniki

Post autor: skryty » 11 maja 2011, 21:59

A oto inne ciekawe i warte przeczytania pozycje:
http://www.pttk.pl/publikacje/wybieram_wedrowanie.swf

Wybieram wędrowanie-poradnik młodego turysty.

Jest kilka ciekawych rozdziałów

I jeszcze jedna publikacja:
http://rs558.rapidshare.com/files/20239 ... rwania.rar

Tą bardzo polecam i cenię niezwykle z piękny styl pisania.

http://www.gransfors.com/downloads/Yxboken-Polska.pdf
a tu coś bardziej kowalskiego

PODRĘCZNIK PRZETRWANIA DLA SIŁ SPECJALNYCH
CHRISa McNABa

Szumny tytuł skrywa dość interesujący ikonograficznie podręcznik który przedstwia podstawy sztuki przetrwania.
Jak ryciny są fantastyczne tak treść już nie bardzo. Tłumacz nie zna tematyki i w kilku miejscach się myli albo wręcz nie zna terminologii.
Ale mimo potknięć - polecam ją .

Jadalne dzikie jagody i rośliny
Detlev Henschel
wyd MUZA SA 2004

Ponad dwustustronicowy poradnik/przewodnik o jadalnych roślinach naszej części Europy(basenu Morza Bałtyckiego). Każdej roślinie autor poswięcił dwie strony na których znajdziemy opis częsci jadalnych,sposób przyrządzenia, okres występowania itp itd. Książka może stać się świetnym towarzyszem wiosennych spacerów i kulinarnych eksperymentów. Ja już nei mogę doczekać sie wiosny

skryty

Post autor: skryty » 10 listopada 2012, 01:41

Tak jak już kiedyś obiecałem , chciałem przedstawić recenzję podręczników sztuki przetrwania autorstwa Beara Gryllsa ...Szkoła przetrwania. Kultowy poradnik survivalowy i Urodzony, by przetrwać. Bardzo niebezpieczna książka dla mężczyzn...
BĘDZIE ONA KRÓTKA....
Cóż o nich mogę napisać....ładnie wyglądają na półce...jednym słowem NIE POLECAM...NIE WARTO CZYTAĆ TYCH KILKUSET STRON....szkoda czasu i pieniędzy....

skryty

Post autor: skryty » 10 listopada 2012, 01:58

Bushcraft, czyli sztuka przetrwania - Ray Mears
Doskonała książka wprowadzająca w arkana sztuki przetrwania, z ekologicznym podtekstem napisana przez osobę o dużej wiedzy survivalowej i przyrodniczej. Warto ją przeczytać i spojrzeć na otaczającą nas przyrodę okiem autora....niestety jak większość tego typu podręczników jest napisana dość subiektywnie...ale to mały minus...Polecam

Podręcznik Survivalu - Peter Dorman
Wydana kilkanaście lat temu, ta pozycja, była moim pierwszym podręcznikiem przetrwania-darzę tą książkę dużym sentymentem i często do niej powracam. Książka dość stara ale ma to do siebie że jest napisana prostym i zwięzłym słowem, pełna jest rycin pomagających w nauce technik survivalowych. Warto się z nią zapoznać. Kupić ją można na allegro za śmieszne pieniądze...Polecam

Dzikie rośliny jadalne Polski Łukasz Łuczaj
Doskonała pozycja dla...właśnie dla kogo? Napisana naukowym językiem, pełna TYLKO RYCIN roślin które w rzeczywistości jest trudno zidentyfikować bez odpowiedniej wiedzy botanicznej. Jeżeli mamy choć trochę cierpliwości BARDZO ALE TO BARDZO DUŻO CZASU...jest świetnym materiałem do stworzenia atlasu roślin które w łatwy sposób możemy odnaleźć na trawniku, łące, w lesie. Łukasz Łuczaj prowadzi szkolenia z survivalowej jarskiej kuchni....niestety konkluzja tych szkoleń jest jedna-bez łatwo przyswajalnego białka(czytaj zwierzęcego), długo nie przetrwamy jedząc roślinki(wbrew temu co mówią wegetarianie i weganie). Warto ją posiadać w swych zbiorach. Polecam

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 11 listopada 2012, 23:51

Masz rację z tym mięskiem. Szczególnie prawidłowemu rozwojowi dziecka jest ono potrzebne. ;)

ODPOWIEDZ