Sprzęt

skryty

Re: Sprzęt

Post autor: skryty » 20 stycznia 2011, 10:40

Blad tak jak napisąłem-staram się zminimalizować ekwipunek-ale jest to jeszcze niedokończone dzieło i kilku rzeczy brakuje(część juz wymieniłeś).
Co do obuwia-tutaj bym polemizował czy konieczne jest obuwie z twardą podeszwą i z litej skóry.
Zależy od pory roku i terenu jaki chcemy pokonywać.Ja mam trzy pary butów w których już chodzę jakiś czas-zależnie od pory roku.I z nich mam wybraną którą prawie cały czas noszę.
Do zestawu survivalowego zabrałbym lekkie trampki-tenisówki materiałowe.A dlaczego takie -szybko schną-są lekkie-zajmują mało miejsca.

Co do sposobu konserwacji butów jaka podałeś-robię tak od conajmniej 14 lat-i do tego jeżeli wychodzę w teren nigdy nie pastuję butów na połysk-zawsze pozostawiam warstwę pasty.W tedy jest to dodatkowa ochrona.
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2012, 21:46 przez skryty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blad
Kontakt:

Post autor: Blad » 20 stycznia 2011, 10:41

zminimalizowac, nie znaczy pozbyc sie wszystkiego, a znaczy wykorzystać właściwie posiadane miejsce. Jeżeli jest to plecak, nie ma sensu trzymać powietrza w plecaku
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
Blad
Kontakt:

Post autor: Blad » 20 stycznia 2011, 10:50

czym motywujesz taka zamiane? ja bym chyba sie nie zdecydowal na taki krok, dla mnie plecak jest bardziej "mobilny"

skryty

Post autor: skryty » 20 stycznia 2011, 10:51

codziennie o godzinie 16 na discovery chanel leci szkoła przetrwania... niesamowity program z niesamowitym prowadzącym...

możliwe że to oglądaliście.. a jak nie to ZACHĘCAM...

ja się wciągnęłem w to na maxa - zrzucają "gościa" z helikoptera czy to na yukon, patagonie czy też sahare - i ona sam musi znaleźć z nich wyjścia (odnaleźć cywilizację) Towarzyszy mu tylko kamerzysta...

jeśli się zdecydujecie na oglądanie, taka mała rada - nie jedźcie nic w czasie trwania programu Cool chipsów i czekolady ten pan nie wcina

Awatar użytkownika
Blad
Kontakt:

Post autor: Blad » 20 stycznia 2011, 10:52

kilka odcinków tego programu odladalem w UK, w tutejszej TV tez jest emitowany. Program dosyć ciekawy, to chyba w nim facet miał niewielką torbę przewieszona przez ramię, Pewnie Ci właśnie o to chodzi?

skryty

Post autor: skryty » 20 stycznia 2011, 10:53

Witam Witam
A czy nie chodzi przypadkiej o Bear Grylls?
Jeżeli o niego....hm
Nie mam dostępu do telewizji kablowej i niestety nie oglądam filmów jakie tam puszczają.Z tego co wiem i udało mi sie znaleźć na yt to jest kilku "EKSPERTÓW" od survivalu na tym kanale.
Ray Mears ,Bear Grylls, Les Stroud ale nie miałem okazji żadnego całego odcinak obejżeć z ich udziałem.I bardzo tego żałuje.
Co do mojej zmiany-torba zamiast plecaka.....hm to wynik pewneych spostrzeżeń jakie dokonałem na wąłsnej osobie Wink
1.do torby jest stały dostęp(nie trzeba zdejmować nic z pleców)
2.w kazdej chcwili można ją szybko zrzucić-zdjąć
3.ograniczona powierzchcnia to ograniczenie cięzaru i brak mozliwości zapychania na siłę-bo jest miejsce
4.lepsza wentyalcja w trakcie lata
Z plecaka nei zrezygnowałem-za bardzo lubię plecaki-jest to brdziej forma eksperymentu.
Narazie pomyślnie przebiega.Zobaczę jak dalej będzie.

eraz powtarzają serie od początku - dziś będzie 3 program z 1 serii.. wczoraj był w kostarykańskiej dżungli - posiadał jedynie nóż i manierke (później zabierał już krzesiwo i plecak)

kilka przykładów z YT:

doskonały program (JESTEM CIEKAW ILE W NIM PRAWDY JEŚLI CHODZI O REALIZACJE) Wiesz co tak patrząc na jego wyczyny -to długo bysmy nie pozyli a co mówić o przetrwaniu.Trochę zbyt ekstremalne te jego wyczyny.

Awatar użytkownika
Blad
Kontakt:

Post autor: Blad » 20 stycznia 2011, 11:02

Spodobała mi się przedstawiona przez beara metoda żołnierzy na pozyskiwanie wody... owijasz łydki/piszczele koszulą i chodzisz (rankiem) pośród traw..

bardzo sprytny sposób...

skryty

Post autor: skryty » 20 stycznia 2011, 11:02

A próbowałeś?
Ale to wychodzi tylko w pewnych okresach pór roku.
Tak samo mozna zrobić przeciagając po trawie bawełniny materiał(np arafatkę ).
A uwierz mi ze spacer kilkudziesięcio minutowy po takiej mokrej łące to żadna przyjemność.

skryty

Post autor: skryty » 20 stycznia 2011, 11:05

A próbowałeś?
Ale to wychodzi tylko w pewnych okresach pór roku.
Tak samo mozna zrobić przeciagając po trawie bawełniny materiał(np arafatkę ).
A uwierz mi ze spacer kilkudziesięcio minutowy po takiej mokrej łące to żadna przyjemność.

Trzeba też pamięatć ze jakakolwiek woda nie przegotowana stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia.
A najlepiej jakby został przedestylowana.
Jak zrobić prostą destylarnię chyba nie trzeba tłumaczyć?
A jeżeli trzeba to napiszcie .

skryty

Post autor: skryty » 20 stycznia 2011, 11:08

Witam
Tak dawno nic nei pisałem a miałem napisać o swojej torbie.
Torba -jest to apteczka amerykańska która skałada sie z 3 komór (dwie małe i jedna duża) oraz małej kieszeni.W jednej z mniejszych komór trzymam apteczkę, a w drugiej drobny sprzęt logistyczny(można to tak nazwać gdyć jest to misz masz którego używac można gdy trzeba).W komorze głównej mieści sie prowiant i narzędzia.Do szelki jest przymocowana kieszeń organizer.
1 komora -apteczka skład:
1.plaster z opatrunkiem
2.plaster na rolce
3.folia nrc
4.bandaże
5.gaza
6.pyroxygel
7.proszki przeciwbólowe
8.kompresy

2 komora-logistyczna skład
1.sól
2.przybornik do szycia
3.pojemnik wodoszczelny na różne drobne przedmioty(baterie ołówki drut zapalniczkę mini latarka na dynamo itp itd)
4.gazety(na podpałkę)
5.herbata
6.słodycze(cukierki)

Komora główna skład:
1.poncho
2.kubek ze stali nierdzewnej
3.1l butelki na wodę(1 albo 2)
4.nóż
5.eska(wojskowa racja żywnościowa)

Kieszeń między komorami
1.nóż
2.łopatka ogrodnicza
3.gazety

Kieszeń - organizer skład:
1.heliograf
2.mini lornetka
3.gwizdek
4.krzesiwo
5.piła druciana
6.latarka na dynamo
7.słodycze(cukierki)
8.jak potrzeba to jeszcze aparat cyfrowy(compact) i akumulatorki (4 szt)

Zdjęcia postaram sie wkleić na dniach.
Na razie podlega to jeszcze uzupełnianiu i jeszzce zmianom-ale to jak wiadomo zawsze ewoluuje.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ