Czy wikipedia jest wiarygodnym źródłem informacji?

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Czy wikipedia jest wiarygodnym źródłem informacji?

Post autor: Maat » 08 lutego 2013, 15:53

Kilka dni temu Piotr Kraśko w jednym z wydań wiadomościach (podobnie jak środowiska naukowe) podważył wiarygodność wilipedii, z której korzysta/czerpie wiedzę codziennie miliony Polaków w większości młodzieży czyli uczniów szkół średnich/studentów.
W związku z tym czy nie warto by zadąć pytania - gdzie są władze oświatowe Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego PAN/PAU/uczeni akademiccy z poszczególnych dziedzin nauki/etc?
I kolejne pytanie - dlaczego powstają błędy w wikipedii i nikt ich nie poprawia?
A może, dlatego, że to zbyt łatwy dostęp do czytelnej wiedzy i zbyt wiele niewygodnych faktów ujawniających całą masę białych plam/intryg politycznych w naszej historii czy osób do tej pory uważanych za nieskazitelnie czystych - więc pozostawienie kilku błędów czy wprowadzenie celowych pomyłek jest dobrym sposobem na podważenie wiarygodności niewygodnych faktów.
I kolejne pytanie, dlaczego młodzież i miliony ludzi praktyczne w każdym wieku tak chętne korzysta z tej encyklopedii? – Gównie z fatalnego systemu oświaty i żale opracowanych podręczników szkolnych i akademickich – te same informacje, które na wikipedii zajmują kilka linijek w podręcznikach to kilkanaście nudnych stron

ODPOWIEDZ