HAARP

Awatar użytkownika
chanell
Posty: 453
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 23:54
Lokalizacja: Kraków - PL

HAARP

Post autor: chanell » 18 marca 2011, 22:47

Znalazłam dość ciekawą informację,niestety nie sprawdzoną .Postanowiłam ją tu zamieścić,bo może Blad będzie mógł ją zweryfikować :
Na stronie internetowej HAARP zamieszczono zobrazowanie bardzo prawdopodobnej przyczyny trzęsienia ziemi o sile 9,0 w skali Richtera, które uderzyło u wybrzeży Japonii 11 marca 2011 o godzinie 05:46. http://maestro.haarp.alaska.edu/cgi-bin ... 0311&Bx=on Jest to spektrogram czasowo-częstotliwościowy, który pokazuje zarejestrowane przez magnetometr częstotliwości emitowanych sygnałów. Magnetometr mierzy czasowe zmiany ziemskiej magnetosfery w ultra-niskiej częstotliwości (ULF) o zakresie 0-5 Hz. Bazuje na zjawisku indukcji, polegające na tym ze zmienne pole magnetyczne wytwarza pole elektryczne, dokładniej wirowe czyli przeciwnie do elektrostatyki gdzie występują bezwirowe pola elektryczne. W ten sposób można zmierzyć zmiany pola magnetycznego mierząc wyindukowany w przewodach prąd. http://www.haarp.alaska.edu/haarp/magind.html W czasie gdy zatrzęsła się ziemia, magnetometr rejestrował emitowany sygnał o stałej wartości ULF 2,5 Hz . Częstotliwość ta jest naturalnym rezonansem trzęsienia ziemi. Na oficjalnej stronie HAARP można zobaczyć, że emisję częstotliwość 2,5 Hz ULF rozpoczęto już na 2 dni przed kataklizmem. Nadawanie rozpoczęło się 8 marca 2011 r., tuż przed północą http://maestro.haarp.alaska.edu/cgi-bin ... i?20110308. Kliknij na link Next Day, aby zobaczyć, że sygnał o wartości 2,5 Hz ULF był transmitowany 9 i 10, aż do 11 marca, do około 9 rano. Długotrwała emisja ULF 2,5 Hz jest potwierdzeniem próby wywołania trzęsienia ziemi. Reszta jest już historią... Znając okoliczności i prawdopodobieństwo występowania kataklizmu można indukować proces , nadając mu większą energię niż posiadałby powstając naturalnie. Czas samego kataklizmu wybrano na okres, w którym aktywność tektoniczna, słoneczna czy magnetyzm księżyca są wysokie, a są to czynniki wpływające na energię sił natury.
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

Awatar użytkownika
Blad
Posty: 550
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:33
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: HAARP

Post autor: Blad » 19 marca 2011, 09:54

Bardzo ciekawa sprawa, Z tego wynika że jesteśmy w stanie przewidzieć trzęsienia ziemi, przynajmniej o tak wielkiej skali na dwa dni przed samym zdarzeniem. (autor arta który przedstawiasz pare rzeczy myli, czyli wykrywanie z wysyłaniem,, ale wnioski moga być bardzo ciekawe)

No niestety, nie za bardzo się znam na naszym polu geomagnetycznym, ale fale o częstoliwości od 0,1-3 hz (a w takim własnie zakresie znajduje się "wykryte w ww teori spiskowej fale) są sygnały są wynikiem promieniowania generowanych jonów cyklotronu w pobliżu płaszczyzny równikowej zewnętrznej magnetosfery, że udają się do jonosfery kierować się magnetycznymi liniami mocy. Ponadto, generowane w atmosferze, które są spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi, rezonansu Schumana.

Występowanie zjawiska ziemskich fal stojących zostało przewidziane matematycznie przez niemieckiego fizyka, Winfrieda Otto Schumanna w 1952 r.[1]. Zauważył on, że jonosfera i powierzchnia Ziemi tworzą układ dwóch przewodzących sfer, który zachowuje się jak wnęka rezonansowa lub falowód. Rozwiązując równania Maxwella dla takiego układu określił jego częstotliwości rezonansowe. Maksymalne amplitudy fal (maksima) występują dla częstotliwości 7,83 Hz oraz dla harmonicznych 14,1; 20,3; 26, 33, 39, 45 Hz (częstotliwości Schumanna), z niewielkimi odchyłkami w zależności od pory dnia. Najwyższe zarejestrowane harmoniczne (ich amplituda maleje wraz z wzrostem częstotliwości) sięgają do zakresu ULF.

Ustalono, że głównym źródłem energii zasilającej rezonans Schumanna są wyładowania elektryczne, powstające w atmosferze ziemskiej[2][3]. Na kuli ziemskiej występuje średnio około 100 wyładowań (piorunów) w ciągu sekundy. Ponadto takimi źródłami mogą być aktywność Słońca, a także sieć energetyczna, której częstotliwość według standardów amerykańskich (60 Hz) pokrywa się z jedną z harmonicznych.

A więc mogły one zostać wywołane przez wzmożona aktywność słoneczna w tych dniach.

Rejestrowanie częstotliwości 2,5 hz zaczęło się już w dniu 26 lutego (nie sprawdzałem dni wcześniejszych)
Obrazek

które z małymi przerwami trwało aż do 11 marca (nie sprawdzałem dalszych) taka analiza zajęłaby za dużo czasu i wymagałaby odrębnej, dużej pracy i co tu ukrywać , wiedzy której ja nie posiadam.
Zobaczcie jednak ten film z trzęsienia na HaitiNie mogę znaleźć danych podaczas trzęsienia w chile, ale myslę że powinno się to samo pokazać, a więc może być to przyczynek do rozważenia ostrzeżenia o zbliżającej sie tragedii. i moim zdaniem wyrażnie łączy wariacje w polu magnetycznym z wydarzeniami na ziemi.

Mikropulsacje Pc1 nie występują zbyt często. Ich intensywność jest zależy od pory roku i fazy cyklu słonecznego. Są znacznie częściej widoczne w okresie równonocy i w fazie minimum aktywności słonecznej. Występują prawie zawsze w czasie trwania burzy magnetycznej, osiągając maksimum amplitudy po godzinie od jej rozpoczęcia.

Intensywność występowania Pc1 zmienia się w ciągu dnia wg. ustalonego scenariusza. Rozpoczynają się ok. godz. 5 czasu lokalnego (Local Time) na wysokich częstotliwościach (perły świszczące) i trwają ok. kwadransa. Powracają ok. godz. 8 LT, znowu na kwadrans, na nieco niższej częstotliwości (perły grające). Najdłuższa ekspozycja ma miejsce między godziną 12 - 16 LT (chóry hydromagnetyczne). W godzinach 17 - 20 LT przyjmują postać drgań o skracającym się okresie (kupy). W nocy Pc1 ma charakter nieregularny, o wyraźnie niższej częstotliwości.

http://www.oa.uj.edu.pl/~kubisz/w5.htm tutaj jest praca Pracowni Rezonansu Schumana UJ.
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
Blad
Posty: 550
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:33
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: HAARP

Post autor: Blad » 21 marca 2011, 10:35

No i muszę serdecznie podziękować panu Mariuszowi bo nie zlekceważył mnie tylko rzetelnie odpowiedział na moje pytanie

Czestotliwosc, o ktorej Pan wspomina jest na granicy pasma przenoszenia magnetometru indukcyjnego, ktorego uzywamy do badania zjawiska rezonansu Schumanna. Moze byc minimalnie tlumiona przez filtry analogowe niemniej jest rejestrowana.
Podczas analizy widmowej danych ze Spitsbergenu i obserwatorium w Polsce nie zauwazylem zadnego piku na czestotliwosci 2.5 Hz (zarowno przed, podczas jak i po wstrzasach).

Nasza standardowa aparatura obserwatoryjna (z pasmem przenoszenia od bardzo dlugich okresow do ok. 1s) zarejestrowala natomiast ruchy powierzchni ziemi (dochodzace na terenie Polski do ok. 0.5 mm) dokladnie w czasie trzesienia Ziemi 11.03.
W tym wypadku magnetometr zachowal sie podobnie jak sejsmometr.

Mam nadzieje, ze powyzsze informacje okaza sie pomocne.

Z wyrazami szacunku,
Mariusz Neska

jeszcze raz serdecznie dziękuję
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
chanell
Posty: 453
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 23:54
Lokalizacja: Kraków - PL

Re: HAARP

Post autor: chanell » 24 marca 2011, 00:32

To w końcu co o tym sądzić ? Działania Haarp czy aktywność Słońca ,była przyczyną trzęsienia? Kompletnie się na tym nie znam.Fizyka nie należała do moich ulubionych przedmiotów ;)
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

Awatar użytkownika
Blad
Posty: 550
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:33
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: HAARP

Post autor: Blad » 24 marca 2011, 12:12

magnetometr służy do pomiaru a nie wysyłania. A więc zostały pomierzone a nie wysłane :)
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
chanell
Posty: 453
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 23:54
Lokalizacja: Kraków - PL

Re: HAARP

Post autor: chanell » 31 maja 2011, 00:46

Czy Rosję podpalono przy pomocy HAARP ??

Rosyjski politolog w wywiadzie dla czasopisma wydawanego przez rosyjskie MSZ rozważa możliwość, że pożary torfowisk wokół Moskwy są skutkiem działania nowej amerykańskiej broni!

Andriej Areshev powiedział gazecie "Sprawy Międzynarodowe", że Stany Zjednoczone mogą używać nowego rodzaju broni, służącej do wywoływania zmian klimatycznych. Rosyjski specjalista dodał, że owa broń może być wykorzystana do zmian temperatury i ograniczania płodów rolnych w krajach Azji Środkowej. Publikacja politologa wywołała głośną dyskusję rosyjskich zwolenników teorii spiskowych - informuje portal rferl.org.

Publikacja Aresheva ma związek z teorią, która jest często wykorzystywana przez zwolenników teorii spiskowych, Mówi ona, że badania nad programem HAARP, finansowane przez Departament Obrony USA mają na celu stworzenie technologii, która przy wykorzystaniu jonosfery ma usprawnić komunikację i wykrywać pociski balistyczne. Według Aresheva prawdziwym celem tych badań jest stworzenie nowego rodzaju broni masowego rażenia w celu destabilizacji systemów ochrony środowiska i rolnictwa w wybranych krajach.

- W chwili obecnej broń klimatyczna może być wykorzystywana do wywoływania suszy, usuwania roślin. Broń może również wywoływać różnego rodzaju anomalie pogody w różnych krajach - podkreślał politolog, który piastuje funkcję zastępcy dyrektora strategicznego Fundacji Kultury w Rosji.

W rozmowie z portalem Radio Free Europe Areshev wyjaśniał swoje słowa, dodając, że jest to tylko jego teoria, która niekoniecznie musi mieć zastosowane w rzeczywistości. - Chciałbym jednoznacznie stwierdzić, że to, co napisałem w artykule nie musi być ostateczna prawdą - wyjaśniał Areshev.

SJ/onet.pl
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

Awatar użytkownika
chanell
Posty: 453
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 23:54
Lokalizacja: Kraków - PL

Re: HAARP

Post autor: chanell » 03 czerwca 2012, 20:22

HAARP - broń końca świata?
Ogromne rzesze osób w przeciągu ostatnich lat zafascynował temat tajemniczej broni umożliwiającej między innymi wpływanie na pogodę. Broń ta nosi nazwę HAARP i możemy być pewni, że w jej posiadaniu jest przynajmniej jedno państwo na świecie - Stany Zjednoczone.

Spójrzmy na to, jak dziś postrzegana jest broń atomowa. Bomba, która w ciągu kilku sekund zdolna jest wymazać z mapy ogromne miasto uznawana jest za szczyt możliwości człowieka w tworzeniu broni masowej zagłady. Skala zniszczeń, jakie może wywołać broń atomowa sprawiła, że z obawami zaczęto przyjmować informacje o jej zdobyciu przez kolejne państwo. W przypadku Iranu próby jej uzyskania mogą nawet skończyć się wojną.

Co jednak, jeśli broń atomowa nie jest najgroźniejszą, jaką udało się stworzyć ludziom? Czy w nauce przez ostatnie 70 lat panował aż taki zastój, że nawet przypadkiem nie udało się wynaleźć kolejnej śmiercionośnej broni?

Ogromne rzesze osób w przeciągu ostatnich lat zafascynował temat tajemniczej broni umożliwiającej między innymi wpływanie na pogodę. Broń ta nosi nazwę HAARP, czyli High Frequency Active Auroral Research Program i możemy być pewni, że w jej posiadaniu jest przynajmniej jedno państwo na świecie - Stany Zjednoczone. Stacja HAARP mieści się w samym sercu Alaski, a w najbliższym sąsiedztwie ma jedynie małe miasteczko. Oficjalnie funkcjonuje jako stacja badawcza zajmująca się wpływem pól elektromagnetycznych na pogodę, naukowcy z nią związani mogą poszczycić się ogromną ilością publikacji naukowych poświęconych temu zjawisku, a nawet wywołaniem sztucznej zorzy polarnej.

W czym tkwią kontrowersje?

Problem z HAARP polega między innymi na tym, że ten ogromny i kosztowny projekt nie jest finansowany ze środków uczelni wyższych lecz przez wojsko. Można zatem przypuszczać, że armia nie byłaby szczególnie zainteresowana inwestowaniem ogromnych ilości pieniędzy w czysto naukowy projekt, z którego nie będzie żadnych militarnych korzyści. Co więcej, jak przekonali się badacze kręcący film dokumentalny poświęcony stacji, teren obiektu jest bardzo silnie strzeżony, a wstęp mają jedynie osoby upoważnione. Można oczywiście „załapać się” na dni otwarte – mają one miejsce raz na dwa lata.

Największy problem z HAARP wiąże się z możliwościami, jakie niesie projekt. Wokół stacji narosła ogromna ilość teorii i spekulacji. Dla przykładu, z bronią wiąże się między innymi wywołanie trzęsienia ziemi na Pacyfiku 11 marca 2011 roku, które doprowadziło do powstania ogromnej fali tsunami, a w efekcie do zniszczenia północno-wschodniego wybrzeża Japonii. Nie zapominajmy też o innym skutku fali, jakim jest katastrofa w elektrowni atomowej w Fukushimie i napromieniowanie ogromnych połaci ziemi.

Dlaczego HAARP jest aż tak potężna?

Tworzone przez nią pole elektromagnetyczne może być nakierowane zarówno w ziemię, wywołując drgania płyt tektonicznych, czego skutkiem jest wspomniane wcześniej trzęsienie ziemi, jak i w niebo, powodując nagłe tworzenie się chmur, zmiany pogody, które mogą prowadzić nawet do wywołania tornada. Zdaniem osób śledzących to „alternatywne” zastosowanie HAARP, huragan „Katrina”, który zrównał z ziemią praktycznie cały Nowy Orlean, był wywołany właśnie przez tą niezwykłą broń.

To nie koniec podejrzeń z nią związanych. Zdaniem badaczy śledzących masowe wymieranie ptaków na początku stycznia 2011 roku w wielu miejscach na świecie, za to niecodzienne zjawisko również odpowiada HAARP, zaburzając zmysł orientacji ptaków, które następnie rzucają się na ziemię lub uderzają w ściany. Należy przy tym przypomnieć, że niekoniecznie dotyczyć to może jedynie ptaków. Na początku 2012 roku zaobserwowano między innymi ogromną ilość zdezorientowanych lub już martwych delfinów, które morze wyrzucało na brzeg u wybrzeży Chile i Peru. W innych częściach świata podobny w tym samym okresie los spotykał między innymi ptaki, żółwie i inne zwierzęta morskie.

Kolejna zagadka łączona z funkcjonowaniem HAARP to tak zwane „dziwne dźwięki” - zjawisko, o którym zaczęły informować nawet media głównego nurtu. Te rejestrowane na całym świecie głuche dźwięki wywołały zażartą dyskusję w sieci i wciąż pojawiają się na ten temat kolejne teorie.

Krytycy powiązań tych zjawisk z użyciem broni HAARP wskazują, że mieści się ona przecież daleko na północy, na półwyspie Alaska, ciężko więc, by jej działanie było odczuwalne w tak odległych miejscach jak Australia, Indie czy Europa. A jednak, wiele wskazuje na to, że technologia ta już dawno opuściła dzikie tereny Alaski i jej stacje znajdują się w najprzeróżniejszych częściach świata, z czego ich największe skupisko znajduje się wokół basenu Oceanu Spokojnego.

Z kolei według autorów portalu Activist Post technologia ta nie jest już pod kontrolą jedynie Amerykanów i najprawdopodobniej mogą ją również wykorzystywać Rosjanie i Chińczycy.

Jak rozpoznać działanie HAARP?

Na portalu YouTube dostępny jest film nagrany przed trzęsieniem ziemi 11 marca, na którym na niebie nad Japonią zarejestrowano chmury dziwnego kształtu. Niedługo po tym doszło do wstrząsów, a Kraj Kwitnącej Wiśni dotknęła największa katastrofa od czasów II wojny światowej. Wydaje się, że również tak zwane „dziwne dźwięki” mogą wskazywać na testy tej niezwykłej broni.

Jednak wpływ na zjawiska atmosferyczne lub sejsmiczne może nie być wszystkim, do czego zdolna jest HAARP. Okazuje się bowiem, że fale elektromagnetyczne mogą wpływać na pracę ludzkiego mózgu, na nasze emocje i nastroje. Co w momencie, kiedy zostanie ona wykorzystana na tak ogromną, wręcz globalną skalę? Czy czeka nas tak oczekiwana przez wielu apokalipsa?
Autor: Victor Orwellsky Źródło: orwellsky.blog.onet.pl
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

ODPOWIEDZ