Dziwne dźwięki

Awatar użytkownika
chanell
Posty: 454
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 23:54
Lokalizacja: Kraków - PL

Dziwne dźwięki

Post autor: chanell » 03 czerwca 2012, 20:09

Ogólnoświatowa "epidemia" dziwnych odgłosów

Internet został zalany filmami przedstawiającymi rzekome nagrania dziwnych dźwięków. Powyższe wideo przedstawia nagranie wykonane w Czechach. Doniesienia o odgłosach pochodzą też między innymi z Węgier i Szwecji.
Dźwięki brzmią bardzo niepokojąco, są opisywane głównie jako głośne dudnienie i wibracje. Część z dostępnych filmów może być spreparowana przez internautów.
Czy tak jest w istocie? Bardzo możliwe. Jest to też całkiem zgrabne wytłumaczenie dla siebie samego w celu uspokojenia stanu ducha. Jakkolwiek wiele z tych odgłosów może być spreparowane jak na przykłąd filmik ze Lwowa, na którym wyraźnie widać poruszające się we mgle "tripody" z filmu "Wojna Światów".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... j-OOP8hRZw

I takie żarciki się zdarzają, więc trzeba na te doniesienia patrzeć dość sceptycznie. Jednak samouspokojenie w postaci uznania wszystkich tego typu nagrań za fałszerstwa jest po prostu niemożliwe. Najlepszym przykładem dobrze udokumentowanego zjawiska tego typu jest to co dzieje się w Ontario w miejscowości Windsor. Tam nie ma mowy o oszustwie, bo chyba nikt nie zakłada, że całe miasteczko jest w zmowie. Jest zresztą wiele nagrań i sprawą oficjalnie zajmował się lokalny urząd, który jednak nie dotarł do żadnych konkluzji ani wyjaśnień. Największą trudność sprawia w tej chwili ustalenie co jest rzeczywiście fenomenem dźwiękowym a co nim nie jest. Napewno wyjaśnień wymaga też dobrze udokumentowany przypadek z Kostaryki. Trudno tutaj doszukiwać się fałszerstwa, chyba, że założymy zbiorową halucynację całego narodu.

http://zmianynaziemi.pl/wideo/ogolnoswi ... h-odglosow

Dziwne dźwięki słyszalne w Chicago. Czy odgłosy mogą mieć związek ze zmianami rezonansu Schumanna?

http://www.youtube.com/watch?v=Hz4AlkSj ... r_embedded

Dawno już nie było doniesień o dziwnych odgłosach, których epidemia zaczęła się w styczniu 2012. Myliłby się jednak ten, kto uznałby, ze zjawisko już nie występuje. Oto najnowsze nagranie niewyjaśnionych odgłosów, jakie wykonano w Chicago.
Według opisu dźwięk został zarejestrowany 12 maja 2012. Świadek stwierdza jakby odgłosy pochodziły z nieba. Co ciekawe są też doniesienia, że podobne dźwięki były słyszane z 11 na 12 maja tego roku w jednej z dzielnic Moskwy.
Wśród opinii pod nagraniem dominują te stwierdzające, że odgłosy mogą należeć do zakamuflowanych statków kosmicznych. Inni idą dalej stwierdzając, że to odgłosy, jakie będą towarzyszyć tajnej operacji, która będzie wyglądać jak inwazja obcych. Miałoby to być zaplanowane przez Iluminati i jest to rzekomo punkt konieczny do osiągnięcia w celu szybkiego globalnego wprowadzeniu nowego porządku. Nie brakuje również takich, którzy stwierdzają, że nadchodzi czas Sądu Ostatecznego i dźwięki wskazują na to, że trzeba się pojednać z Bogiem i czekać na objawienie jego mocy.
Tak czy inaczej odgłosy nadal występują a przekonujących wyjaśnień brakuje. Dlatego właśnie wiele osób przestraszonych tym zjawiskiem woli udawać, że nic takiego nie ma miejsca. To postawa typowa, zwana w psychologii wypieraniem. Wszystko wskazuje na to, że odgłosy te mogą mieć jakiś związek ze zmianami, jakie zachodzą w otaczającej nas przestrzeni kosmicznej. Z dużym prawdopodobieństwem można uznać, że odpowiedzialne może być Słońce, które potrafi nas zaskoczyć po dzień dzisiejszy nieoczekiwanym zachowaniem. Nadal jednak brakuje mocnych dowodów, dlatego toniemy w domysłach.
Obrazek
Jedna z bardziej interesujących hipotez zakłada, ze planeta ulega przeobrażeniom i zmianie ulega jej wibracja. Wiąże się to z tak zwanym rezonansem Schumanna. Jest to naturalna częstotliwość odbierana przez wszystkie organizmy żywe na Ziemi. W ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat wartości te pozostawały na stałym poziomie 7,5 Hz jednak około 20 lat temu uległy zwiększeniu.

Część badaczy sugeruje, że to nadal postępuje i do grudnia 2012 rezonans osiągnie wartość 40 Hz. Jak wiadomo człowiek może usłyszeć dźwięki w zakresie 20 Hz do 20 000 Hz, czyli to, że kiedyś tego nie słyszeliśmy a teraz słyszymy może być spowodowane przekroczeniem poziomu 20 Hz, co powoduje, że rezonans staje się słyszalny. Trzeba przyznać, że ta hipoteza jest bardzo prawdopodobna.

http://innemedium.pl/wideo/dziwne-dzwie ... su-schuman
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

ODPOWIEDZ