Nostradamus i jego wizje.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Nostradamus i jego wizje.

Post autor: janusz » 23 września 2014, 22:05

Mapy Nostradamusa z wizjami na następne stulecia

Obrazek

Michel de Nostre-Dame (Nostradamus) - XVI-wieczny mistyk, który przewidział np. podboje i upadki Napoleona, czy Hitlera - często w swych wizjach wybiegał poza swoje tysiąclecie. Widział wówczas m.in. ogniste grzyby, upadek Wielkiego Słowianina, ekspansję Kalifatu Wielkiego Talibanu, czy rozpad Brytanii po narodzinach Mastina (Szkota, który ma zmienić wszystko w Europie). Nostradamus pisał czterowierszem grupowanym po sto centurii, a wszystko dzielił na tzw. persage, które numerował rzymskimi cyframi. Choć w obawie przed prześladowaniami Kościoła pisał w różnych językach, określał w nich dość precyzyjnie miejsce i czas spodziewanych wydarzeń. To dlatego wiadomo, w którym roku miałaby wybuchnąć III i IV wojna światowa, kiedy nastąpi kataklizm przychodzący z kosmosu, a nawet koniec świata. Zobaczcie mapy, które pokazują, jak będzie zmieniał się świat w poszczególnych stuleciach...


Obrazek
W XXI wieku ma dojść do konfrontacji cywilizacji zachodniej z – jak go nazywał Nostradamus – Kalifatem Wielkim Talibanu. Z Południa, z terenów Afryki napłynie tylu Islamistów do Francji, że ta nie poradzi sobie z nowym wyzwaniem. Najpierw ma wybuchnąć tam wojna domowa, spowodowaną przez osiadłych przybyszy proroka Mahometa, a potem nastąpi rozpad państwa. Będzie to zapowiedzią rewolucyjnych zmian na świecie i wielkiego kataklizmu (cyfry arabskie określają, w której centurii napisał o tym Nostradamus, a rzymskie – z którego czterowiersza pochodzi dokładny opis wydarzeń)

Obrazek
Według Nostradamusa smutny los czeka Italię. I to nie tylko dlatego, że ucierpi w wyniku wybuchu III wojny światowej (Nostradamus sugerował dwie daty – ok. 2021 i 2100). Na rycinie widać, jak półwysep zalewają hordy Mahdiego, najważniejszej osoby w Kalifacie Wielkim Talibanu. Ale prawdziwe nieszczęście Włochów nastąpi dopiero w następnym wieku. Zobacz, dlaczego...

Obrazek
Hiszpania uwolni się od rządów Kalifatu Wielkiego Talibanu najszybciej z państw zachodnich. Na rycinie (przygotowanej przez znawcę Nostradamusa Petera Lemesuriera w jego słynnej książce: Nostradamus: The Final Reckoning) widać jeszcze ruchy wojsk (przypominamy, że cyfry arabskie określają, w której centurii napisał o tym Nostradamus, a rzymskie – z którego czterowiersza pochodzi dokładny opis wydarzeń). Wyzwalanie Hiszpanii zacznie się w latach 2041-2044.

Obrazek
Europa według Nostradamusa będzie cierpiała w XXI wieku z powodu wielkiej wojny cywylizacji. Persage I. 13: „Wielkie ogniste zdobyczne grzyby i świetliste strzały spadając z nieba będą towarzyszyły jego zwycięskiemu pochodowi, Wojna! Wojna! przybędzie do dumnych i chorych republik Zachodu”. Wiadomo już, że III wojna światowa prawdopodobnie potrwa 27 lat, ale - o dziwo – Polska aż tak bardzo w niej nie ucierpi...

Obrazek
Pole czarne oznacza rozrośnięcie się Kalifatu. Tereny te oznaczyli ostatnio dokładnie w ten sam sposób przywódcy Państwa Islamskiego. Persage IV 45, 2: „Gdy żelazne orły będą niszczyć z zachodu, Mahdi zdradzi wiernego sąsiada, 5-milionowa Armia stanie u wrót Persji, Po krwawym marszu bojowników zjednoczy dwa odłamy”.

Obrazek
Mamy XXII wiek. Co o nim pisał Nostradamus? Wiadomo, że w wyniku III wojny światowej oraz kataklizmu, który ma przyjść z kosmosu, na świecie ma zostać mniej niż połowa ludzi. Przyjrzyjcie się mapie Polski. W Polsce też zajdą duże zmiany. Na rycinach znawców Nostradamusa (które tworzą na podstawie aktualnych map) widać jak mają zmienić się położenie geograficzne niektórych państw. Także Polski. Zniknie Hel i Gdańsk, bo wszystko zostanie zalane przez morze. Winowajcą będą zmiany klimatyczne po wojnie jądrowej.

Obrazek
W XXII wieku czeka nas IV wojna światowa. Potrwa trzy lata. Rozpocznie się ok. 2150 r. - Wywołać ma ją Dyktator Szkocji - "Wielki Mastin" (wcześniej rozpadnie się Wielka Brytania) Persage I 12: „Mały Szkocki kraj zrodzi Wielkiego Uczonego, Wielki Mastin wykorzysta jego nową broń, Będzie zatrzymywał wszystkie armie jak kukły w muzeum, Czas zatrzyma na krótko tak jak zegar nienakręcony”.

Obrazek
XXIII wiek ma należeć do Polski i Francji. Oba te kraje mają podzielić się Europą po wyzwoleniu od potomków Mahdiego, czyli dyktatora Kalifatu. Ale to Polska ma być największa. Persage IX 44, 88: „Po 500 kraj Jagiellonów powstanie z kolan, Zastąpi na wschodzie Wielkiego Rusa. Razem z Francją w wielkim przymierzu, Po III wojnie rządzić będą Europą”.

Obrazek
Wiek XXIV. Wojna z maszynami ma wybuchnąć w XXIV wieku, około 2388 roku i trwać 2 lata. Nostradamus pisał też, że w epoce Księżyca (jak nazywał ten wiek Nostradamus) państwa narodowe, w tym Polska, nie będą już istnieć. Na mapce widać ciemne miejsca. Są to obszary, które będą nadawały się zamieszkania (rycina pochodzi z książki poświęconej analizom przepowiedni Nostradamusa).

Obrazek
Koniec świata ma nastąpić w a mianowicie roku 3797. Persage II 13: „Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć, Przywdzieje ona swoje nowe odzienie, Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia, Duch Święty znów się w nim rozraduje, Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat, Dla niej wieczny w całej swej okazałości”.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/mapy-nost ... 90396.html

ODPOWIEDZ