Tajemniczy Merlin

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1181
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Tajemniczy Merlin

Post autor: janusz » 03 listopada 2014, 00:04

Tajemniczy Merlin

- kontrowersyjna postać, wyrasta z cienia walijskiej historii. Mag, o którym się mówi do naszych czasów. Młody Merlin przepowiada nadchodzące dzieje, przewiduje pokonanie czerwonego smoka (Walia) przez białego smoka (Sasów). Opisał również proroctwo setek lat angielskiej historii, splendor Anglii kończy się wielkim kataklizmem.

Stary Merlin - dziki pustelnik czy mędrzec? Rozżalony z powodu wojen pozostawia swoje królestwo aby żyć dziko w lesie. Pod koniec życia nie jest już uwięziony w wieży z kamienia, żyje pośród zwierząt, bada ruchy gwiazd.

Jako młody człowiek miał w sobie tyle odwagi i siły, że głosił prawdę, mówił o szaleństwie wojny, oczyszczeniu z żalu, uzdrawiających mocach, pokrewieństwie ludzi ze zwierzętami, głosił mądrość kosmicznej wiedzy.

Obrazek

Merlin studiował gwiazdy kiedy reszta Europy żyła w ciemności. :D

Obrazek

Kim był Merlin?

Prorokiem z epoki króla Artura, po urodzeniu nadano mu na chrzcie imię Emrys lub Ambrosis, później stał się Merlinem. Jego wrogowie twierdzili, że był złym duchem, koszmarem. Był trudny od dziecka, wcześnie zaczął prorokować. W swoich proroctwach często używał zwrotów: czerwony i biały smok. Uchodzi za twórcę okrągłego stołu, był zaangażowany w pomocy dla króla Artura i królowej Camelot. Uzdrawiał rany rycerzom króla Artura. Merlin jest udokumentowaną historyczną postacią, posiadał potężne magiczne zdolności.

Minęło 16 wieków do narodzenia Merlina a on jest wciąż żywy, można rzec nieśmiertelny w swojej ludzkiej postaci. Jedna z legend mówi, że Merlin ciągle oczekuje w szklanym zamku w Glastonbury w Anglii powrotu króla Artura. W tym miejscu istnieją dwa dziwne źródła wody, jedno z nich czerwone a drugie białe. Dwa źródła energii, o którym mówił Merlin określając je jako: czerwony i biały smok.

Woda - jedna o zardzewiałym czerwonym kolorze a druga mleczno - biała znajdują się kilka stóp od siebie. W tym miejscu było wiele cudownych uzdrowień. Czy symbol dwóch smoków: czerwony i biały jest tylko ozdobą folkloru za czasów Króla Artura ? A może to sam Merlin ubarwił nimi historię Walii? Zagadka o dwóch smokach: czerwonym i białym czeka na swoje rozwiązanie.
"Wszystko co się zdarza ma swoje znaczenie, nic nie zdarza się bez przyczyny. Mówię prawdę chociaż nie łatwo w nią uwierzyć. Czerwony smok znaczy pokręcony twój umysł i serce, twoja potęga i moc na Ziemi. Biały smok znaczy prawdziwe dziedzictwo dzieci, które boją się sprawiedliwości Ojca. Był czas, że czerwony smok na długo odebrał im dziedzictwo, ale nadchodzi dzień, że dzieci Ojca zniszczą w płomieniu czerwonego smoka, obalą jego moc. Biały smok zniszczy w ogniu czerwonego smoka. Nie wyobrażaj sobie aby jakakolwiek budowla, która jest strzeżona przez czerwonego smoka ocalała. Biały smok skonsumuje czerwonego. Armia dzieci jest już gotowa, przybędzie zza wielkiego morza, z pomocą białego smoka przejmie z powrotem swoje dziedzictwo."
Obrazek

Biały Smok jest mistrzem światła i Stwórcy wobec zła. Chociaż szatan - zło zostało uwięzione przez Stwórcę w chwili stworzenia, to jednak w każdym wieku, w każdej nowej erze szatan nieustannie dąży do uszkodzenia doskonałości. Biały smok odradza się na Ziemi do walki ze złem.

W wielu kulturach świata znany jest Biały Smok. Za Białego Smoka uważa się duszę odradzającą się co pewien cykliczny okres w organizmie noworodka, który jest umieszczany na "kole czasu". W ten sposób odrodzona dusza ma nowe życie i doświadczenie pamięci z poprzednich swoich okresów a tym samym różne osobowości. Wszyscy odradzamy się jako nowe osoby, posiadamy jednak tą samą duszę, wspomnienia, doświadczenia. Różne życia powodują, że posiadamy niepowtarzalną osobowość. Osobiste wspomnienia, marzenia i myśli minionych wcieleń nadają każdej duszy inne szlify.

Obrazek

Biały Smok jest symbolem Anglii. Utworzenie talizmanu Białego Smoka miało służyć odrodzeniu tego starego symbolu w całej Anglii w celu wzmocnienia mocy i siły przeciwko innemu smokowi, taki talizman miał nadać Anglii jej wieczność.

Obrazek

Więcej.......http://www.vismaya-maitreya.pl/rok_2012 ... k_cz2.html

ODPOWIEDZ