Król Artur i Święty Graal

Awatar użytkownika
janusz

Król Artur i Święty Graal

Post autor: janusz » 26 stycznia 2011, 00:46

Legenda o św Graalu, królu Arturze i jego 12 rycerzach jest fenomenem wśród opowieści pochodzących ze średniowiecza. Jej popularność jest tak wielka, że nawet dzisiaj w XXI wieku żyją poszukiwacze św, kielicha.
Laurence Gardner zwolennik Zecharii Sitchina w swoich poszukiwaniach odkrył że początki ''Rodu Graala'' sięgają starożytnego Sumeru. Jego twórcą czy raczej stwórcą był znany nam Enki. Z książek tego autora
jasno wynika że krew Annunaki jest w żyłach rodów królewskich Europy. W ten sposób piękna opowieść o poszukiwaniu świętości stała się paranoicznym szukaniem spisku i manipulacji, wśród kierujących naszym światem. Czy faktycznie w tych dawnych opowieściach jest ukryta tylko ta jedna prawda o wszędobylskich jaszczurach ? Gdzie zagineła ich dawna romantyka i nadzieja na osiągnięcie czegoś pięknego ?
Warto samemu, bez tych współczesnych ''autorytetów'', spojrzeć własnym okiem na historię króla Artura i jego drużyny.

Awatar użytkownika
Blad
Kontakt:

Re: Król Artur i Święty Graal

Post autor: Blad » 26 stycznia 2011, 00:47

ten mit, jak z resztą wiele wiele innych jest przepełniony autentycznością, np postać Persivala, taki rycerz istniał to już udowodniono, może kiedyś uda się udokumentować wiecej?
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 26 stycznia 2011, 00:49

W tradycji celtyckiej znane jest Listinnoise, kraj króla Pellama, zwanego również Królem Rybakiem. W kraju tym przechowywano Graala, osłoniętego białym płótnem. Nad Graalem unosiła się święta włócznia. Graal był niewyczerpanym źródłem obfitości, symbolem płodności, pożywienia i bezpieczeństwa. Przedstawiano go jako puchar, kocioł, naczynie, kamień albo szmaragd, który spadł z nieba a włócznia miała być orężem o niezmierzonej sile. Z chwilą gdy Balin, dawny rycerz króla Artura, sprofanował magiczny przedmiot, raniąc przy tym króla Pellama świętą włócznią, Listinnoise zamieniło się w ziemię jałową. Czar ten mógł zdjąć jedynie najdzielniejszy rycerz świata o nieskalanym sercu, w którego żyłach płyneła krew Pellama. Rycerzem tym był Galahad, syn Lancelota du Lac i Dziewicy od Graala - córki Pellama. Celem przyjścia na świat Galahada było odrodzenie życia na ''Pustyni'', co nastąpiło po tym, jak odnalazł on Graala i zadał właściwe pytanie: ''Czym jest Graal i komu służy?''. Odpowiedź miał znaleźć, spoglądając do wnętrza naczynia. Uratował on kraj ale uczucia jakich doznał,kontemplując wnętrze Graala, były dla niego, jako śmiertelnika, zbyt silne, bo padł martwy. :shock:

Awatar użytkownika
chanell

Post autor: chanell » 26 stycznia 2011, 00:50

Witaj Janusz :)

Wygląda na to że Król Artur to nie tylko legenda Dzisiaj przeczytałam bardzo ciekawy artykuł,w dodatku napisany dosyć dawno.Sadząc po treści napewno przed rokim 1998

Podaję do niego link;
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,587 ... a.i.Graala
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 26 stycznia 2011, 00:51

Dziekuję Chanell.
Wszystko jest tutaj w skrócie opisane. Warto było sobie przypomnieć całą historię.

Awatar użytkownika
chanell

Post autor: chanell » 12 grudnia 2011, 22:54

Myślałam że " Włócznia przeznaczenia " to tylko mit ,a tu proszę jest równie ważna jak Św. Graal.Zdaję sobie sprawę że naprawdę istniała i że została użyta do okaleczenia P.Jezusa ,ale nie wiedziałam że posiada ukrytą moc :shock:

Janusz ,ty znowu znalazłeś " perełkę " skąd ty masz ten materiał ?Musisz mieć kontakt z jakimiś "tajemniczymi mocami " ;D

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 12 grudnia 2011, 23:16

Dziękuję Dorotko. :oops:
Ostatnio mam dobry kontakt z Darkiem K. i to on jest ''łącznikiem'' ze światem ''tajemych mocy''. :D

Awatar użytkownika
Blad
Kontakt:

Post autor: Blad » 13 grudnia 2011, 00:55

Dorotko,, przecież włócznia, tak jak i taca i kielich i ... jest cześcią świętego graala :D
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
chanell

Post autor: chanell » 13 grudnia 2011, 21:38

Widzisz Andrzej jak ja mało jeszcze wiem :( zawsze wydawało mi się że Św.Graal to tylko kielich, a tu proszę wyglądana to że ,to cały zestaw :D Dobrze że mam was panowie i mogę się od was uczyć :oops: Za co jestem niezmiernie wdzięczna.......buziaki :oops:

ODPOWIEDZ