Brzydkie kaczątko

Awatar użytkownika
janusz

Brzydkie kaczątko

Post autor: janusz » 26 stycznia 2011, 01:10

W tej bajce zawarte jest nasze ciche marzenie,że kiedyś odbijemy się wreszcie od dna i osiągniemy życiowy sukces.Może faktycznie każdy z nas nosi buławę marszałkowską w plecaku ? Bajka daje nam także obietnicę,że po żmudnym doświadczaniu szarej rzeczywistości ziemskiej,czeka nas wolne,bez ograniczeń niebiańskie życie. :)

Awatar użytkownika
Blad
Kontakt:

Re: Brzydkie kaczątko

Post autor: Blad » 26 stycznia 2011, 01:11

Widzisz, nie tylko Andrsen uczłowieczłył zwirzęta, ukrył ludzkie cechy pod postacią zwierząt

I kaczątko zostało wystawione na trzytygodniową próbę, ale nie zniosło jaj. Kot był panem domu, a kwoka panią i mówili bez przerwy: "My i świat!" Gdyż myśleli, że byli połową, i to lepszą połową świata. Kaczątko uważało, że można być innego zdania, ale kwoka tego nie znosiła.
- Czy umiesz znosić jaja?
- Nie!
- A więc przynajmniej stul buzię!
A kot powiedział:
- Czy umiesz się nastroszyć, miauczeć i sypać iskry ?
- Nie!
- A więc zachowaj swoje zdanie dla siebie, kiedy rozsądni ludzie mówią!
Kaczątko siedziało w kącie i smuciło się. Wtedy myślało o świeżym powietrzu, o słońcu i poczuło gwałtowną chęć pływania po wodzie. Aż wreszcie nie mogło się powstrzymać, aby nie powiedzieć tego kwoce.

http://basnie.republika.pl/brzydkiekacza.htm przepiekna baśń o tym że co ma się spełnić i tak się spełni nawet bez naszej wiedzy, bo piekno jest ukryte w nas :P
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
chanell

Re: Brzydkie kaczątko

Post autor: chanell » 26 stycznia 2011, 01:12

Uwielbiam baśnie,mity i legendy i właściwie od dzieciństwa nie wiem dlaczego zawsze mnie do nich ciągnęło.Może podświadomie czułam ze jest w nich ukryta prawda.
To niesamowite ,ale pierwszy raz spotkałam się z mężczyznami którzy lubią baśnie,legendy i mity !!! Naprawde Mój mąż to nawet nie lubi czytać i ogranicza się tylko do tzymania pilota od telewizora
Dziękuję wam z całego serducha panowie,bo dzięki wam, mam teraz nieco inne spojrzenie na baśnie
Pozdrawiam serdecznie :)
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

ODPOWIEDZ