Zmartwychwstanie i nieśmiertelność?

Awatar użytkownika
janusz

Zmartwychwstanie i nieśmiertelność?

Post autor: janusz » 11 kwietnia 2013, 23:19

Biblia - Co działo się z Jezusem przez 40 dni po "zmartwychwstaniu" ?

''Jeżeli zatem głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania? Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał. A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara.'' 1Kor15,12 :(

Awatar użytkownika
Maat

Re: Zmartwychwstanie i nieśmiertelność?

Post autor: Maat » 15 kwietnia 2013, 20:15

Ciekawe opisy, ale jest wiele nieścisłości – na początku filmu jeden z prelegentów powiedział że Pan Jezus jadł razem z uczniami – ale nie potwierdza tego biblia ani dalszy ciąg filmu – Jezus tylko przełamał chleb upuścił go i zniknął – a to wielka różnica.

Kolejną niejasnością jest to, że autor wizualizacji komputerowej mógł zrobić tylko trójwymiarową postać Jezusa tylko w chwili, kiedy wstał z grobu i zrzucił z siebie całun, a raczej w czasie kiedy przynieśli go po ukrzyżowaniu – kiedy jeszcze jego ciało było ciepłe – bo tylko wtedy mógł odcisnąć się wizerunek Jezusa – wkrótce potem jak zobaczyła go Maria Magdalena nie poznała go myślała że to ogrodnik apostołowie również go nie poznali po wyglądzie zewnętrznym – a więc nie możemy zobaczyć na wizualizacji komputerowej jak wyglądał w chwili zmartwychwstania ani w czasie 40 dni kiedy ukazywał się apostołom – nie mógł również mieć ciała ponieważ przechodził przez ściany – chyba że się dematerializował razem z ubraniami.
Kolejną zagadką, która nie pasuje do wersji chrześcijańskiej to słowa, kiedy to - na górze oliwnej Jezus udzielił apostołom ostatnich nauk W dziejach apostolskich czytamy - będziecie moimi światkami zarówno w Jerozolimie jak i w całej Judei i Samarii – niema tu mowy o Rzymie/wzgórzach Watykańskich

A może zbyt sugerujemy się syndromem narzuconej interpretacji, czy błędnym wyobrażeniem, by zobaczyć fakty/dowody oparte na logice i zrozumieć słowa i czyny Jezusa.
Biblijny raj/eden był między Eufratem a Tygrysem – może to jest niebo/wniebowstąpienie? Co nie oznacza że nie zmartwychwstał tylko nie tak jak sobie to wyobrażamy – według religii chrześcijańskiej – w co wierzę – wszyscy mamy zmartwychwstać z tym ż e część z nas pójdzie do raju/edenu a cześć do zostanie odizolowana i poniesie konsekwencje swoich czynów o ile wcześniej naprawi wyrządzonych krzywd tylko gdzie będzie nasz eden? – czy między Eufratem i Tygrysem czy w przestrzeni kosmicznej?

Awatar użytkownika
Blad
Kontakt:

Post autor: Blad » 16 kwietnia 2013, 22:39

Przestań wymyślać i być wyrocznią,, nie zachowuj się jak świadkowie Jechowy i nie traktuj ludzi jak idiotów co czytać nie umieją

Mat 26
(20) Z nastaniem wieczoru zajął miejsce u stołu razem z dwunastu <uczniami>. (21) A gdy jedli, rzekł: Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was mnie zdradzi.

Mk24
(18) A gdy zajęli miejsca i jedli, Jezus rzekł: Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was Mnie zdradzi, ten, który je ze Mną.

ostatni raz proszę zacznij wypisywać te "swoje przemyślenia" na swojej stronie www. Ja tutaj chcę mieć poważne dyskusje a nie niedoczytane bzdety
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
Maat

Post autor: Maat » 23 kwietnia 2013, 21:53

@Każdy człowiek jest jedyny i niepowtarzalny wszak zostaliśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Boga a więc tym samym nie możemy nazwać idiotą ludzi uwikłanych w syndromy, czy ludzi którzy nie potrafi kojarzyć faktów a jedynie czytać i przyjmować wszystko zgodnie z narzuconą interpretacją – to nie do końca ich wina że sa naiwni – to wynik wieków manipulacji i traumy, którą przeżyli ich przodkowie, którzy mordem strachem zostali zmuszani do przejścia na chrześcijaństwo.
W pierwszej kolejności odpowiedz sobie na pytanie – Jeżeli Włostowic nie będzie odpowiedzialny za bezkrólewie (czemu prawdopodobnie zawdzięcza swój niebyt w historii) - to kto za to odpowie – i gdzie są tego prawdziwi sprawcy? – i to jest właśnie prawo przyczyny i skutku - jedyne prawo które dał nam Bóg – a więc broniąc prawdziwych sprawców win osłabienia naszego państwa, za które oni oskarżyli Piotra kręcimy bat sami na siebie?

– Możesz mi powiedzieć czym różnią się katolicy/chrześcijanie popierający Watykan od Świadków Jehowy – czy nie biorą oni z biblii/religii Jezusa to co pasuje do ich wersji wydarzeń/postępowania tylko bardziej humanitarny – przecież to te same korzenie/doktryna rządzenia wiernymi.
Oglądałeś film setki razy widziałeś całun czy nie zastanowiło Cię dlaczego Jezus pierwszy „chrześcijanin” nie był chowany tak ja każdy „katolik „ z rękami złożonymi/związanymi na piersi – gdzie Jezus trzyma ręce – co ochrania dłońmi? – rzeczy oczywiste najtrudniej dostrzec po skutecznej propagandzie widzimy nie to co jest tylko to co ktoś chce byśmy widzieli.
Po drugie słowa o zdradzie padły również po zmartwychwstaniu w czasie, kiedy Jezus ukazał się Apostołom w czasie gdy łowili ryby «Panie, kto jest ten, który Cię zdradzi? "Piotr obróciwszy się zobaczył idącego za sobą ucznia, którego miłował Jezus, a który to w czasie uczty spoczywał na Jego piersi i powiedział: «Panie, kto jest ten, który Cię zdradzi?" (J 21, 20).
Po trzecie ostatnia wieczerza z synem bożym Jezusem Chrystusem odbyła się po zmartwychwstaniu – bo od tej chwili się nim stał i od tej chwili jak się wydaje można było nazwać Chrystusem – była na górze Oliwnej kiedy po raz piąty ukazał się uczniom przełamał chleb i nakazał Apostołom - będziecie moimi światkami zarówno w Jerozolimie jak i w całej Judei i Samarii
Dlaczego tak mało wiemy o ostatniej wieczerzy górze oliwnej na której ostatni raz ukazał się na górze Oliwnej z ciałem przed wniebowstąpieniem, które było jego ostatnim „ukazanie się” ? Dlaczego tak mało wiemy o sześciu u/kazaniach się Jezusa po zmartwychwstaniu i słowach/przykazaniach/nauce, które wypowiedział ostatniej wieczerzy przed wniebowstąpieniem. Gdzie są kazania z sześciu u/kazań? Dlaczego ich nie znamy? A raczej nie chcemy znać? – czy nie aby dlatego, że nie pasją do scenariusza Watykanu tylko Jerozolimy i nauk, które głosili Apostołowie i św. Piotr jako biskup Antiochii rzymskiej stolicy Syrii jako skała i opoka na, której miał zbudować kościół. Piotr Apostoł zabronił
Ten werset z ewangelii św. Marka pokazuje nam że przez zdania wyrywne z kontekstu nie rozumiemy nauki w nie zawartej - 18 Choć oczy macie, nie widzicie, i choć uszy macie, nie słyszycie?

Mk 8,14-21 14 Zapomnieli zabrać jedzenie, z wyjątkiem jednego chleba, który mieli z sobą w łodzi. 15 Przykazywał im wtedy tak: "Bądźcie czujni, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda". 16 Oni uznali między sobą, że [tak powiedział], bo chlebów nie mają. 17 Świadomy tego, rzekł im: "Dlaczego tak mówicie: "bo chlebów nie macie"? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie? Tak tępe macie swoje serce? 18 Choć oczy macie, nie widzicie, i choć uszy macie, nie słyszycie? Czy pamiętacie, 19 ile pełnych koszy z kawałkami zebraliście, kiedy pięć chlebów połamałem dla pięciu tysięcy?" Odpowiedzieli Mu: "Dwanaście". 20 "A kiedy siedem dla czterech tysięcy, ile pełnych dużych koszy z kawałkami zebraliście?" Odpowiedzieli Mu: "Siedem". 21 Zapytał ich: "Jeszcze nie rozumiecie?"
Święty Piotr na Soborze Jerozolimskim w ok. 49 r. sprzeciwił się narzucaniu poganom przemocą obyczajów żydowskich gdyż nie było to zgodne z religią Jezusa w (Dz 15, 7–11). A co robił Watykan i jego armia np. Zakon Krzyżacki nie mówiąc już o Świętej Inkwizycji czy – czy to nie faryzeusze, o których czytamy w ew.Mk 8,14-21 – którzy nadal rządzą w naszym kraju i na całym świecie. Wszyscy narzekają, że rządzą nami ludzie o przybranych nazwiskach – ale kto im na to pozwala – co robimy poza narzekanie i użalaniem się nad sobą – kto daje im publiczne przyzwolenie na łamanie prawa i niszczenie nas samych? Prezydenta/premiera i cały rząd może wybrać jedynie naród - a nie kampania wyborcza z ambon, która kosztuje zwykłych ludzi miliardy czy reklam sponsorowanych przez najbogatszych, które nie dają pieniędzy za dziękuje – a więc kto pozwala faryzeuszom na ambonach i mównicach sejmowych niszczyć nasz naród – kto zrobił świat sprzedajnym – kto odcina nam dostęp do uczty „Dwunastu” koszy chleba, których resztki zostało z wieczerzy dla pięciu tysięcy i „Siedmiu” koszy, które zostały z wieczerzy dla czterech tysięcy? – i czym ta uczta jest tylko jedzeniem, dla naszego żołądka? - bo w tej chwili wszyscy jesteśmy na uczcie Baltazara a nasze dusze są za lekkie do osiągnięcia raju - nie za ciężkie jak sądzimy – ponieważ nie wiemy czego dotyczyła ta przepowiednia i co z niej wynika. http://pl.wikipedia.org/wiki/Uczta_Baltazara I każdemu z nas ukaże się napis Mane, tekel, fares http://pl.wikipedia.org/wiki/Mane,_tekel,_fares – dlaczego nadal nie rozumiemy tych słów bo nie sprawdzamy czego uczył na Jezus na ostatnich naukach podczas czwartego u/kazania kiedy na przykładce Tomasza pokazał nam że nie należy być łatwowierni bo oszukają nas faryzeusze.
I mnie nazywasz wyrocznią?
Stwierdzenie faktów historycznych/dowodach opartych na logice po odcedzeniu narzuconej interpretacji i głoszeniu religii Jezusa na zdaniach wyrwanych z kontekstu i wykluczających się teoriach/– upominanie się o sprawiedliwy proces – pokazywanie przekłamań religii Jezusa i demaskowani ludzi czerpiących, korzyści materialne/zdobywanie władzy kosztem najbiedniejszych nazywasz wieszczeniem? Dziwne interpretacja sprawiedliwości/chrześcijaństwa a raczej katolicyzmu.
- kto decydował o nominacji króla czy bezkrólewia – i czy Beata Maciejewska słusznie potępia Włostowica? - idącej Twoim tokiem myślenia/twoją wersją historii – a więc sam odpowiedz sobie na pytanie komu Włostowic zawdzięcza swój niebyt w historii/wymazania kościołów Duninowych z naszej kultury/tradycji – gdzie są tablice upamiętniające kościoły Duninowe – gdzie historia ich Wielkiego Fundatora i kto stoi za okaleczeniem/wygnaniem Piotra ze swoich ziem i konfiskatą majątku – kto stał za plecami ich oprawcami i szeptał do ucha co mają robić?– kto propaguje/popiera historię pisaną ręką mocarstwa z za spiżowej bramy i pozwala na tworzenie białych plam historii przez, które postać Włostowieca i rodu Łabędziów nie może ujrzeć światła dziennego a 99,9% Polaków nie wie, że istniał ktoś taki jak Włostowic?
Kto podsunął historyką taką wersję a wpierw sam ją napisał - by zataić/umniejszyć jego rolę/ dokonania/związki z Jerozolimą i znaczenie 77 kościołów Duninowych, i zwalić na kogoś swoje grzeszki – już nie wystarczy zmieść śmieci pod dywan bo, sterta i niemiły zapach jest tak wielka, że nie da się nadal jej ukrywać. Piotr jest ością w gardle kościoła i świadectwem ich intryg/fałszerstw, których kres położy identyfikacja Piotra i Marii.
- czy krzyżacy to nie jedna z armii pod rozkazami Watykanu a raczej ludzi którzy stoją za Watykanem - w ‘Bitwie pod Grunwaldem” i na „Hołdzie pruskim”
- o czym mówi Pierwszy sejm w Łęczycy?
Do Kijów, wsi w województwie świętokrzyskim do kościoła związanego z Włostowicem tuż po bitwie grunwaldzkiej, trafiła szata Wielkiego Mistrza Ulricha von Jungingena, którą przerobiono na ornat mszalny. Czy zatem na sztandarze bitwy pod Grundwalem nie powinien być herb Łabędzia, a głównymi przywódcami tej bitwy stojący za Jagiełłą ród Łabędziów? Historia wciąż odkrywa przed nami fakty, które tak naprawdę znane były od wieków i pokazuje, że von Jungingena pokonał najprawdopodobniej Mszczuj ze Skrzynna z rodu Łabędziów.
- Czy przerobienie szat ornat mszalny nie było symbolem wprowadzenia religii Jezusa dobrym słowem a nie mieczem szantażem podstępem/intrygami i dlatego trofeum pokonania Zakonu Krzyżackiego opartego na rzymskich tradycjach mordu/przemocy/gwałtu, którego siłą zwierzchnią był Watykan trafił do jednego z 77 kościołów Duninowych związanych/podległych z królami/królestwem Jerozolimy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mszczuj_ze_Skrzynna (zresztą informacja o uczestnictwie Mszczuja w bitwie jest na forum)

Historia wedle Matejki

Czy historia wedle Matejki stanie się jasna, gdy uzupełnimy ją o tematy– Polityka zagraniczna Watykanu i jej wpływ na losy i historię świata - kto decydował o nominacji/zgładzeniu, króla czy bezkrólewia?

Gdzie jest główny dowodzący bitwą pod Grunwaldem?

Dlaczego Władysław Jagiełło nie jest symbolem bitwy pod Grunwaldem tak jak Kościuszko pod Racławicami czy Sobieski Pod Wiedniem a książę Witold syn (Kiejstuta i Biruty, byłej kapłanki Praurimy z Połągi, brat stryjeczny Władysława Jagiełły) jest bez pancerza i hełmu, ubrany w czerwony żupan, a na głowie nosi mitrę..

Za panowania Jagiełły państwo polsko-litewskie było największym królestwem świata chrześcijańskiego – i jak to toczyło bitwę z Zakonem Krzyżackim ramieniem zbrojnym Watykanu? – W takim razie Kto jest Kto? Jakiego chrześcijaństwa bronił Jagiełło 24 lata po przyjęciu chrześcijaństwa (15 lutego 1386 przyjął chrzest 15 lipca 1410 bitwa) a jakiego Krzyżacy?
Na pierwszym planie wielki mistrz krzyżacki Ulrich von Jungingen ubrany w biały płaszcz z czarnym krzyżem na piersi z przerażeniem na twarzy broni się przed atakiem dwóch wojowników, z których:
- pierwszy atakuje go Włócznią św. wizerunku tej włóczni symbolizuje fałsz/zdradę Zakonu Krzyżackiego, który uzurpował dla siebie prawo do chrystianizacji – na ale jak to ? jakie znawcze miło to kto prowadził chrystianizację skoro to jedna religia – czym się różniła chrystianizacja Zakonu Krzyżackiego od chrystianizacji – no właśnie do kogo? Czy nie aby od królów/królestwa Jerozolimy – a zatem czy katolicyzm to nie Watykan a chrześcijaństwo to nie Jerozolima prawda o religii Jezusa oparta na prawie przyczyny i skutku?
- drugi z bohaterów, który przeciwstawia się Urlichowi trzyma topór i ma na głowie kaptur katowski, a u boku jałmużniczkę na monetę od skazańca, co symbolizować może wymierzenie sprawiedliwości za zdradę – ale o jaką zdradę chodzi - za jakie zasługi/na jaką pamiątkę Bolesław I Chrobry otrzymał Włócznię Świętego Maurycego będącej kopią Świętej Lancy Cesarskiej ofiarowaną wraz z częścią gwoździa z Krzyża Pańskiego na zjeździe gnieźnieńskim przez Ottona III – dlaczego półnagi Żmudzin poganin (?) chciał wepchnąć w gardło Świętą Włócznie oznaczającą zdradę Ulrichowi von Jungingenowi symbolu katolicyzmu/wysłanników Watykanu ?
A gdzie mamy głównego dowodzącego/bohatera króla Władysława Jagiełłę zwycięscy bitwy którego historia/hierarchowie kościoła zepchnęła do trzeciorzędnej roli umieszczając go gdzieś w krzakach - co pokazuje Matejko.
Może warto zadąć sobie proste pytana a dowiemy się prawy o historii polski i religii Jezusa i religii, o której mówi Matejko – „Wprowadzenie zachodniej cywilizacji na ziemie Polan wraz z przybyciem księżniczki czeskiej Dobrawy, które nastąpiło w 965” – bo właśnie taki tytuł umieścił pod obrazem – „Zaprowadzenie chrześcijaństwa”. Dlaczego data na obrazie nie zgadza się z podręcznikami historii a tytuł umieszczony pod obrazem przez Matejkę usunięty?

Co mówią obrazy związane z Boną?..... to zaledwie wstęp do historii wedle Matejki i krótkowzroczności o której mówił.

@ dlaczego nie piszę na swojej stronie www. – bo dwa lata temu zaprosiłeś mnie na tą stronę i zachęcałeś do pisania choć znałeś moje poglądy - mam tu swoich przyjaciół – za co Ci bardzo dziękuję – zaproszenie na forum to jak zaproszenie do rodziny – i teraz ponosisz konsekwencje swoich – bo ja nie boję się pytać i mówić prawdy
- jak jesteś taki mądry to zmierz się zemną a prawda sama wyjdzie na jaw
– i zapamiętaj mnie się nie wyrzuca to ja decyduję kiedy mam odejść – Ty możesz jedynie mnie zablokować czy usunąć moje posty – nic więcej

Awatar użytkownika
Blad
Kontakt:

Post autor: Blad » 24 kwietnia 2013, 01:16

Jak na razie, za sianie nienawiści poprzez przeinaczanie faktów masz bana. Jeżeli to nie pomoże twoje konto zostanie usunięte.
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 18 maja 2013, 23:56

Babilon kłamie, dusza nieśmiertelna.

„Powiedział też Pan: Ponieważ lud ten zbliża się do Mnie tylko słowami, ponieważ czci Mnie tylko wargami, sercem zaś jest daleko ode Mnie, ponieważ czci Mnie tylko z ludzkiego nakazu i według ludzkich pouczeń” (Ks. Izajasza 29:13, Biblia Warszawsko-Praska) Kwestia wiary w Boga jest, gwarantowaną przez prawo, osobistą sprawą każdego człowieka. [...]

„Powiedział też Pan: Ponieważ lud ten zbliża się do Mnie tylko słowami, ponieważ czci Mnie tylko wargami, sercem zaś jest daleko ode Mnie, ponieważ czci Mnie tylko z ludzkiego nakazu i według ludzkich pouczeń” (Ks. Izajasza 29:13, Biblia Warszawsko-Praska)

Kwestia wiary w Boga jest, gwarantowaną przez prawo, osobistą sprawą każdego człowieka.

1 Każdy ma prawo do wolności myśli, sumienia i wyznania; prawo to obejmuje wolność zmiany religii lub jego światopoglądu oraz wolność uzewnętrzniania, indywidualnie lub wspólnie z innymi, publicznie lub prywatnie, swej religii lub przekonań, w kultu, nauczanie, praktykowanie i uczestniczenie w obrzędach. (Art. 9, Europejska Konwencja Praw Człowieka, 1950)

W tej notce zwrócę uwagę na chrześcijan, pomijam przedstawicieli innych wyznań oraz ateistów.

chrześcijaństwo . «religia opierająca się na nauce Jezusa Chrystusa» ( SJP PWN )

Słowa Jezusa :
„Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów. (23) Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali. (24) Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie” (Ew. Jana 4:22-24, Biblia Warszawska)

Słowa apostoła Pawła :
„ Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają” (List do Hebrajczyków 11:6, Biblia Warszawska)

Z powyższych cytatów wynika, po pierwsze, że Bóg oczekuje od nas , że będziemy Go szukać, czyli podejmować starania aby poznać Boskie zamierzenie, i oddawać Mu cześć „ w prawdzie” (- zatem nie każdy sposób oddawania czci Bogu jest właściwy), po drugie , że nakazy Boże zostały powierzone Żydom ( Rz 3: 2 )
Dowiadujemy się również, że są nakazy ludzkie nie pochodzące od Boga, przestrzeganie których jest w oczach Boga daremne.

„Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi” (Ew. Mateusza 15:9, Biblia Warszawska)

Zatem każdy powinien zadać sobie pytanie, czy czci Boga według nakazów boskich czy ludzkich (czyli na próżno )? O tym właśnie mówił Jezus Chrystus:
Ale jak odróżnić pouczenia Boże od pouczeń ludzkich? Najprościej, pouczenia Boże znajdują się w Biblii, pouczenia ludzkie w Biblii się nie znajdują.

Dusza, według pouczeń ludzkich - nieśmiertelna

Prekursorem tego kłamstwa jest Szatan Diabeł, który w ogrodzie Eden powiedział do Ewy : .” na pewno nie umrzecie „ ( Rodz. 3 : 4 )

W nieśmiertelną duszę wierzono w Babilonie i w Egipcie

W mitologii greckiej duch świata podziemnego, Charon przewoził dusze zmarłych przez mityczną rzekę Styks. W mitologii etruskiej Charon to demon śmierci, który zabijał konającego człowieka i ciągnął go do Podziemia. ( W Boskiej Komedii Dantego, Charon przewozi potępieńców do piekła.)

Według greckiego filozofa Platona ludzi od reszty świata materialnego odróżnia to, że mają duszę, która pochodzi wprost ze świata idei. Podobnie jak idee jest więc ona wieczna, niestworzona i niezniszczalna. Dusza, należąc do świata idei może poznawać idee. Inną cechą duszy jest zdolność do poruszania się samej z siebie. ( Wikipedia )

„człowiek oprócz materialnego ciała podlegającego procesowi zniszczenia posiada niematerialną część – duszę, która w chwili śmierci zmierza w kierunku świata idealnego. Dusza nadaje ciału życie, powoduje ruch, jednakże ciało ogranicza ją i stanowi tylko tymczasowe miejsce pobytu. Filozofia ma ułatwić duszy żyjącej w ciele odnalezienie swoich związków ze światem idei”.

Platonizm wywarł silny wpływ na myśl europejską, a szczególnie na chrześcijańskie myślenie religijne ( Wikipedia )

„Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie”( (List do Kolosan 2:8, Biblia Warszawska)

filozofia
«nauka zajmująca się rozważaniami na temat istoty bytu, źródeł poznania itp.; też: określony system filozoficzny stworzony przez jakiegoś filozofa lub szkołę filozoficzną» ( SJP PWN )

Dusza, według pouczeń Boskich
„ Rzekł też Bóg: Niech wyda ziemia duszę żywiącą według rodzaju swego; bydło i płaz, i zwierz ziemski, według rodzaju swego; i stało się tak” (Ks. Rodzaju 1:24, Biblia Gdańska)
„Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą”. (Ks. Rodzaju 2:7, Biblia Gdańska)
„Zabili też każdą duszę, która była w niem, ostrzem miecza mordując, tak iż nie zostało nic żywego; a Hasor spalił ogniem” Ks. Jozuego 11:11, Biblia Gdańska
„Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze” Ks. Ezechiela 18:4, Biblia Gdańska
„Jako i Syn człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, ale aby służył, i aby dał duszę swą na okup za wielu” (Ew. Mateusza 20:28, Biblia Gdańska)
„I wylał wtóry Anioł czaszę swoję na morze, i stało się jakoby krew umarłego, a każda dusza żywa zdechła w morzu” Apokalipsa (Objawienie) 16:3, Biblia Gdańska)

Dusza (hebr. néfesz [נפׁש] i gr. psyché [ψυχή] ) w Biblii oznacza człowieka, zwierzę oraz życie człowieka lub zwierzęcia.

„Bo los synów ludzkich jest taki, jak los zwierząt, jednaki jest los obojga. Jak one umierają, tak umierają tamci; i wszyscy mają to samo tchnienie. Człowiek nie ma żadnej przewagi nad zwierzęciem. Bo wszystko jest marnością. (20) Wszystko idzie na jedno miejsce; wszystko powstało z prochu i wszystko znowu w proch się obraca” Ks. Koheleta 3:19-20, Biblia Warszawska)

Mamy szczęście żyć w czasach tolerancji, ( przynajmniej w Europie ), nie spotyka się przymusowego nawracania, karania śmiercią czy wygnaniem za poglądy religijne, Biblia już nie jest na indeksie ksiąg zakazanych. Każdy ma prawo wierzyć w co czy w kogo chce, w boginię Isztar czy w Artemidę, w boga Nergala czy Tamuza, w reinkarnację czy w przeznaczenie.
Naśladowcy Jezusa Chrystusa zostali nazwani( χρηματισαι ) chrześcijanami przez samego Boga Jahwe. Zatem kto chce być chrześcijaninem, czyli uczniem Chrystusa powinien wiedzieć, że powinien opierać swą wiarę i postępowanie na Biblii i niczym więcej.

„Każde słowo Boga w ogniu wypróbowane, tarczą jest dla tych, co Doń się uciekają. (6) Do słów Jego nic nie dodawaj, by cię nie skarał: nie uznał za kłamcę.”( Ks. Przysłów 30:5-6, BT )

„Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie! (22) Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła”(1 List do Tesaloniczan 5:21-22, Biblia Tysiąclecia)

Trochę statystyki
Chrześcijaństwo jest obecnie najliczniej reprezentowaną religią na świecie

Wyznawana jest obecnie przez ok. 33% ludności świata. Wśród blisko 2,5 miliarda chrześcijan wyróżnia się (dane z 2011]):

ok. 1,16 mld katolików,
ok. 1,04 mld protestantów, w tym:
ok. 612 mln charyzmatycznych,
ok. 426 mln klasycznych,
ok. 271 mln prawosławnych,
ok. 87 mln anglikanów,
ok. 35 mln chrześcijan należących do pozostałych odłamów.
Do ostatniej pozycji zalicza się również różnego rodzaju sekty pochodzenia chrześcijańskiego
( wikipedia )

Słowa Jezusa
„Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. (14) Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują” Ew. Mateusza 7:13-14, BT)

Słowa apostoła Pawła o Jezusie Chrystusie
„To, co teraz mówimy, sprowadza się ostatecznie do następującej prawdy: Mamy takiego arcykapłana, który zasiadł po prawej stronie Majestatu [Boga] w niebie: (2) Jest On sługą w świątyni i w przybytku prawdziwym, zbudowanym przez Pana, a nie przez człowieka” (List do Hebrajczyków 8:1-2, Biblia Warszawsko-Praska)
Napisane przez: roux...................... ;)

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 23 października 2014, 23:13

Zapomniane odkrycia starożytności ~ "Rytuały śmierci"

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 01 listopada 2014, 22:12

Laureat Nagrody Nobla o istnieniu nieśmiertelnej duszy

Obrazek

Jeden z największych w świecie autorytetów w zakresie badań ludzkiego mózgu, laureat Nagrody Nobla John Eccles w oparciu o wyniki naukowych dociekań stwierdził, że każdy człowiek ma nieśmiertelną duszę

Profesor John Carew Eccles, australijski neurofizjolog (1903 – 1997, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny (1963)) , opierając się na wynikach swoich wieloletnich naukowych obserwacji i analiz, stwierdza, że materia nie jest w stanie wytwarzać zjawisk psychicznych i nie ma przechodzenia energii fizycznej w psychiczną. Tym samym tylko duchowa rzeczywistość może wytwarzać zjawiska psychiczne. Australijski noblista uświadamia nam, że z naukowego punktu widzenia trzeba jednoznacznie odrzucić twierdzenie materialistów, że ludzka świadomość jest produktem materii. Dla J. Ecclesa stało się oczywiste, że umysł człowieka, jego osobowe ja, istnieje jako duchowy wymiar człowieczeństwa i jest nieśmiertelną duszą. Ten wybitny naukowiec podkreśla, że współczesna nauka przekazuje nam orędzie pokory w obliczu cudu życia i wspaniałości ludzkiej osoby. Prawdziwymi cechami człowieczeństwa są nie tylko inteligencja i mózg, ale przede wszystkim kreatywność i zdolność wyobraźni. Eccles pisze o dwóch pewnikach, a są nimi: niepowtarzalność osoby ludzkiej w jej cielesności i w duchowym istnieniu nieśmiertelnej duszy.

Bazując na wynikach swoich badań, profesor Eccles zdecydowanie odrzuca materialistyczną teorię umysłu, według której mózg jest rozumiany jako superskomplikowany komputer, w którym kora mózgowa generuje wszystkie myśli i uczucia. Określa tę teorię jako „zubożałą i pustą”, ponieważ posługuje się ona niejasnymi ogólnikami, a przede wszystkim nie jest zdolna uzasadnić cudu i tajemnicy istnienia niepowtarzalności ludzkiego ja wraz z jego duchowymi wartościami: kreatywnością i zdolnością wyobraźni (How the Self Controls Its Brain, ss. 33, 176). „Skoro materialistyczna koncepcja – pisze Eccles – nie jest w stanie wyjaśnić i uzasadnić doświadczenia naszej niepowtarzalności, jestem zmuszony przyjąć nadprzyrodzone stworzenie niepowtarzalnego, duchowego, osobowego »ja«, czyli duszy. Wyjaśniając w terminach teologicznych: każda Dusza jest nowym Bożym stworzeniem wszczepionym w ludzki zarodek” (Evolution of the Brain, Creation of the Self, s. 237).

Profesor J. Eccles stworzył nową, genialną teorię funkcjonowania ludzkiego umysłu, znaną jako dualistyczny interakcjonizm (dualist-interactionism).

Jej autor wyjaśnia: „Stwierdzam, że tajemnica człowieka jest niewiarygodnie pomniejszona przez naukowy redukcjonizm z jego roszczeniem »obiecującego materializmu«, który miałby wytłumaczyć istnienie całego duchowego świata w kategoriach wzorców aktywności neuronów. Tego rodzaju wiara powinna być traktowana jako przesąd. Musimy uznać, że jesteśmy istotami duchowymi z duszami istniejącymi w duchowym świecie i równocześnie istotami materialnymi z ciałami istniejącymi w materialnym świecie” (Evolution of the Brain…, s. 241). Twierdzenie materialistów, że myślenie jest wynikiem materialnych procesów, Eccles odrzuca jako przesąd, który nie ma nic wspólnego z ustaleniami nauki: „Im bardziej naukowe badania odkrywają prawdę o pracy ludzkiego mózgu, tym jaśniej możemy rozróżnić jego funkcjonowanie i myślenie – i w tym kontekście widać, jak wspaniałe jest zjawisko myślenia. Przekonanie, że myślenie jest efektem materialnych procesów, jest po prostu przesądem utrzymywanym przez dogmatycznych materialistów. Ma ono cechy mesjańskiego proroctwa z obietnicą przyszłości uwolnionej od wszelkich problemów – coś w rodzaju nirwany dla naszych pechowych następców. Materialistyczni krytycy argumentują, że nieprzekraczalne trudności sprawia hipoteza, iż niematerialne umysłowe wydarzenia mogą oddziaływać na materialną strukturę neutronów. Takie oddziaływanie jest rzekomo niezgodne z zachowaniem praw fizyki, a w szczególności z pierwszym prawem termodynamiki. Ta obiekcja z pewnością mogła być podtrzymywana przez dziewiętnastowiecznych fizyków, neurologów i filozofów, ideologicznie związanych z dziewiętnastowieczną fizyką, która nie jest świadoma rewolucji dokonanej przez fizykę kwantową w dwudziestym wieku” (A unitary hypothesis of mind-brain interaction in the cerebral cortex(1990); art. opublikowany w Proceedings of the Royal Society B 240, ss. 433-451).

Wieloletnie naukowe badania ludzkiego mózgu doprowadziły Johna Ecclesa do stwierdzenia, że wszyscy mamy osobowe ja – czyli niematerialny umysł, który działa poprzez materialny mózg. Tak więc oprócz świata fizycznego w człowieku istnieje umysłowy – czyli duchowy – świat i obie te rzeczywistości wzajemnie oddziałują na siebie (por. How the Self Controls Its Brain, s. 38). Profesor Eccles podkreśla zdumiewający fakt, że samoświadomość osobowego ja u każdego człowieka trwa niezmiennie przez całe jego życie, „a ten fakt musimy uznać za cud” (tamże, s. 139).

Tak J. Eccles pisze o nieśmiertelności ludzkiej duszy, czyli o istnieniu osobowego ja po śmierci ciała każdego człowieka: „Wierzę, że moje istnienie jest fundamentalną tajemnicą, która przekracza każdą biologiczną ocenę rozwoju mojego ciała (również mózgu) z jego genetycznym dziedzictwem i ewolucyjnym pochodzeniem. Byłoby nierozsądnym wierzyć, że ten wspaniały dar świadomego istnienia nie ma dalszej przyszłości oraz możliwości egzystencji w innej niewyobrażalnej rzeczywistości” (Facing Reality: Philosophical Adventures by a Brain Scientist, Heidelberg Science Library 1970, s. 83). W innym miejscu australijski badacz wyjaśnia: „Możemy patrzeć na śmierć ciała i mózgu jako na rozpad naszego dualistycznego istnienia. Mamy nadzieję, że uwolniona dusza znajdzie nową przyszłość o głębszym znaczeniu i bardziej zachwycających doświadczeniach w jakiejś odnowionej ucieleśnionej egzystencji zgodnie z tradycyjnym chrześcijańskim nauczaniem” (Evolution of the Brain…, s. 242); „Nasze zaistnienie jest tak samo tajemnicze jak nasza śmierć. Czyż nie możemy mieć nadziei dlatego, że nasza ignorancja o naszym pochodzeniu jest taka sama jak o naszym przeznaczeniu? Czy nasze życie nie może być przeżywane jako wyzwanie i wspaniała przygoda, której ostateczne znaczenie jest jeszcze do odkrycia?” (Facing Reality: Philosophical Adventures by a Brain Scientist (1970), s. 95).

Niech to świadectwo o istnieniu nieśmiertelnej ludzkiej duszy jednego z największych na świecie znawców ludzkiego mózgu, laureata Nagrody Nobla prof. Johna Ecclesa, zmobilizuje nas do większej troski o swoją duszę, czyli o własne życie duchowe – o czystość serca, wolność od wszelkiego zła, o życie wieczne. Ma się to dokonywać przez pogłębianie osobistej relacji z Chrystusem w codziennej modlitwie oraz w sakramentach pokuty i Eucharystii. Pamiętajmy stale o słowach Pana Jezusa: „Cóż bowiem za ko­rzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?” (Mt 16, 26)

http://www.fronda.pl/a/laureat-nagrody- ... 43111.html

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 26 lutego 2015, 17:06

Do nieśmiertelność już tylko krok..... :D

https://www.youtube.com/watch?v=9oC240YFIrQ#t=105

…..”Pole Magnitaru składa się z elektrycznego płynu. Ten płyn wzbudza magnetyczną percepcję człowieka. „
„Kolor błękitny zwiększa przeźroczystość kryształu”
„Kolor niebieski stymuluje pracę mózgu”
„Odkrycie w sierpniu 2014 w Australii Na Międzynarodowej Konferencji Kognitywnych Neuronauk ogłoszono, że został odkryty obszar mózgu, który się nie starzeje”
„diametralnie zmienił się system energetyczny człowieka”

ODPOWIEDZ