Watykan i Jerozolima czyli wojny wewnatrz chrześcijańskie

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Watykan i Jerozolima czyli wojny wewnatrz chrześcijańskie

Post autor: Maat » 12 kwietnia 2013, 16:39

Czy bitwa pod Grunwaldem była starciem wewnątrz religijnym w, którym zmierzyła się armia Watykanu z królami/zwolennikami królestwa/królów Jerozolimy ?

Nadrzędnym celem tej bitwy było pogromienie książąt/możnowładców stojących po stronie królestwa/królów Jerozolimy i przywołanie ich do porządku jak i obalenie prawowitych następców Jezusa i nie chodzi tu o potomstwo Jezusa (choć dziwne gdyby ich nie było) ale o ród Maryi np. św. Anny i św. Jana jak i samą Marię Magdalenę i Apostołów których zepchnięto do roli apokryfów.


Nasza Kraj był jednym z niewielu państw europy, które oficjalnie przyoł chrześcijaństwo z rąk władców z za spiżowej bramy a nieoficjalnie z ramienna królów/królestwa/praworządnej stolicy Jezusa/apostołów Jerozolimy.

Ten krok był konieczny ze względu na sytuacje polityczną i gospodarcza kraju – jednak na przestrzeni wieków przyszło nam słono za to zapłacić ponieważ Watykan wykorzystał każda sytuacje polityczną do zwalczenia praworządnych następców Jezusa zasiadających na tronie królestwa Jerozolimy/pretendentów do tronu jak i ich zwolenników.

Jerozolima czy Watykan była stolicą apostołów/ Papież czy królowie Jerozolimy/następcy św. Piotra czy następcy Jezusa.


Różnica między królami Jerozolimy a Papieżem była taka ze królowie Jerozolimy zasiadali na tronie z racji urodzenia rodu/krwi (wywodzącego się od Boga) i byli oni następcami Jezusa a Papież podobnie jak biskupi musiał się intronizować za pomocą rytuałów i był on następcą św. Piotra (choć trafniejszym było by określenie następców Konstantyna Wielkiego głowy i założyciela chrześcijaństwa )

Mechanizmy działań/intryg Watykanu w celu osiągnięcia najwyższej władzy dzięki którym mogli obalić/ukrócić władzę prawowitych następców Jezusa w Jerozolimie były proste –i polegały na również krótkowzroczności/prywacie królów/książąt rządzących i ich rywali/pretendentów do tronu – władcy za spiżowej bramy mieli sprawdzony system niezmienny od wieków – podburzali np. brata przeciwko bratu/ród przeciw rodowi/królestwo przeciwko królestwu i oferowali pomoc w jego obaleniu z tronu – w zamian za posłuszeństwo i spłacenie długów wdzięczności, które były wieczyste i przechodziły na przodków – kto dał więcej ten zasiadał/utrzymywał się na tronie. Takie same metody stosowane były względem małych i dużych księstw/królestw. Takie roszady i historia pisana była ręką Watykanu a główny przywódca był niewidoczny.

A więc czy bitwa pod Grunwaldem to starcie między Watykanem i ich armią zakonem Krzyżackim czy rodami/królami, które ich podpały a zwolennikami królów/królestwa Jerozolimy których celem było przywrócenie religii Jezusa i praw kardynalnych jak i ewangelii, które Watykan zepchnął do roli apokryfów a Marię Magdalenę uczynił jawnogrzesznicą.
Jakimi sposobami Watykan dochodził do władzy?
Rozważając kwestę otwartej walki wewnątrz religijnej między mocarstwem/armią Watykanu i królami/królestwem Jerozolima musimy rozważyć wiele zagadnień, które umożliwiły fałszowanie historii i zamazywanie faktów dotyczących wojen/intryg/zbrodni toczonych między nimi.
Fałszowanie historii na taką skale było możliwe z trzech względów
– po pierwsze królowie Jerozolimy/następcy Jezusa kilkakrotnie zasiadali na tronie w Watykanie, za którymi stały popierające ich rody
• takim przykładem był Papież czy władza, która za nim stał św. Bernard św. Bernardzie z Clairvaux się twórcza potęgi templariuszy i nie koronowany władca ówczesnego świata, którego słuchali Papieże i królowie. Z którego inicjatywy zostało wzniesionych ponad tysiąc kościołów w tym 77 Duninowych, których budowę zapoczątkował Piotr Włostowic i jego żona Maria z dziećmi i całą rodziną Duninów/Łabędzi i jak sama nazwa wskazuje i potwierdza historia i fakty na logice Włosrowic wzniósł tylko kilka (być może kilkadziesiąt) kościołów pod resztę wytyczył kamień węgielny na miejscu, których wzniósł krzyże/kapliczki resztę wznieśli jego potomkowie – Duninowie. Kościoły Duninowe były częścią setek świątyń, które zapoczątkował św. Bernard ukierunkowanych na Jerozolimę stolicę Apostołów/Jezusa/królestwo Jerozolimy – dlatego kościoły te jak i sam Włost zostały wymazane z kart historii – a że historii św. Bernarda nie dało się już tak łatwo wymazać to zrobili go świętym katolickim. Taki sam problem był ze wszystkimi pretendentami do tronu Jerozolimy, których albo truli/zacierali slady/usuwali ślady ich działalności i zasług dla ojczyzny np. królowa Boną, która może nie była bez winy ( to może wykazać tylko proces) ale jak wzbogaciła nasz kraj/i naród.
• kolejnym przykładem jest Juliusz II a właściwie Lodovico Sworza ( i jego poprzednicy), który miał władzę podobną do św. Bernarda to na jego zlecenie powstały freski w Kaplicy Sykstyńskiej i zapisane tam tajemnice, jak i wszystkie dzieła Michała Anioła/ da Vinci / Rafaela/… których nie ośmielił się zniszczyć żaden papież koronowany za pomocą rytuałów – jednak narzucona interpretacja/propaganda zrobiła swoje – ale nie dla tych, którzy znają symbolikę i umieją ja odczytać.
• - po drucie władcy Jerozolimy i królowe/książęta/możnowładcy, którzy za nimi stali jak i Watykan jednoczyli się na czas krucjat w walce z muzułmanami – jedną z ostatnich największych bitew to bitwa pod Wiedniem pod dowództwem Sobieskiego.
• - po trzecie stosowanie przez Watykan intrygi, które miały na celu skłócenia np. braci i rodów pretendujących/rywalizujących o tron danego państwa i obaleniu panującego króla/księcia o ile nie stał po ich stronie – wtedy to rywale do tronu otrzymywali wsparcie finansowe/militarne czy pomoc w uśmierceniu obecnie panującego – w zamian za posłuszeństwo i odpowiednie wsparcie finansowe – tak więc za sprawą intryg/zbrodni Watykanu i księstw/królestw które za nim stały niejednokrotnie jeden z braci wspierał Watykan a drugi Jerozolimę – jednak oficjalnie wszyscy podlegali władcą z za spiżowej bramy, którzy w razie potrzeby przerabiali dzwony na Armaty.


Tak więc wewnętrzna wojna wyznawców religii Jezusa i tych, którzy podszywali się pod nią dla własnych korzyści toczyła się praktycznie od śmierci Jezusa i nawet wśród samych apostołów nie było zgodnosci - jednak największą walkę „wewnątrz chrześcijańską” pomiędzy władcami/mocarstwem z za spiżowej bramy i ich armią/zwolennikami a Jerozolimą i ich zwolennikami stoczono pod Grunwaldem. I co na ten temat mówi nam Matejko? Św. Stanisław ukazany jest na obłoku pogrążony w głębokiej modlitwie - jednak u jego boku widzimy wielki miecz - za jego plecami złamany kij jako symbol rozłamu wiary – a więc o czym mówi Matejko? – (patrząc na tą scenę przypomina mi się Pawlak z granatem i jego hasło – sad sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie – tylko w przypadku Grunwaldu nie było ta takie śmieszne).

O czym mówi kolejna scena w której Matejko obsadził półnagiego poganina Żmudzina/Litwina, atakującego mistrza zakonu Krzyżackiego von Jungingena włócznią św. Maurycego, będąca kopią Świętej Lancy Cesarskiej którą Otton III cesarz rzymsko-niemiecki przekazał w ręce Bolesława Chrobrego wraz z częścią gwoździa z Krzyża Pańskiego na zjeździe gnieźnieńskim, na znak przyjaźni i pojednania?
św. Maurycy jest patronem krzyżaków którzy mieli głosić ewangelię nie ochrzczonym ludom a - włóczni św. Maurycego symbolem przyjaźni i pokoju patrona Krzyżaków - a więc o czym mówi nam Matejko w tej scenie w której półnagi Litwin uśmierca Ulryka von Jungingena ? – czy o metodach działania/pokoju i przyjaźni, który pogwałcił Watykan poprzez swoje zbrojne ramię Zakon krzyżacki (Zakon Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie)
I tak mamy:
- Papieży, koronowanych przez rytuały, stojących na czele najpotężniejszego mocarstwa w dziejach ludzkości/z armią i królestwami ich popierającymi, które swoje rządy oparło na lichwie/pańszczyźnie/ ucisku ludu/intrygach zbrodniach/hierarchii społecznej/dominacji ego/sztuczne wytworzonych mechanizmach np. grzechu – którego zadaniem było obalenie jedynego prawa ustalonego przez Boga – prawa siewcy – co zasiejesz to zbierzesz

- królów i królestwo Jerozolimy, którzy byli nimi z racji urodzenia krwi prawowitych następców Jezusa – którego celem, których celem było pokojowe rządzenie światem katolickim – dającym swojemu ludowi prawa kardynalne/i dobrobyt – polska pod rządami Piastów/Łabędziów, którzy opowiedzieli się za stolica Apostołów Jerozolimą i królami z krwi/rodu Jezusa – była krajem tolerancji/i schronieniem dla uchodźców przed św. Inkwizycja – Herman/Krzywousty, ród Włostowiców/Kazimierz III Wielki który zastał Polskę drewniana a zostawił murowaną/królowa Boba, która sprowadziła do polski ziemniaki/warzywa/owoce i rozwinęła gospodarczo kraj, została oczerniona i nadano jej przydomek trucicielki – ale prawda jest taka że to ją otruto a wszystkie zbrodnie były wynikiem intryg Watykanu, którego ręką do tej pory pisana jest historia – czego najlepszym przykładem jest Włostowic i kościoły Duninowe
Prawda jest taka, że nikt nie był bez winy bo zarówno armia papieska/królestwa za nim stojące jak i królowe Jerozolimy i ich zwolennicy jednoczyli się w celu walki z islamem
- ale nie tylko królowie Jerozolimy i popierające ich królestwa/królowie/książęta/ możnowładcy którzy musieli radzić sobie z intrygami wprowadzanymi przez Watykan wewnątrz rodów i roszad na tronach wszystkich krajów, których zmuszono do przyjęcia chrztu. Roszady na tronach odbywały się według schematu i ściśle określonych zasad gdzie niejednokrotnie Watykan usuwał z tronu swoich sprzymierzeńców, gdy zaczęli róść w siłę i stawali się zagrodzeniem/konkurencją, bądź ich obalał ze względu na roszady,politykę na arenie międzynarodowej.
Władcy za spiżową bramą czyli czarnoksiężnicy z krainy OZ (gdzie papieże niejednokrotnie byli pionkami) dbali o to by nie pokonać się własną bronią własną bronią i nie naruszyć zasad, gry które ustalili i wciągali w nią cały świat.

Cy tak trudno uzupełnić białe plamy naszej historii i udowodnić, że bitwa pod Grunwaldem była jedną z największych bitw między najpotężniejszym mocarstwem w dziejach ludzkości ukrytym za spiżową bramą a królestwem Jerozolimy/stolicą Apostołów i prawowitymi następcami Jezusa?

ODPOWIEDZ