Korzenie chrześcijaństwa

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Korzenie chrześcijaństwa

Post autor: Maat » 10 lutego 2013, 14:35

To temat do dyskusji – proszę o wytknięcie ewentualnych błędów w celu ustalenia faktów historycznych. I nie chodzi mi o pozaziemskie cywilizacje – ponieważ na tym się nie znam (ale nie nalazłam równie rzeczowego tematyczne filmu) o przemilczanych fakty historyczne z religii, którą wyznawał/głosił Jezus.

http://www.youtube.com/watch?v=HIsvih1NsOY

Awatar użytkownika
Blad
Posty: 550
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:33
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Dlaczego Europa jest Chrześcijańska

Post autor: Blad » 31 marca 2013, 11:34

Cywilizacja europejska nierozerwalnie związana jest z tradycją chrześcijańską. Oczywistością jest, że swoje ideologiczne podstawy czerpie ona z nauk Chrystusa. Równie oczywiste jednak jest to, jak wielka przepaść dzieli owe „podstawy” od tego, czym chrześcijaństwo jest dzisiaj.

Czy da się prześledzić rozwój jednej z najpotężniejszych religii świata? Z pewnością nie jest to zadanie łatwe. Co więcej, aby wykonać je należycie, należałoby poświęcić tak ważkiemu zagadnieniu setki, jeśli nie tysiące stron. Można jednak pokusić się o to, aby przynajmniej w skrócie prześledzić historyczne uwarunkowanie tego, że akurat ono, nie zaś pochodzące z tych samych stron judaizm czy islam, tak trwale zakorzeniło się w Europie.
Same nauki Chrystusa nie miały możliwości samodzielnego przebicia się przez gąszcz istniejących na początku naszej ery innych religii oraz sekt, odłamów, wierzeń lokalnych. Do tego potrzebne było przede wszystkim źródło, do którego można byłoby się odwoływać oraz oczywiście prorocy i nauczyciele.

Źródłem stał się Nowy Testament. Jego skład, najbardziej zbliżony do dzisiejszego, unormował się dopiero w V wieku. Cztery Ewangelie opowiadają o życiu Chrystusa, Dzieje Apostolskie dotyczą okresu rozwoju wczesnego chrześcijaństwa, zaś Apokalipsa traktowana jest jako księga prorocka. Zbiór listów, przypisywanych tradycyjnie świętemu Pawłowi, oddaje ogólnego ducha doktryny i tej etyki, która przebiła się podczas rozwoju religii. Pierwotne chrześcijaństwo miało bowiem dwie postacie. Pierwsza, judeochrześcijańska zakładała, że Jehoszua z Nazaretu był posłany jako mesjasz do Izraelitów. Druga wersja, wersja św. Pawła, która się w ostateczności przyjęła, to wersja twierdząca, że Chrystus został posłany do wszystkich narodów.

Apostoł Paweł był bez wątpienia tym, który do rozpropagowania nauk Chrystusa przyczynił się bardziej, niż sam nauczyciel. Wbrew opozycyjnej wersji judeochrześcijańskiej nawracał on przede wszystkim pogan. Początkowo udał się wprawdzie do Izraelitów, jako do Narodu Wybranego, jednak po nieudanym dialogu zwrócił się w stronę Grecji. Przyczyny jego udania się z Jerozolimy do Aten były prawdopodobnie dwie: Izraelitom nie spodobało się zwolnienie przez Pawła wiernych z mojżeszowego prawa (obrzezania, przepisów kulinarnych itp.). Po drugie nie mógł się on dogadać z innymi Apostołami, w związku z czym, na mocy „podziału” terenów, w udziale przypadła mu właśnie Europa. Z perspektywy czasu to Paweł właśnie okazał się najskuteczniejszym propagatorem myśli chrześcijańskiej, a Europa bez wątpienia okazała się najbardziej podatnym gruntem na apostolską naukę.
Trudno jednak twierdzić, jakoby europejskie chrześcijaństwo rozpoczęło się w Grecji. W Atenach bowiem Paweł także napotkał kłopoty. Wszedł w konflikt z epikurejczykami i stoikami (niechęć do filozofów pozostała mu zresztą na całe życie), a w końcu z miejscowymi wyznawcami Judaizmu. Około roku 62 dotarł do Rzymu. Dalej urywa się dokładna historia jego życia (zachowało się podanie, że zginął za Nerona), jednak to niewątpliwie właśnie dzięki niemu w Rzymie rozkwitło – a po długich i krwawych dziejach przyjęło się – chrześcijaństwo.

W drugiej połowie I wieku, za cesarza Nerona, chrześcijanie byli już grupą rzucającą się w oczy. Właśnie wtedy rozpoczęły się prześladowania. Po pożarze Rzymu kampania antychrześcijańska ruszyła z pełną mocą, w wyniku czego męczeńską śmierć poniosło wielu wiernych. Drugim atakiem na chrześcijan były rządy Domicjana (lata 80-te/90-te). Nauki o życiu doczesnym i o Królestwie Niebieskim zaczęły, mimo prześladowań, stawać się coraz popularniejsze wśród ludzi prostych oraz wśród tych, którzy w ideologicznym zamęcie Cesarstwa, poszukiwali etyki nowej lub niosącej inne wartości niż, na przykład, rzymski kodeks. Jednocześnie chrześcijaństwo miało własne, wewnętrzne kłopoty. Zaczęło silnie rozwarstwiać się na różne odłamy (na przykład gnostycyzm, wersje związane z rodzącą się filozofią chrześcijańską itd.) z których jeden, katolicki, tzw. powszechny, przyjął się głównie w Rzymie.
Po początkowych prześladowaniach, do III wieku naszej ery chrześcijanie mieli zapewnioną względną tolerancję. Jednak później, w latach chaosu i niepokoju na terenie Cesarstwa Rzymskiego, znów zaczęto szukać winnych i we wzmożony sposób posługiwać się w stosunku do nich przemocą. Apogeum prześladowań (nie tylko zresztą wymierzonych w chrześcijan, także w Żydów i manichejczyków) przypadło na rządy Dioklecjana – przełom II/III.

Ambicją cesarza było bowiem ujednolicić państwo, co osiągnąć chciał także poprzez powrót do starych rzymskich kultów. Jego system reform przeprowadzonych siłą nie przyniósł jednak efektu. Zarządcy prowincji, na które podzielił państwo, wcale nie chcieli prześladować podległych im mieszkańców. Jednocześnie, w świadomości jego konkurentów, zaczęło pojawiać się przekonanie o tym, że w zdobyciu i utrzymaniu władzy pomoże tylko wspieranie się na religiach dotychczas prześladowanych.
Z długotrwałych walk, które rozgorzały po abdykacji Dioklecjana, zwycięsko wyszedł ostatecznie Konstantyn. On jako pierwszy dostrzegł w chrześcijaństwie realną szansę na umocnienie swej pozycji. W 313 roku wydał edykt mediolański, zapewniający religijną tolerancję. W roku 325 zwołał w Nicei pierwszy w historii sobór powszechny, gdzie po sporach doktrynalnych podyktował biskupom katolickie "Wyznanie wiary", w niezmienionej prawie formie obowiązujące do dziś. Tuż przed śmiercią, po konflikcie z biskupami, zdecydował się jednak na chrzest z rąk biskupa ariańskiego.

Po Konstantynie niemal wszyscy władcy Rzymu wspierali chrześcijaństwo. Teodozjusz w roku 380 ogłosił je religią państwową. W 386 zaś ścięty został niejaki Prysylian, pierwszy oficjalny heretyk.
Jako religia oficjalna chrześcijaństwo stawało się coraz bardziej podzielone. Mimo wielu walk wewnętrznych, o których napisać można by niejedno dzieło, nadal konsekwentnie rozprzestrzeniało się w Europie. W długim okresie średniowiecza, wraz z powstaniem zakonów, klasztorów i umacnianiem się roli papiestwa, rozprzestrzeniło się na wszystkie rubieże Starego Kontynentu oraz na stałe zakorzeniło jako trwała część cywilizacji.

W wieku XV religia chrześcijańska była już w Europie oczywistością. Mimo problemów związanych z szykującą się reformacją, nie było względem niej żadnej poważnej opcji. Na Bliskim Wschodzie miała wprawdzie silną konkurencję. Dlatego więc podczas próby omijania Bliskiego Wschodu, w szukaniu morskiej drogi do Indii, a więc od czasów wielkich odkryć geograficznych, rozpoczął się jej nowy etap: wyjścia poza kontynent. Ten rozdział z dziejów chrześcijaństwa jest już jednak zupełnie inną historią.

Ewa Frączek/AO, WP.PL
http://odkrywcy.pl/kat,122994,page,3,ti ... omosc.html
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Tradycje chrześcijaństwa w europie

Post autor: Maat » 04 kwietnia 2013, 18:49

Czym związana? - jaki to związek jak ktoś przystawi Ci pistolet do głowy? bądź manipuluje psychiką w celu osiągnięcia własnych korzyści?

Jakie tradycje wniosło chrześcijaństwo w Europie? – mordów/wojen/wyżynanie w pień/gwałtów/rozboju/intryg/trucia/szczuciem brata przeciwko bratu/wywoływaniem wojen domowych? – czy te tradycje masz na myśli? które ni jak nie mają się do historii /faktów. A może opowiesz nam o tradycjach św. inkwizycji i metod, dzięki którym nakłaniano poszczególne królestwa do przyjęcia chrztu czy jak to trafnie określił Matejo zachodniej cywilizacji.

W całym tym steku pobożnych życzeń i narzuconej interpretacji/propagandy Watykanu musimy odróżnić dwie odrębne kwestie -
- Watykan, czyli ludzi, którzy powołując się religię Jezusa i rządami opartymi na anty prawach osiągali wadzę nad światem
- Królów/królestwo Jerozolimy czyi praworządnej stolicy Apostołów - prawowici następcy Jezusa – do których należeli królowie i możnowładcy Polscy w tym Piastowie Bona/Zygmunt August i jak się wydaje Włostowic i jego rud.

Może warto odpowiedzieć sobie na pytania
– Czy stolicą apostołów była Jerozolima/Antiochia czy Watykan?
http://www.youtube.com/watch?v=6nuKYWv66mU
- i co maja wspólnego Apostołowie i sam św Piotr z papieżami zasiadającymi na tronie za spiżową bramą którzy stoją za Plecami Konstantyna Wielkiego?
A swoją drogą co stało się potomkami apostołów - Czy św. Piotr i pozostali apostołowie mieli synów - bo jakoś biblia o nich milczy - czy podobnie jak Włostowic zostali wymazani z kart historii?
Ostatnio zmieniony 07 kwietnia 2013, 09:25 przez Maat, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Czy Watykan/Rzym jest stolicą św. Piotra?

Post autor: Maat » 05 kwietnia 2013, 21:13

Pobyt Piotra w Rzymie, negowany przez część badaczy, potwierdzać mogą słowa Piotra z 1 Listu : "Pozdrawia was ta, która jest w Babilonie", 1 P 5,13 za BT[8]). Babilon w gnostycznej Apokalipsie Piotra który trafił apokryfów jest symbolicznym określeniem Rzymu, (ale jako symbol niewoli/ucisku, a nie stolicy apostolskiej i skały na której miał zbudować kościół) i rozproszenia, może oznaczać także każde inne miejsce, w którym żyli chrześcijanie.

Po ucieczce z więzienia Piotr wspomniany jest Dziejach Apostolskich gdzie mowa jest o jego udziale w Soborze Jerozolimskim ok. 49 roku, gdzie sprzeciwił się narzucaniu poganom obyczajów żydowskich (Dz 15, 7–11). Wskazuje to, że po śmierci Heroda Agryppy prawdopodobnie powrócił do Jerozolimy.

[b]Św. Piotr, apostoł, uważany przez kościół katolicki za pierwszego papieża/biskupa Rzymu nie nauczał w Rzymie tylko w Antiochii. A więc stolicą Piotrową była Antiochia a nie Rzym. [/b]

Początkowo, Piotr unikał pogan i uważał, że nie mają oni udziału w Ewangelii. Pogląd ten uległ częściowej zmianie dopiero po wizji jaką otrzymał od Boga i po wizycie w domu Korneliusza w Cezarei, kilka lat po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa (Dzieje Apostolskie 10). Kilkanaście lat później apostoł Piotr wraz z innymi członkami Kościoła jerozolimskiego przebywał wśród chrześcijan nawróconych spomiędzy pogan w Antiochii, bez okazywania jakiejkolwiek dyskryminacji. Dowiedziawszy się jednak o przybyciu wysłanników Jakuba (przywódcy Kościoła w Jerozolimie), zaczął się zachowywać tak, jakoby zachowywał ceremonialną czystość i nie jadał z poganami, a w jego ślad poszli inni, nawet Barnaba. A więc Stolicą Piotrową/skałą i opoką, na której zbudował kościół nie był Rzym/wzgórze Watykańskie na którym wedle tradycji został ukrzyżowany a Antiochia to tu w litej skale wykuty jest Kościół św. Piotra, upamiętniający fakt, że Apostoł ten, był biskupem chrześcijańskiej wspólnoty w tym mieście. W 64 p.n.e. Antiochia została zajęta przez wojska rzymskie pod wodzą Pompejusza i stała się stolicą rzymskiej prowincji Syrii i stąd wzięły się przekłamania. http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Aposto%C5%82

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Antio ... _Front.JPG Ciekaw jest mozaika z Dafne k. Antiochii, późny III w. po Chr. Feniks w słońcu – legendarny ptak, który powstał z popiołu, również starochrześcijański symbol Chrystusa zmartwychwstałego, o którym nie wspomina Watykan/kościół chrześcijański. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Pheni ... tioche.jpg
Może dożyjemy czasów, w których zarówno Jezus jak i św. Piotr wstaną jak feniks z popiołów na miejscu swojej kaźni i obalą fałszywych proroków przed, którymi przestrzegał nas św. Tomasz apostoł.
Tak więc Wzgórze Watykańskie jest miejscem kaźni golgotą a nie skałą i opoką, na której św. Piotr zbudował kościół a tym bardziej stolicą Piętrową/Apostolską.
Ostatnio zmieniony 07 kwietnia 2013, 09:35 przez Maat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Rezydencja/kościół pierwszych papierzy/biskupów Rzymu

Post autor: Maat » 07 kwietnia 2013, 09:20

Może znawcy biblii/historii wyjaśnią mi te kwestie/wykluczające się teorie?

Gdzie mieściła się rezydencja/kościół pierwszych Biskupów Rzymu/ Papieży 33 do 313 i kto zasiadał na ich tronie?
Święty Piotr był pierwszym biskupem Rzymu/papieżem w latach 31-64 jak podaje nam kościół jednak w tych latach według tych samych źródeł w tych latach był biskupem Antiochii, która w tym czasie była rzymską stolica Syrii.
Zdaniem Watykanu drugim w kolejności papieżem był najprawdopodobniej Linus, (Linus z Tuscii) i panowaw w ok. 64 do 23 września 79[1].


Linus był drugim po św. Piotrze apostole papieżem/głową kościoła/biskupem Rzymu, czyli według tradycji katolickiej drugim papieżem. Jednak Linus do przełomu II i III wieku był jednak uważany za pierwszego papieża[2]. Jest wymieniany w Kanonie rzymskim mszy św., (czyli w I Modlitwie Eucharystycznej w zreformowanej mszy posoborowej), zaraz po wspomnieniu świętych apostołów Piotra i Pawła[2].
Czyżby w kościół w II i III wieku miej wiedział o swoich głowach kościoła/papieżach/biskupach Rzymu/ojcach świętych co w późniejszym okresie aż po dzień dzisiejszy? I dlaczego biskupów Rzymu nazwano tyloma tytułami ? - czy nie dlatego by dowolnie fałszować historię.

Ale gdzie był ten Rzym ? – na jakim terytorium naszego globu mieściła się jego rezydencja/ kościół? Od – gdzie mieściła się siedziba Papieży/biskupów Rzymu 33 do 313 skoro Konstantyn Wielki (który był wyznawcą arianizmu) ofiarował Rzym i wzgórze Watykan chrześcijanom, o ile się nie mylę w 313 r?

Dlatego nie mamy dokładnej oficjalnej listy papieży/anty papieży. Listą Mercatiego, którą oficjalne podaje Watykan to kłamstwo od samego początku gdzie na pierwszym miejscu jako pierwszy papież i biskup Rzymu jest św. Piotr – który nigdy tam nie nauczał nie ma nawet dowodów by tam był nie licząc krótkiego okresu przed śmiercią i jego męczeńską śmiercią – co i to nie jest do końca jasne. A więc jeżeli św. piotr był w Rzymie/Watykanie to tylko przez krótki okres czasu a nie jak podaje na fałszywa lista - od 31 lat od 33 do 64 r. które spędził jako biskup/papież Antiochii i tamtych regionów świata?

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Czy Watykan jest skałą/opoką, na której św. Piotr wybudował

Post autor: Maat » 08 kwietnia 2013, 15:45

nie wiem - może to ja czegoś nie rozumiem

Historia Wzgórza Watykańskiego sięga IV wieku, kiedy cesarz rzymski przekazał biskupom Rzymu jeden z pałaców. Państwo Kościelne, władane przez papieży, powstało później. Jego początek związany był z tzw. donacją Konstantyna, który miał darować papieżom Rzym wraz z okolicami.

Początkowo siedzibą papieży nie był sam Watykan, lecz Lateran zbudowany w IV wieku przez Konstantyna Wielkiego na gruntach pałacu rzymskiej rodziny Luteranów – jednak historia mówi o darowaniu przez głowę kościoła katolickiego cesarza Konstantyna. Co ciekawe pierwszy kościół był pod wezwaniem Chrystusa Zbawiciela (później przemianowywany dwukrotnie na kościół św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty) i nic nie mówi aż do 1308, kiedy to rezydencją papieską został Watykan. W 1308 roku pałac i kościół spłonęły, zostały jednak odbudowane, a arcybazylika św. Jana na Lateranie jest katedrą biskupa Rzymu (czyli papieża).
No ale co kryje się pod hasłem Donacja Konstantyna?
Donacja Konstantyna (łac. Constitutum Constantini lub Donatio Constantini) – sfałszowany dokument, na mocy którego cesarz rzymski Konstantyn Wielki nadaje Kościołowi Katolickiemu liczne dobra i przywileje.
– Ale czy na pewno sfałszowana – no chyba, że przez sam Watykan - szkoda, że nie przyszło im do głowy by wskrzesić Konstantyna jak św. Stanisław Piotrowina – Ale jak widać nie trzeba było i bez tego uwierzyli – tortury i miecz to nad wyraz skuteczny środek perswazji działającym przez wieki.
Najstarsza z zachowanych do dzisiaj wersji dokumentu pochodzi z IX wieku i przechowywana jest obecnie w Bibliotece Narodowej w Paryżu. Adresowana jest ona do papieża Sylwestra I. Dzieli się na dwie części.
W pierwszej z nich, zatytułowanej Confessio, cesarz opisuje, jak papież nauczał go wiary chrześcijańskiej, nawracał Rzym oraz jak wyleczył cesarza z trądu.
W części drugiej – Donatio – Konstantyn nadaje Sylwestrowi i jego sukcesorom następujące dobra i przywileje:
• biskup Rzymu, jako następca świętego Piotra, uznany zostaje za ważniejszego od biskupów Antiochii, Aleksandrii, Konstantynopola, Jerozolimy oraz wszystkich pozostałych biskupów świata,
Co możemy wyczytać z pierwszego punktu Donatio Konstantyna - czy nie to, że do początku IV wieku Antiochia, Aleksandria, Konstantynopol, Jerozolima oraz wszyscy pozostali biskupi świata byli ważniejsi od Papieżana/Watykanu a raczej lotarynie
• wzniesiona przez Konstantyna Bazylika św. Jana na Lateranie zostaje uznana najważniejszą świątynią chrześcijańską,
• kościoły św. Piotra i św. Pawła otrzymują liczne bogactwa,
• najważniejsi duchowni Rzymu otrzymują te same przywileje i insygnia, co rzymscy senatorowie,
• papież otrzymuje te same insygnia i odbiera te same honory, co cesarz, wśród nich prawo do noszenia korony cesarskiej, purpurowego płaszcza i tuniki; Sylwester miał jednak odmówić noszenia korony, w związku z czym cesarz przyznał mu prawo do noszenia wysokiej białej czapki,
• papież i jego następcy otrzymują Pałac Laterański, Rzym z jego prowincjami, dystryktami i miastami Italii oraz wszystkie regiony Zachodu……..
http://pl.wikipedia.org/wiki/Donacja_Konstantyna

I tak w jednej formułce ułożonej przez organizację stojącą za plecami Konstantyna Wielkiego można rozszyfrować matactwa i cały szereg wykluczających się teorii stworzonych przez Watykan o pierwszym/kolejnych papieżach, stolicy Piotrowej/następcach św. Piotra/biskupach Rzymu.

Te fakty i dowody są łatwe do sprawdzenia – wystarczy prześledzić życiorysy Apostołów i miejsc, w których nauczali
– ktoś nam wmówił, że historii chrześcijaństwa podobnie jak biblii nie możemy poznać bez interpretacji kościoła i uczonych akademickich. Wystarczy prześledzić temat – wpływ Polityki zagranicznej Watykanu na losy i historię świata.

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

kto jest kto?

Post autor: Maat » 10 kwietnia 2013, 15:43

Czy tylko św. Piotr był papieżem/biskupem Rzymu – a może było ich więcej?

Kto stał za plecami Konstantyna Wielkiego?

Gdzie jest skała, na której/od której św. Piotr zbudował kościół - czy Antiochia była stolicą Piotrową – kto jest następcą św. Piotra? – czy tak trudno odpowiedzieć na te pytania.
Śledztwo w sprawie pierwszego biskupa/ojca świętego/papieża Piotra/stolicy Piotrowej
Antiochia/Watykan czy Jerozolima?
Czy Antiochia to stolica rzymskiej prowincji Syrii, która była pierwszą stolicą Piotrową skałą i opoką od której św. Piotr i jego następcy zbudowali kościół a Św. Piotr pierwszym biskupem/ojcem świętym rzymskiej stolicy Syrii Antiochii?
- Kościół na Lateranie/wzgórzach watykańskich pierwszej siedziby papieży z ramienia Konstantyna Wielkiego, powstał dopiero na w początkach IV w. i był pod wezwaniem Chrystusa Zbawiciela (później przemianowywany dwukrotnie na kościół św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty) a nie św. Piotra - a więc przez pierwsze trzy wieki nie ma tu nawet śladu po kościele pod jego wezwaniem – a wiec pierwszym biskupem Rzymu musiał być apostoł/papież, który tu nauczał – jednak nie był on skałą i opoką, na której według biblii Piotr zbudował kościół - więc sfałszowano jego życiorys a drugim biskupem Rzymu był papież - Linus, (Linus z Tuscii) panujący najprawdopodobniej od ok. 64 do 23 września 79 r. i dlatego nie wiemy gdzie mieściła się dokładnie jego siedziba/kościół.
Fałszowanie przez Watykan ugrupowania/sekty, którzy stali za Konstantynem Wielkim historii pierwszego biskupa/ojca świetnego/papieża Piotra i Stolicy Apostolskiej.
Antiochia została zajęta przez wojska rzymskie pod wodzą Pompejusza w 64 p.n.e. i odtąd stała się stolicą rzymskiej prowincji Syrii. Św. Piotr swój pontyfikat rozpoczął w - ok. 33 r. – ok. 64 r., 13 października, kiedy to miał ponieść męczeńską śmierć[1] lub 29 czerwca 67[2].
A więc na długo przed i po śmierci Piotra Antiochia była stolicą rzymskiej prowincji Syrii i stąd wzięły się przekłamania. Ciekawe są też daty śmierci Piotra znają dzień miesiąc a nie znają roku - a może 13 października ojciec święty/biskup Antiochii zgnoił w św. Piotr „zginął” w rzymskiej stolicy Syrii a w 29 czerwca 67 r. na Rzymskich wzgórzach Watykańskich, które od wieków były związane/utożsamiane z magią i okultyzmem.
Czy katedra św. Piotra jego grobowcem wzniesionym na miejscu kaźni/golgotą apostoła, który był pierwszym biskupem Rzymu?
Wzgórze Watykańskie było najprawdopodobniej golgotą/miejscem kaźni golgotą, na którym być może ukrzyżowana św. Piotra (jednak fakty wskazują na Antiochię i datę 13 października 64 r.) - choć jest to najprawdopodobniej miejsce, w którym został ukrzyżowany apostoł, który tu nauczał i był biskupem pierwszego kościoła Rzymie-Watykanie (apostoł?) i właściwe pierwszy apostoł, który nauczał w Rzymie był pierwszym papieżem/biskupem Rzymu a św. Piotr pierwszym biskupem/ojcem świetnym Antiochii, a apostoł Andrzej był pierwszym biskupem Konstantynopola.
Papieże czy królowie Jerozolimy/następcy Jezusa czy następcy św. Piotra?

To osiem odrębnych kwestii, które wrzucone są do jednego worka i musza być opisane jako odrębne kwestie/hasła encyklopedyczne:

1. Królowie Jerozolimy to prawowici potomkowie Jezusa pochodzący z jego rodu – rodu MNP - którzy nie musieli się koronować byli nimi z racji urodzenia krwi (i nie musiały to być dzieci Jezusa ( i ich potomkowie) a np. kuzyni)

2. Św. Piotr i jego następcy to – biskupi Antiochii ale nie tylko?

3. Papież z za spiżowej bramy -Konstantyn Wielkiego głowa kościoła katolickiego a raczej ugrupowanie które za nim stało - jego następcy?

4. Jerozolima to – stolica Apostołów

5. Antiochia, to – stolica Piotrowa?

6. Watykan/Lateran to – miejsce, poprzez które ugrupowanie/sekta stojące za Konstantynem Wielkim zaprowadziło katolicyzm i zbudowało biskupstwa/kościoły (swoich Papieży/ojców świętych) należące pod Rzym/Watykan. Każdy papież musiał koronować /intronizować się przez rytuały. Słowo - „Watykan” pochodzi od łacińskiego vaticinius, vaticinia, vaticinium oznaczającego proroczy, przepowiadający przyszłość, wieszczy, wróżebny - słowo vates oznacza wieszcza drugi człon nazwy pochodzi od łacińskiego canto, -are – śpiewać, grać, wieszczyć. Vaticanus oznacza także Miejsce wróżbitów lub Miejsce prorocze – a więc kabała/magia i okultyzm ale i prastare miejsce kultu i miejsce kaźni/golgoty Piotra.


7. Stolica Apostołów to – Jerozolima

8. Stolica Piotrowa to – Antiochia/Skała i opoka, na której św. Piotr zbudował kościół – ale nie tylko - to państwa/stolice w których jego następcy wznieśli kościoły i nawrócili na chrześcijaństwo?

9. Stolica Apostolska - to wszystkie kraje/miasta/kościoły przez nich i ich następców wzniesione, w których apostołowie byli biskupami/ojcami świętymi podlegające Pod Jerozolimę.
I tak pierwszym biskupem/ojcem świetnym/papieżem Antiochii był św. Piotr (z którym związanych było kilku apostołów i jego następcy), czy brat Piotra apostoł Andrzej był pierwszym biskupem/papieżem Konstantynopola. Apostoł Paweł z kolei był misjonarzem – odbył trzy podróże misyjne na Cypr oraz środkową część Azji Mniejszej jednak na stałe związany z Antiochią. Jednak jak się wydaje papież/biskup Piotr i jego świątynie pełnił najważniejsze funkcję.
I tak musimy oddzielić kilka odrębnych kwestii a wszystko stanie się jasne
- następców Jezusa/ojców świętych-papieży-biskupów-następców św. Piotra i następców Konstantyna a wyjaśnimy tajemnice religii Jezusa – gdy się chce coś ukryć najlepiej zostawić to na oczach wszystkich.
W poniższym linku Rozesłanie apostołów ilustracja z Kroniki norymberskiej
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Nurem ... 101v_1.png
http://pl.wikipedia.org/wiki/Aposto%C5%82
Kłamstwa Watykanu dotyczące św. Piotra/stolicy Piętrowej/i następców św. Piotra były możliwe dzięki mechanizmowi i łączeniu wielu odrębnych pojęć w jedno określenie np. – „papieża” utożsamiono z czterema odrębnymi pojęciami - ojciec święty/ biskup Rzymu/następca św. Piotra/głowa kościoła katolickiego
A siedzibę papieży czyli władców z za spiżowej Bramy -Stolicą Świętą/Stolica Piotrową/Watykan/Stolica Apostolską.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1184
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Korzenie chrześcijaństwa

Post autor: janusz » 11 kwietnia 2013, 21:44

Korzenie Chrześcijaństwa.

Biblia - Życie Jezusa. Czy opis w Nowym Testamencie jest fałszywy?


Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Korzenie chrześcijaństwa

Post autor: Maat » 12 kwietnia 2013, 10:19

Janusz świetne filmy wrzuciłaś we wszystkich tematach jestem pewna, że posłużą do definitywnego rozstrzygnięcia spornych kwestii i ustalenia faktów:) dzięki /dzięki :)))

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1184
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Korzenie chrześcijaństwa

Post autor: janusz » 17 marca 2015, 17:33


ODPOWIEDZ