Janowska gmina okultystyczna ze Śląska

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Janowska gmina okultystyczna ze Śląska

Post autor: janusz » 13 sierpnia 2013, 23:54

W temacie warto przypomnieć o......
Janowskiej gminie okultystycznej ze Śląska, która była fenomenem na skalę europejską. Oni jako pierwsi, jeszcze przed Antrovisem i innymi znanymi nam grupami odnowy, starali się ratować Ziemię.
Jej mistrz przekazał potrójne proroctwo dotyczące końca czasów:
I - wybuch wielkiej wojny; II - inwazję świata astralnego i rządy jego demonów; III - zniszczenie ludzkości przez promień z Saturna, kiedy ostatecznie sprzeniewierzy się ona prawu moralnemu i boskiemu.Akcja Angelusa jest inspirowana autentyczną historią. Janowska gmina okultystyczna, której członkami są bohaterowie filmu istniała naprawdę i działała w latach 30-stych i w dwóch pierwszych dekadach powojennych na Śląsku.
Artyści, którzy do niej przynależeli Teofil Ociepka i Erwin Sówka byli przedstawicielami malarstwa prymitywnego, w swojej twórczości osiągnęli międzynarodowy sukces, który był poparty wieloma wystawami rozsianymi po całym świcie. Członkowie janowskiej grupy okultystycznej faktycznie interesowali się parapsychologią, poszukiwali kamienia filozoficznego , wierzyli w istnienie świata astralnego oraz w wyjątkowość Saturna , który rzekomo miał mieć ogromny wpływ na życie na Ziemi.

Poniżej cały film....
https://www.youtube.com/watch?v=yHJNeIO ... s5UqkJj6Rl

ODPOWIEDZ