Arka Przymierza

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1181
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Arka Przymierza

Post autor: janusz » 03 lipca 2013, 21:28

Arka Przymierza - zaginiona czy ukryta ?
Antyczny, drewniany kufer pokryty złotem... Czy rzeczywiście istniał ? Czy to staranne rękodzieło opisane w Biblii rzeczywiście znalazło się w rękach plemienia uchodźców wędrujących przez pustynię Synaj ? Jeśli Arka istnieje - gdzie się w tej chwili znajduje ? Grupa rabinów twierdzi, że Arka została odnaleziona na wykopaliskach w 1981 roku... Kiedy w takim razie zdecydują się ją otworzyć ? I co się w niej kryje ?


https://www.youtube.com/watch?v=BDeZCASt3iM

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1181
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Arka Przymierza

Post autor: janusz » 30 sierpnia 2015, 14:42


Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1181
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Arka Przymierza

Post autor: janusz » 31 sierpnia 2018, 00:11

Arka Przymierza, skarby Miedzianego Zwoju i metale z Roswel

https://www.youtube.com/watch?v=7jcs05igX2Q

Opublikowany 29 sie 2018
Polaraxa, odcinek 49 w zasadzie poświęcony jest dwóm tematom. Pierwszy ma ponad 2 tysiące lat i od tak długiego czasu mocno pobudza ludzką wyobraźnię. Dotyczy on Arki Przymierza i skarbów ze Świątyni Salomona w Jerozolimie. Kiedy wydawałoby się, że artefakty te przepadły gdzieś w mrokach historii na zawsze, nieoczekiwanie Zwoje z Qumran stały się źródłem nowych informacji - bardzo precyzyjnych - gdzie ich szukać. szczególnie jeden z nich, tzw. Miedziany Zwój - daje szczegółowe wskazówki, ale problem w tym , że przez lata nie udawało się ich odpowiednio odczytać. Jim Barfield, inspektor przeciwpożarowy z Oklahomy i pasjonat Biblii uważa, że odnalazł te miejsca, bo jest ich kilkadziesiąt i przekonał o swoim odkryciu władze archeologiczne Izraela. Decyzja o podjęciu takich wykopalisk jest jednak bardziej skomplikowana niż nam się na pozór wydaje. Naród wybrany, to twór skomplikowany i jego długa i burzliwa historia przewija się w tle opowieści.

Drugi temat to dokończenie historii metali znalezionych w Roswell i pochodzących z rozbitego pojazdu Obcych. Po latach impasu nieoczekiwany telefon do Lindy Moulton Howe od naukowca pracującego w Strefie 51, wyjaśnia wiele intrygujących technicznych detali tego metalu. Do tego dołącza się opowieść yeomana z bazy wojskowej na Okinawie, który przypadkiem w otwartym sejfie zobaczył dokument i fotografie na temat katastrofy latającego spodka. po latach opowiedział o tym Lindzie Moulton Howe i stworzył własne rysunki tego co zobaczył na zdjęciach.

ODPOWIEDZ