Arka Przymierza

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1184
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Arka Przymierza

Post autor: janusz » 03 lipca 2013, 21:28

Arka Przymierza - zaginiona czy ukryta ?
Antyczny, drewniany kufer pokryty złotem... Czy rzeczywiście istniał ? Czy to staranne rękodzieło opisane w Biblii rzeczywiście znalazło się w rękach plemienia uchodźców wędrujących przez pustynię Synaj ? Jeśli Arka istnieje - gdzie się w tej chwili znajduje ? Grupa rabinów twierdzi, że Arka została odnaleziona na wykopaliskach w 1981 roku... Kiedy w takim razie zdecydują się ją otworzyć ? I co się w niej kryje ?

https://www.youtube.com/watch?v=B9coUKtZU2s

Arka Przymierza replika Przybytku Mojżeszowego Arka Przymierza ( hebr. Aaron Habrit ) -- to symbol przynależności narodu Izraela do Jahwe, na mocy zawartego z nim Przymierza. Wykonał ją Mojżesz na podstawie nakazu otrzymanego na Górze Synaj, na miejscu postoju zwanym Er-Rahah. Skrzynia z drewna akacjowego 1,5 łokcia x 1,5 łokcia x 2,5 łokcia i była obita obustronnie złotą blachą, a także wyposażona w drążki do noszenia. Zamknięcie Arki Przymierza stanowiła płyta ze złota, tzw. przebłagalnia (hebr. kaporet). W arce przechowywano laskę Aarona (która zakwitła), dzban...

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1184
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Arka Przymierza

Post autor: janusz » 30 sierpnia 2015, 14:42


Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1184
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Arka Przymierza

Post autor: janusz » 31 sierpnia 2018, 00:11

Arka Przymierza, skarby Miedzianego Zwoju i metale z Roswel

https://www.youtube.com/watch?v=7jcs05igX2Q

Opublikowany 29 sie 2018
Polaraxa, odcinek 49 w zasadzie poświęcony jest dwóm tematom. Pierwszy ma ponad 2 tysiące lat i od tak długiego czasu mocno pobudza ludzką wyobraźnię. Dotyczy on Arki Przymierza i skarbów ze Świątyni Salomona w Jerozolimie. Kiedy wydawałoby się, że artefakty te przepadły gdzieś w mrokach historii na zawsze, nieoczekiwanie Zwoje z Qumran stały się źródłem nowych informacji - bardzo precyzyjnych - gdzie ich szukać. szczególnie jeden z nich, tzw. Miedziany Zwój - daje szczegółowe wskazówki, ale problem w tym , że przez lata nie udawało się ich odpowiednio odczytać. Jim Barfield, inspektor przeciwpożarowy z Oklahomy i pasjonat Biblii uważa, że odnalazł te miejsca, bo jest ich kilkadziesiąt i przekonał o swoim odkryciu władze archeologiczne Izraela. Decyzja o podjęciu takich wykopalisk jest jednak bardziej skomplikowana niż nam się na pozór wydaje. Naród wybrany, to twór skomplikowany i jego długa i burzliwa historia przewija się w tle opowieści.

Drugi temat to dokończenie historii metali znalezionych w Roswell i pochodzących z rozbitego pojazdu Obcych. Po latach impasu nieoczekiwany telefon do Lindy Moulton Howe od naukowca pracującego w Strefie 51, wyjaśnia wiele intrygujących technicznych detali tego metalu. Do tego dołącza się opowieść yeomana z bazy wojskowej na Okinawie, który przypadkiem w otwartym sejfie zobaczył dokument i fotografie na temat katastrofy latającego spodka. po latach opowiedział o tym Lindzie Moulton Howe i stworzył własne rysunki tego co zobaczył na zdjęciach.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1184
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Arka Przymierza

Post autor: janusz » 03 marca 2019, 19:28

Polaraxa 70 - Poszukiwacze zaginionej Arki

https://www.youtube.com/watch?v=UIpw3EraZ_U&feature=youtu.be

Opublikowany 2 mar 2019
Film “Poszukiwacze zaginionej Arki” przeszedł do legendy, stając się klasykiem filmów przygodowych o nieustraszonych odkrywcach tajemnic przeszłości. Artefakty, których działania do końca nie rozumiemy, bo wykracza nie tylko poza zwykle codzienne rozumienie świata ale także często staje w sprzeczności z aktualnym stanem nauki, od zawsze pobudzały wyobraźnię tych, którzy usiłowali je zdobyć. O ile Indiana Jones robił to w szlachetnym celu aby poszerzyć wiedzę naszej cywilizacji to nawet w tym pogodnym i rozrywkowym filmie pojawiają się ludzie mroczni i niebezpieczni. Ich celem jest wykorzystanie niezwykłego artefaktu w sposób, który ludzkość ma cofnąć nie tylko do jej początków ale nawet zagrozić jej egzystencji.
Film ma służyć wyłącznie rozrywce tymczasem w realnym życiu takie poszukiwania trwają nieustannie i to przez milenia. Arka Przymierza jest takim przykładem i jej odnalezienie może zmienić całą nasza planetę nie do poznania, z wszelkimi tego konsekwencjami. I o tym jest dzisiejsza historia. Zapraszam!

ODPOWIEDZ