W Polsce...

Awatar użytkownika
janusz

W Polsce...

Post autor: janusz » 01 lutego 2011, 23:22

Wielu z Nas zadawało sobie (albo i nie ) pytanie czy istanieją w Polsce "miejsca mocy". Ja osobiście zetknęłam się tylko z jednym,choć słyszłam i czytałam że jest ich naprawde sporo. Miejsce o którym chcę napisać to krakowski Wawel. Otóż tam własnie znajduje się najbardziej niezwykły w naszym kraju punkt energetyczny(tak bynajmniej twierdzą "fachowcy"). Epicentrum to kaplica św. Gereona,ja osobiście medytowałam tam przez jakieś 2 godziny ...przyznam że nie czułam się jak "super bohater" ale "bateryjki" naładowałam i szczęścia doznałam. Jeszcze wspomnę że Wawel to typowo turystyczna siedziba tak więc trzeba się nieźle napocić na koncentracje:)
Kolejne miejsca mocy, leżące w jednej linii, w Polsce znajdują się w Częstochowie (Jasna Góra), Gniezno (Katedra Gnieźnieńska) i dalej na północ, niezwykle silne miejsce mocy, znajdujące się w Kamiennych Kręgach w Odrach koło Czerska. Należy wymienić również Łysą Górę ( Klasztor Św. Krzyż), Sobótkę, Jabłeczną nad Bugiem (najstarszy klasztor prawosławny na ziemiach polski), Wadowice, Tykocin koło Białegostoku czy Rapę niedaleko Gołdapi. Nie są to z pewnością wszystkie tego typu miejsca w Polsce, ale na pewno te bardziej znane.

Jeśli ktoś z Was był w tych miejsca lub zna jakieś inne ,niech podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. :P

Awatar użytkownika
janusz

Re: W Polsce...

Post autor: janusz » 01 lutego 2011, 23:28

Dla mnie najpiękniejszym miejscem energetycznym jakie widziałem jest Ostrów Tumski we Wrocławiu.Pod zielonym mostkiem znajduje się podobno najważniejszy czakram Ziemi - ''Czakram Świadomości''.

Obrazek
Miejsce jest dostępne dla wszystkich,szczególnie dla zakochanych.Tutaj,pod wodą ukryty jest piękny naszyjnik z 12 skarabeuszy.

Muszin

Post autor: Muszin » 01 lutego 2011, 23:29

Najważniejszy czakram ? czyli mam jak najszybciej tam iść tyle razy tamtędy chodziłem może dlatego doznałem tak szybko przebudzenia :P

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 01 lutego 2011, 23:32

Jeśli masz dziewczynę,to w tym miejscu możesz sprawdzić czy ciebie kocha.Wystarczy wydobyć z otmętów wodnych złoty naszyjnik ze skarabeuszami i dać jej w prezencie.Następnie umów sie z nią na następne
spotkanie,jak ukochana przyjdzie to znaczy,że jesteś dla niej droższy niż darowana jej błyskotka. :P

Muszin

Post autor: Muszin » 01 lutego 2011, 23:33

ok :)
Janusz a to jakaś stara legenda ?

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 01 lutego 2011, 23:36

Witaj.
Legenda pochodzi z książki ''Baśnie Wrocławskie''.Według niej mistrz złotniczy Lotario,szanowany człowiek,przywiózł ze swych wojaży z zamorskich krain wielki majątek.Wśród klejnotów był naszyjnik ze złotych skarabeuszy.Po śmierci zostawił list dla syna,który miał on otworzyć po ukończeniu 21 lat.W liscie wspomniał o naszyjniku,po który przyjdzie jego przyjaciel z Syrii.Należał on do dziewczyny o imieniu Mandana. Według legendy bogowie rzucili na nią klątwę,gdyż zamiast ofiarowanej jej miłości wolała złoto i klejnoty.Zabiły ją duchy zaklęte w skarabeusze. Odtąd każda dziewczyna zaślepiona żądzą bogactwa,ktora założy ten naszyjnik,umrze ukąszona przez te żuki.Tą,która wybierze miłość i będzie umiała zrezygnować z naszyjnika,czeka wielkie szczęście.Syn mistrza złotniczego miał dziewczynę,która zrobiła kopię naszyjnika i oddała ją jako prawdziwą.Gdy ukochany odkrył prawdę,było już za późno, znalazł ją martwą z ukąszeniami na szyi.Pobiegł na ostrów Tumski i wrzucił klejnot do wody.Do dziś leży on w mule na dnie Odry przy zielonym mostku.

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 01 lutego 2011, 23:40

Masyw Ślęży jest miejscem niezwykłym.Tutaj podobno znajduje się dusza Ziemi emanująca 5 barwami energetycznymi.

Obrazek

Najlepiej odczuć ich oddziaływanie przebywając w miejscach podanych na mapie.Oprócz leczącego działania,uaktywniają one tzw.nadzmysły czyli zjawiska zwane paranolmalnymi.

Obrazek

1.Będkowice/na terenie skansenu/-pobudzane są tutaj ośrodki jasnowidzenia czyli postrzegania świata niematerialnego.W tym miejscu można leczyć oczy,skórę,infekcje wirusowe i bakteryjne,bóle mięśni i stawów.

2.Przełęcz Tąpadła/polana/-energia ta uwrażliwia słuch/słyszenie myśli innych ludzi/.Tutaj może nastąpić oczyszczanie kanałów energetycznych leczenie sluchu.

3.Wieżyca /szczyt/-pobudza czucie przez skórę.W tym miejscu możemy oczyścić własne ciało i psychikę ze wszystkiego co jest dla nas niepotrzebnym balastem i poprawić koncentrację, samopoczucie.

4.Ślęża/szczyt/- uaktywnia węch oraz to co nazywa się powiedzeniem ''mieć nosa''. Przebywanie w tym rejonie może przyśpieszyć uleczenie ran, stłuczeń, stany zapalne mięśni, kości.

5.Radunia/szczyt/-uwrażliwia smak oraz pobudza działanie intuicyjne i spontaniczne. Odczuwa się tutaj duży spokój,tak że trudno z tąt odejść. Może uleczyć zmiany w nabłonku narządów wewnętrznych -oskrzeli, żołądka , jelit.
Wszystkim miłośnikom Ślęży życzę indywidualnego doświadczania i odkrywania tych miejsc. ;)

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 01 lutego 2011, 23:45

Do szczególnych miejsc mocy w Polsce należą Odry i Węsiory. Promieniowanie powyżej 50 000 w skali Bovisa uznaje się za boskie. W Odrach wynosi ono 120 000 jednostek.Miejsca te skupiają uwagę archeologów,astronomów,radiestetów,ufologów.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/taje ... 26998.html

Awatar użytkownika
chanell

Post autor: chanell » 01 lutego 2011, 23:46

Wszyscy znają czakram Wawelski,ale mało kto wie że ok.30 km od Krakowa ,leży przepiekne miasteczko z Zamkiem Królewskim. Zamek ten jest miniaturą Wawelu.Do tego zamku zjeżdżali królowie na polowania,ponieważ usytuowany był w sercu Puszczy Niepołomickiej,która sięgała kiedys do granic Krakowa.Podobno znajduje się w nim kamień z czakramu Wawelskiego.Zresztą poczytajcie sami.
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35825,969916.html
http://www.andrzej.budnik.eu/displayimage-57-17.html
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 01 lutego 2011, 23:48

Zachęcam wszystkich do przeczytania nowej ksiązki Leszka Mateli ''Polska Magiczna''poświęconej miejscom mocy w naszym kraju. Dużo w niej ciekawych ilustracji i informacji.
http://www.dobreksiazki.pl/b12392-polska-magiczna.htm

ODPOWIEDZ