Tajemnicze światy

Awatar użytkownika
janusz

Tajemnicze światy

Post autor: janusz » 29 maja 2011, 20:59

Dotknięci przez anioła
Analizy szwedzkiego Instytutu Badania Opinii Publicznej SIFO wykazały, że 4 proc. Szwedów twierdzi, iż doznało osobistego spotkania z aniołem. Jak takie spotkanie z aniołem może przebiegać wskazuje sensacyjne zdjęcie wykonane w watykańskiej Bazylice Św. Piotra.

Obrazek

W marcu tego roku emerytowany brytyjski policjant Andy Key, mieszkaniec Cambridgeshire, wybrał się z Susan, swoją żoną, w podróż do Rzymu. Liczący 48 lat były policjant wraz z 44-letnią małżonką nie rozstawali się z aparatem fotograficznym, cyfrowym Kodakiem i uwieczniali na zdjęciach Wieczne Miasto.
W trakcie zwiedzania watykańskiej Bazyliki Św. Piotra, uwagę państwa Key zwróciły liczne tam figury aniołów. Tym większe więc było zaskoczenie pary Brytyjczyków, że gdy powróciwszy do domu zaczęli oglądać zdjęcia z tej świątyni, to na jednym z nich
zobaczyli świetlistego anioła
lecącego nad tłumem turystów!
- To wygląda, jak anioł unoszący się nad głowami ludzi, ale gdy robiłem zdjęcia w bazylice, to ani ja, ani moja żona, nie zobaczyliśmy tego zjawiska – stwierdził w wypowiedzi dla brytyjskich mediów Andy Key. - Nikt nie może mi wyjaśnić w jaki sposób powstał ten obraz, wyglądający jak hologram. Przecież na fotografii nie ma śladu “blikowania”, odbić od punktów świetlnych w kościele, czy od naturalnego światła słonecznego.
Zdjęcie wykonane przez Key’a analizowali zawodowi fotograficy, ale jak to bywa ze zdjęciami cyfrowymi, w sprawie anioła brak jednoznacznej oceny. Może więc jakaś uskrzydlona świetlista istota faktycznie pojawiła się w Bazylice Św. Piotra? Czy mogło to się stać w odpowiedzi na religijne oczekiwania państwa Key?
- Pojechaliśmy do Rzymu nie ze szczególnej pobożności, tylko w zwyczajnym turystycznym celu – były policjant starał się podchodzić rzeczowo do sprawy. - Ani ja, ani moja żona nie rozmyślaliśmy wcześniej o aniołach. Nadal nie wiem, czy wierzyć w istnienie aniołów, czy też nie, ale faktem jest, że na zdjęciu widać to, co widać.
Skąd wziął się anioł w Bazylice? Wg angelologów, dla aniołów czas i przestrzeń nie stanowią przeszkody.
Symbolizują to anielskie skrzydła, które w V w. Ojcowie Kościoła uznali za właściwe dla zobrazowania niezwykłej szybkości poruszania się dobrych duchów.
Kwestię przemieszczania się aniołów opisuje Herbert Oleschko w pracy „Aniołów dyskretny lot”, posiadającej imprimatur Kurii Metropolitalnej Krakowskiej. Oleschko pisze: „Szybkie i łatwe poruszanie się duchów z miejsca na miejsce (…) w <czasie zerowym> (…) jest dla ich stanu naturalne. Anioł porusza się przez działanie, tj. przestając działać w jednym miejscu, a zaczynając w innym. Wykonując ziemską misję anioł <wynurza się> w naszej rzeczywistości”. Aniołom nie trzeba więc dróg ani pojazdów, by sprawnie przenosili się ze sfer niebieskich na Ziemię.
Obecność aniołów, ich wpływ na życie codzienne, jest dziś dla wielu osób poza dyskusją. Mówi się o mnogości aniołów stróżów. O rosnącym zainteresowaniu angelologią mówią badania i sondaże z ostatnich lat.
Zainteresowanie aniołami na świecie rzeczywiście niezwykle wzrosło. Wg sondażu przeprowadzonego we Włoszech, ponad 67 proc. mieszkańców tego kraju wierzy w istnienie aniołów. Watykańskie Centrum Badań nad Nowymi Religiami, autor sondażu, podkreśliło, iż wiara w anioły nie jest domeną wyłącznie katolików, bowiem podzielają ją również wyznawcy wielu nowych ruchów religijnych. Do wzrostu zainteresowania aniołami, wg badaczy z Centrum, przyczyniły się kultura masowa, szczególnie film, oraz media - głównie telewizja.
Wiara w anioły we Włoszech szczególnie dotyczy ludzi młodych (71 proc. młodzieży w wieku od 14 do 19 lat). Spośród osób dorosłych (przedział wiekowy 30 - 60 lat), 59 proc. przyznaje się, iż wierzy w istnienie aniołów.
W Szwecji z kolei, do wiary w anioły przyznaje się jedna trzecia respondentów – takie dane podaje wspomniana już ankieta Instytutu Badania Opinii Publicznej SIFO.
http://www.zycie.ca/tag/ezoteryka/

Awatar użytkownika
chanell

Re: Tajemnicze światy

Post autor: chanell » 30 maja 2011, 00:31

Piękny ten Anioł :) Wierzę w Anioły i proszę je o pomoc w róznych sytuacjach i wierzcie mi to działa :shock:
Moim opiekunem oprócz Anioła Stróza jest Archanioł Michał.
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 21 marca 2013, 15:06

Czy przy pomocy zwierciadeł można doświadczać odmiennych stanów świadomości i podróżować w czasie? Zobacz film i się przekonaj :shock:

Awatar użytkownika
chanell

Post autor: chanell » 26 maja 2013, 17:58

Niczym Alicja po drugiej stronie lustra ? ? ? ;)
edit; obejrzałam ! trochę późno ale zrobił na mnie wrażenie :shock: Jesli mają coś takiego ( a na pewno mają )to mogą z nami zrobić co tylko się da :( cholera ja nie chce żeby ktoś mną sterował ,ale przekroczyć na chwile lustro to bym chciała ;)
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 27 maja 2013, 22:35

Rosjanie ujawniają teraz dużo ''tajemnic'', które mogą być albo nie być prawdą. :(

ODPOWIEDZ