Kościoły Duninowe

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Kościoły Duninowe

Post autor: Maat » 16 marca 2013, 19:50

Dlaczego z kart historii/przewodników i naszego krajobrazu znikło 77 kościołów, których budowę rozpoczął Piotr Włostowic na Ślęży?

Może dlatego, że ich drogi prowadziły do Jerozolimy a nie Rzymu i były one świadectwem religii Jezusa różniącej się od wersji głoszonej przez Watykan.

Jeden z faktów, który pozwolą nam rozszyfrować tajemnicze pogrzebane w białych kartach mocarstwa z za spiżowej bramy jest Kaplica Sykstyńska i słynny fresk Michała Anioła Sąd ostateczny.
Jakie nieznane dotąd fakty zdradzi nam Kaplica Sykstyńska i dzień apokalipsy opisany przez Michała Anioła?

Michał Anioł na Sądzie ostatecznym - po prawicy Jezusa jako jednego z nielicznych sprawiedliwych umieścił św. Bernarda siłę stwórcza potęgi templariuszy i jednego z największych w dziejach ludzkości budowniczego/inicjatora kościołów/katedr/klasztorów chrześcijańskich a więc i budowniczego kościołów Włostowica do, którego św. Bernard wysłał swojego architekta/astronoma/geografa Acharda, który wytyczył i zaprojektował kościoły Duninowe, których wszystkie drogowskazy/drogi prowadziły do Jerozolimy i apostołki apostołów czyli stolicy Jezusa i apostołów a nie Watykanu?

A kogo gromi Jezus ? - kto stoi po jego lewicy? Św. Piotr „cesarz” Watykanu i wszystkich podległych mu państw chrześcijańskich, w których jak to trafnie ujął Matejko zaprowadzono chrześcijaństwo – mieczem a nie a nie zasadami dekalogu.
A więc Jezus gromiący św. Piotra wraz z nim gromi Watykan i fałszywą stolicę apostołów stworzoną na fundamentach władzy Konstantyna Wielkiego, który będąc głową kościoła katolickiego nie był chrześcijaninem - dopiero na łożu śmierci przyjął (albo go zmuszono) przyjął chrzest.
http://www.polskieradio.pl/8/406/Artyku ... ala-Aniola


Syndrom narzuconej interpretacji nie pozwala nam zrozumieć i odczytać najprostszych faktów - i tego że wszystkie drogi prowadzą do Jerozolimy a nie Watykanu – prawdziwą stolicą apostołów była Jerozolima – ale ich zadaniem/celem nie było stawianie sobie stolicy – ich celem było odbudowanie świątyni Salomona w której miał zamieszkać bóg z synem. Zadaniem następców św. Piotra było wyzwolenie stolicy Jezusa Jerozolimy gdzie został ukrzyżowany gdzie znajduje się jego grób – a najważniejszym celem Jezusa a po jego ukrzyżowaniu apostołów było odbudowanie św. Salomona a nie Watykanu, który miał być miejscem łączącym nawróconych innowierców z Jerozolimą i św. Salomon
Następcy św. Piotra, którzy nazwali Watykan który do dziś nazywają stolicą apostolską oszukali Jezusa i jego wyznawców i zamiast odbudować Świątynie Salomona, w której miał zamieszkać Bóg i Chrystus wznieśli świątynie/stolicę dla siebie i swoich następców - a nie dla Jezusa.

Kto poprzestawiał drogowskazy?

Michał Anioł pokazuje nam św. Bernarda z Clairvaux, który jest alegorią budowniczych kościołów/katedr/klasztorów w całej europie powiązanych/ukierunkowanych na Jerozolimę prawdziwą stolicę apostołów. Do tej sieci katedr należało ponad 90 budowli romańskich i gotyckich we Francji wzniesionych w rekordowym czasie stu lat i kilkudziesięciu katedr w niemal każdym państwie europy w tym 77 świątyń, których budowę rozpoczął Piotr Włostowic i kontynuowali jego potomkowie, Piastowie i możnowładcy związani z religią/stolicą Jezusa i apostołów Jerozolimą - w tym Marii Magdalenie, o której zapomnieli następcy św. Piotra z za spiżowej bramy przed, którymi przestrzegał nas św. Tomasz apostoł.

Wszystkie drogi prowadzą do Jerozolimy


Tak więc nie wszystkie 77 kościołowi Duninowych, były dziełem Włostowica. Ta sieć powiązanych ze sobą świątyń wytyczona za pomocą współrzędnych geograficznych, przez architekta/astronoma/ geografa/… Acharda wysłanego przez św. Bernarda,( który był główni nadzorcą/kontrolerami architektów/astronomów/… cysterskich m. in. z Jędrzejowa sprowadzonych z Francji) wzniesiona była przez spadkobierców do tronu czy możnowładców popierających królestwo Jerozolimy do których niewątpliwie należał ród Włostowica, Piastowie, Bona Sforza i wiele innych rodów uznających sukcesję/stolicę Jerozolimską.

Jednak z racji potęgi Watykanu i „następców” następców św. Piotra (a raczej Konstantyna Wielkiego), którzy decydowali o koronacji bądź obalenia królów europy za pomocą intryg/zbrodni i zagrożeń, ze strony muzułmanów przez które Watykan i Jerozolima musiały się łączyć zatarły się karty historii pasane ręką z za spiżowej bramy.

Jak powinna brzmieć encyklopedyczna definicja hasła – Kościoły Duninowe

Czy kościoły Duninowe to budowle wzniesione wyłączne przez Piotra Włostowica?
– fakty oparte na logice piszą nieco inny innego scenariusz niż podają to źródła historyczne. Można je zdefiniować w hipotezę mającą za sobą podstawy w nieuwzględnionych dotąd faktach historycznych/odkryciach archeologicznych, które można również porównać do globalnego znaczenia megalitycznych struktur o znaczeniu astronomicznym, na których została wzniesiona cześć omawianych budowli. Wiele informacji na temat setek kościołów zainicjowanych przez św. Bernarda uzyskamy z informacji zapisanych w działach najwybitniejszych twórców renesansu, do których należeli da Vinci Michał Anioł Rafaelo którzy pracowali na zlecenie jednego z najpotężniejszych spadkobierców do tronu Jerozolimy Ludovico Sforzy. Kolejne tajemnice rodów związanych z Jerozolimą, religią Jezusa i kościołami Duninowyni zdradzi nam kronikarz Matejko.

Poniższa encyklopedyczna definicja hasła – Kościoły Duninowe – nie jest wyrazem moich poglądów a jedynie faktów do których dotarłam – mam nadzieję, że razem z uczestnikami tego forum pod wpływem argumentów i faktów uda się opracować/zrekonstruować historię kościołów wznoszonych przez ród Łabędziów ich przeznaczenia i odpowiedzieć na pytanie – dlaczego kościół mimo tak wielkich zasług chciał wymazać z kart historii zarówno Piotra Włostowica/jego ród jak i budowle przez nich wzniesione?


Kościoły Duninowe – to 77 świątyń, których budowę zapoczątkował Piotr Włostowic możnowładca i palotyn Krzywoustego z rodu/herbu Łabędzi. Budowle te były niezwykle istotną siecią światyń zainicjowanych przez św. Bernarad wznoszone/wytyczane pod nadzorem jego głównego architekta/geodetę/astronoma/matematyka/…Acharda. Narzucona interpretacja, fałszowanie/zacieranie historii Włostowica i jego rodu sprawiła że nie znamy znaczenia i przeznaczenia świątyń jak i nazwisk ich budowniczych których celowo wrzucono do jednego worka by umniejszyć ich rangę/rozmach. Jednak fakty i logika wskazują że Włostowic wzniósł tylko nieznaczną część tych budowli lecz najbardziej strategicznych, pod pozostaje świątynie których miejsce wytyczyli geodeci cysterscy pod nadzorem Acharda wznoszone były sukcesywnie przez potomków. Tak więc Włostowic wzniósł tak jak wskazują fakty historyczne kilka świątyń i klasztorów pozostałe świątynie jedynie zaznaczył kamieniami węgielnymi w postaci małych drewnianych kościółków/kapliczek/krzyży przy których gromadziła się/modliła miejscowa ludność następnie potomkowie Piotra i nie tylko na przestrzeni wieków sukcesywnie wznosili pozostałe świątynie, które wchodziły w skład 77 kościół Duninowych, w których skład zaliczało się kilka klasztorów. Dalsza analiza faktów pozwala sadzić, że Kościoły Duninowe, których budowę rozpoczął Włostowic dołączając do św.Bernarda (jak i pozostałych orędowników opowiadających się za stolicą apostołów Jerozolimą z całej europy). Wznoszone były nie tylko przez rud Włostowica ale i Piastów jak i wszystkie rody, które w swoim herbie miały symbol łabędzia i popierały bądź były spadkobiercami do tronu w Jerozolimie. Spadkobiercami tronu, których nie trzeba było koronować ponieważ byli oni królami z racji urodzenia i do nich jak się wydaje należał Włost i jego potomkowie.

Duninowie, zamiennie zwani są Łabędziami, należą do najstarszych szlacheckich rodów polskich a ich protoplastą był żyjący w XII wieku możnowładca, wojewoda i doradca księcia Bolesława Krzywoustego komes Piotr Włostowic – a więc Duninowe czyli to ród Łabędziów herbu Łabędź

Imię rodowe Łabędź okresla ród Duninów do których od połowy XIII w. używali Gryfici czyli potomkowie rodu/krwi Włostowica (z małżeństwa Jaksy z Beatrycze - Agapią) i wszystko wskazuje na to że określenie - Kościoły Duninowe powstało od rodu, który przez kolejne wieki wznosił od podstaw/odnawiał/wzbogacał o dzieła sztuki 77 świątyń, których budowę zapoczątkował Piotr Włostowic pierwotnie romańskich. Miejsca pod budowę Kościołów Duninowych wytyczone zostały przez cysterskich wysłanników św. Bernarda pod nadzorem Acharda głównego mierniczego/astronoma/architekta/….Ta siec świątyń była powiązana z centralnym placem budowy świątyń w całej europie, które zwrócone były w kierunku Jerozolimy a ich celem było przywrócenie religii Jezusa i prawowitej stolicy apostolskiej i odbudowy św. Salomona w której nie zapomniano o ewangelii apostołki apostołów i prawach kardynalnych na których opierała się religia Jezusa.
Ostatnio zmieniony 18 marca 2013, 16:04 przez Maat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blad
Posty: 550
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:33
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Kościoły Duninowe

Post autor: Blad » 17 marca 2013, 20:50

Kościoły Duninowe to "styl architektoniczny" który nie ma nic wspólnego z tym miszmaszem i "teoriami" które nawet ze spiskowymi mają niewiele, a i w Twoim poście o Ślęzy i Kościołach Duninowych niewiele informacji. Skąd pewność że tych kościołów było 77? Skąd wzięłaś informację że Piotr postawił jakikolwiek kościół na ślęży? Jeszcze niedługo przeprowadzisz dowód że on jest spadkobiercą Jezusa, a może i Salomona.
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Kościoły Duninowe

Post autor: Maat » 18 marca 2013, 16:01

@ Kościoły Duninowe wznoszone były w stylu romańskim (bo takie projektował Achard i takie kazał budować św. Bernard a potem z jakichś względów zgodził się na romańskie)– o ile mi wiadomo nie na stylu architektonicznego Duninowego – Duninowie zamiennie zwani Łabędziami a więc chodzi tu o fundatorów a raczej spadkobierców wiedzy/technologi ze św. Salomona , grobem bożym, Marią Magdaleną Jerozolimą. A więc Duninowie/Łabędziowie to ród, którego zadaniem było m.in. zbudowanie świątyń zorientowanych w stronę Jerozolimy (to tak jak muzułmanie, którzy podczas modlitwy musza być zwróceni w stronę Mekki).

Na tym etapie dyskusji/ustalania definicji Kościoły Duninowe nie ma znaczenia czy było tych świątyń 70 jak podaje Długosz czy 77 jak podają inne kroniki w tym notka ze Zdarzeń godnych pamięci. Ważna jest globalne znaczenie tych budowli i ich związek ze wszystkimi budowlami zainicjowanymi przez św. Bernarda pod nadzorem głównego architekta i astronoma Acharda mającego wiedzę starożytnych budowniczych, którzy wznosili budowle na megalitycznych strukturach odzwierciedlających cykl precesyjny. Budowle te możemy bez problemu zidentyfikować dlatego że były one wznoszone na megalitycznych strukturach albo od nich wytyczane – a więc 70 kościołów i 7 klasztorów to tylko główny trzon tej sieci teraz jest ich znaczcie więcej jednak zostały przekieriunkowane. A Ślęża Sobótka, Piasek i Ołbin to najważniejsze miejsca, z powodu których zostali sprowadzeni przez Piotra Augustianie

W poniższym lnku są ruiny kościółka pod wezwaniem św. Marii Magdaleny (przemianowany na św. Idziego) w Chobieni gm. Rudna, który jest ostatnim świadectwem istnienia kościołów Duninowych i prawdy o religii Jezusa.

http://www.lubin.pl/files/demo_images/P ... a_idzi.jpg

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Kościoły Duninowe i Duńskie pochodzeniw Włostowica

Post autor: Maat » 19 marca 2013, 11:42

Z jakie powodu Włostowicowi przypisują Duńskie korzenie – choć historia tego nie potwierdza? – a może ta omyłka powstała na skutek błędnej interpretacji faktów?

Fakty oparte na logice, jak i badania genetyczne członków rodu Duninów wskazują, że Piotr najprawdopodobniej pokonał króla Danii podobnie jak księcia Wołodara ich własną bronią i odzyskał to co prawnie mu się należało.

Przybył z Danii nie oznacza że tam się urodził.

Pochodzenie Duńskie, które tak mu się przypisuje nie jest bezpodstawne jednak nie takie jak sądzimy. Wszystko wskazuje na to, że Piotr rzeczywiście przybył z Danii jednak nie z racji urodzenia jak błędnie zinterpretowała to historia, lecz z racji dłuższego pobytu (jak wróciłam po rocznym pobycie w Danii to niemal każdy znajomy którego spotkałam na mój widok wykrzykiwał - O Dunka wróciła czy i takim Duńczykiem był Piotr ?) Gdzie tak samo jak w przypadku Wołodara pokonał ich sprytem/dyplomacją a nie mieczem – i udał się na dwór króla Duńskiego jako przyjaciel swą inteligencją i urokiem oczarował nie tylko króla i cały dwór ale i jedną albo kilka księżniczek co potwierdza kod genetyczny kilku członków rodu (Panie Marku czy istnieją jakieś przesłania że Piotr poślubił którąś z Duńskich księżniczek – bo że zostawił tam swoich potomków nie ma chyba wątpliwości). Po zaskarbieniu sobie przychylności króla Duńskiego dowiedział się gdzie jest „skarb” (czyli przedmioty i wiedza hermetyczna z przybytku Mojżesza o czym mówi tradycja), który przywłaszczyli sobie Duńczycy po tym jak ojciec Piotra odebrał go wraz z królem Dani królowi Anglii.
Kolejnym błędnym tropem jest przemianowanie nazwiska rodowe potomków Wostowica – Dunimów, które zamienne brzmi Łabędziów i nie ma nic wspólnego z nazwą państwa Duńskiego – myślę że związane jest bardziej z budowniczymi kościołów Duninowych i tajemnicami z nimi związanymi i może warto poszukać źródła/znaczna tego słowa/wyrażenia w języku słowiańskim bądź francuskim skąd pochodził św. Bernard i cystersi, którzy projektowali i wytyczali miejsce pod budowę tych katedr.
Dun to również miejscowość i gmina we Francji, w regionie Midi-Pyrénées, w departamencie Ariège i równie dobrze mógłby od niego pochodzić nazwisko rodowe Duninowie czy nazwa miejscowości Nowy Duninów Bązd przysiółek w gmnine Chocianów. Dun - i - nowe /Nowy Dun - i – nów ( czyli nowy Dun). To oczywiście takie szukanie igły w stogu siana nie mające związku ze sprawą - i zaraz posypią się gromy(no chyba ze ma to jakiś związek z legendami przybycia do Francji Marii Magdaleny) – ale ktoś kiedyś powiedział szukajcie a znajdziecie
A może scenariusz przypisywanych mu duńskich korzeni brzmi następująco
- Piotr Włostowic jako świetny dyplomata wyruszył po skarb, czyli legendarnego św. Graala, który mu się przypisuje – może pod pretekstem odwiedzin/swata czy szukani dla siebie dobrej partii?
- Tam podobnie jak na dworze Rurykowiczów zjednał sobie króla Dani i cały dwór łączne z hrabiankami, którym sądząc po badaniach genetycznych zostawił potomstwo (chyba, że są jakieś przesłanki które świadczą że poślubił którąś z nich?)
- ta wizyta mogła trwać jakiś, kilka miesięcy/rok/dwa/.. po czym przybył z Dani wraz ze skarbem który prawnie należał do jego rodu z racji urodzenia niczym z łupami wojennymi bez przelania kropli krwi. Tak więc Piotr nie miał Duńskich korzeni ale jego potomkowie najprawdopodobniej tak – i niektórych z racji tego można było nazywać Duninami tylko wtedy Duńczycy narodzeni z tego związku powinni raczej nazywać się łabędziami a nie odwrotnie - jednak kościoły Duninowe i ich nazwa to zupełnie inna historia która swoje korzenie ma w Jerozolimie i św. Salomona prawdziwej stolicy apostołów i świątyni którą miało odbudować pokolenie lwa Judy = wyznawcy ich religii.

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Re: Kościoły Duninowe

Post autor: Maat » 23 marca 2013, 21:06

Wiele osób wytykając mi mieszanie faktów z iluzją zapomina jak się ma historia do samej historii i gdzie są niewygodne fakty wymazane przez władców z za spiżowej bramy? Może osoby które uważają się za znawców historii i religii Jezusa powinni się zastanowić czy chcą poznać fakty czy trzymacz się historii, która pasuje do ich wersji wydarzeń. Może warto uzupełnić swoją wiedzę o temat – Wpływ polityki zagranicznej Watykanu na losy i historię świata – i zapoznać się z historią królów/królestwa Jerozolimy i ich związki z Piastami/rodem Włostowica i królowej Bony.

Ukierunkowanie kościołów Duninowych jak i wszystkich budowli o znaczeniu astronomicznym.
By poznać znaczenie i przeznaczenie kościołów Duninowych jaki kierunki według, których zostały wzniesione musimy zapoznać się z systemem łączącym główne klasztory z ich filiami oddalonymi niejednokrotnie od siebie o setki kilometrów - co ma ścisły związek z globalnym znaczeniem/ przeznaczeniem megalitycznych struktur jak i systemem ich rozmieszczania pod względem astronomicznym i geograficznym.

Zasady/schematy według których wznoszono budowle o znaczeniu astronomicznym w tym Duninowe

Przykładowo romański klasztor w Wąchocku za panowania Kazimierza II Sprawiedliwego (ok. 1179) jak i klasztory w Jędrzejowie, Koprzywnicy i Sulejowie połączone były z burgundzkim opactwem w Morimond a więc cała siec głównych świątyń była związana ze swoimi filiami gdzie tylko główne świątynie skierowana były np. w stronę Jerozolimy czy Watykanu a ich filie skierowane były w stronę głównych świątyń im podległych. Czyli taka sieć powiązań klasztorów/kościołów córek zwróconych w kierunku matek i matek w kierunku ojca czyli (Watykanu) czy św. Salomona w zależności od tego dany ród był związany z królami Jerozolimy i ewangelią Marii Magdaleny, która nie wykluczała ewangelii pozostałych apostołów czy Watykanem uznającym św. Piotra i czterech apostołów, których władcy wymazali z religii Jezusa jego najwierniejszego ucznia a niewygodne ewangelie zepchnęli do roli apokryfów.
Dodatkowo klasztory były również ukierunkowane według szlaków np. klasztor w Jędrzejowie ukierunkowany jest na szlaku św. Andrzeja (Andreoviai ) którą wytyczyli cystersi.
http://dziedzictwo.ekai.pl/@@wachock_kl ... _cystersow
http://dziedzictwo.ekai.pl/@@jedrzejow_ ... _cystersow

Prawa i zasady, według których wznoszono kościoły Duninowe jak i znaczenie/przeznaczenie tych budowli znane były od zarania dziejów i zgłębione w różnym stopniu przez wielu mistrzów geodetów/astronomów/architektów/astrofizyków/etc. zarówno ze wschodu jak i zachodu ta wiedza znana była niemal wszystkim wielkim starożytnym cywilizacją i najwyższej rangi kapaną czy zakonom nie tylko chrześcijańskim, które kształcili się w tym kierunku w tym niektóre zakony cystersów/franciszkanów/etc. Przykładowo zakony cystersów specjalizowały się w kształceniu określonych specjalności tak samo jak współczesne uniwersytety (AGH ma również wydział humanistyczny w tym kilkanaście wydziałów technicznych)
Tak więc Achard nie musiał przyjeżdżać do Polski przecież cystersi to jego uczniowie/wysłannicy i mistrzowie, którzy założyli wiele szkół – to jak znajomość wzorów i zasad z takich dziedzin jak matematyka czy fizyka z tym ze jedni znają ją na poziomie szkoły średniej a inni wyższej uczelni. Achard miał zadanie zaprojektować/wytyczyć/koordynować współrzędne i projekty setek świątyń zainicjowanych przez św. Bernarda (o czym pisałam) a więc nie był w stanie doglądnąć każdej budowli - nie był w stanie tego wykonać - miał od tego zaufanych specjalistów i mistrzów w swojej dziedzinie, którzy równie dobrze mogli przyjeżdżać na konsultacje do niego. Jednak, ze źródeł wynika ze najprawdopodobniej odwiedził i osobiście nadzorował wytyczanie/budowę najbardziej strategicznych świątyń na terytorium naszego kraju. Kościoły Duninowe tak jak wszystkie świątynie zainicjowane przez sw. Bernarda a jest ich chyba ponad tysiąc były wznoszone/zorientowane na stolicę apostołów Jerozolimę a wiec wszystkie niewygodne ślady świadczące o tym zostały sfałszowane i przeinaczone. O ile Włostowica i kościoły Duninowe niemal całkowicie wymazali z kart historii to św. Bernarda i katedry wzniesione/zainicjowane przez niego przypisano do Watykanu.

Każdy kościół/klasztor Duninoway można zidentyfikować i powiązać z reszt świątyń zainicjowanych przez św. Bernarda z Claievaux podobnie jak wszystkich budowli o znaczeniu astronomicznym wznoszone od zarania dziejów - to jak odciski palca.

Awatar użytkownika
Maat
Posty: 129
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 23:23

Dunin/Włost w głagolicy

Post autor: Maat » 26 marca 2013, 13:56

Czy słowiański alfabet zbliży na do poznania znaczenia/przeznaczenia Kościołów Duninowych i zdradzi nam tajemnice rodu/pochodzenia Włostowiców/Łabędziów/Duninów?

Dunin w głagolicy oznacza – dobro wiedzy oświeconej stworzone nasze/nam ( to wstępna analiza tego tematu)

Alfabet w głagolicy jest zarówno literą w wyrazie jak i całym zdaniem - każda litera to również wyraz (nieraz kilka) tak jak hieroglify – to coś jak WOLF w „Stawce większej niż życie” czy tetra/gnamie gdzie do spółgłosek jeszcze można dopisywać samogłoski – ta zasada nie zmieniała się od zarania dziejów – każda litera to wyraz bądź kilka pokrewnych wyrazów a więc „enigma”
Zdaniem Pana Tadeusza Mrozińskiego specjalisty od głagolicy tak można odczytać nazwisko/wyrażenie Dunin:
Litera – D – oznacza – dobro
U – - wiedza/oświecenie
N – - nasze
I - - stworzony
N – - nasze/nam

A więc - dobro wiedza/oświecenie nasze/nam wewnątrz stworzone nas
DUNIN/NOWE czyli NOWA (tą część wyrazu trzeba rozpracować) dobra wiedza/oświecenie wewnątrz nas stworzone (tak mniej więcej znaczenie powinien mieć zdanie zawarte w wyrazie DUNIN)

NOWY/DUNIN

WŁOST – powinno brzmieć według Pana Tadeusza WLAST ale jak się wydaje obydwa mają równorzędne znaczenie) WLAST - Wewnątrz ludzi Bóg słowo pewne czyli tak jakby we wnętrzu każdego z nas było słowo boga (którego nie możemy odczytać przez złe postępowanie) – czyli my jesteśmy kluczem do prawdy dobra/piękna/prawdy

Słowa Platona, które jakby wyjął z ust Jezusa, które pasują do tej łamigłówki.
O tym, na czym naprawdę mi zależy (...) nie ma i nie będzie żadnego mego pisma, bo nie jest to racjonalne, jak matematyka, i nie daje się ująć w słowa. Ale gdy długo zmagałeś się z rzeczą, nagle zapala się w duszy jakby światło. Kto nie jest wewnętrznie zrośnięty i spokrewniony z tym, co moralne i piękne, ten (...) nigdy nie pozna prawdy o dobru i złu.

Znaczenie liter w wyrażeniu/nazwisku/zaszyfrowanej informacji WLAST. , które tworzą zdanie.
W – coś wewnętrznego „duch” –
L – ludzie (lude w głagolicy)
A – Bóg – (AS/AZ tak też można tłumaczyć - czyli ktoś najważniejszy)
S – słowo/slowo
T – pewne
(nie zapytałam, jaki wyraz odpowiada literze O)

Pan Mroziński podziela pogląd że wyrażenie Radunia – Ra/Dunia może być źródłosłowem Dumin ale jak się wydaje to tylko jeden z kluczy do rozwiązanie tej zagadki.

Myślę, że ważne są nazwy wszystkich wzgórz powiązanych ze Ślężą i ich znaczenie w głagolicy
– Ślę -ża, Ra – Dunia, Wie-życa
a więc Dumin może mieć coś wspólnego z Ra – Dunią Ra – oznacza słońce oświecenie

Wie – życa to tak jak wie życie – wiedza życia/o życiu
Ślę – Za – czyli jak by wysyłać coś za kosmos:) „w zaświaty” (ale to tylko hipoteza a raczej przeczucie, które może być błędnym tropem)


to nie takie proste – mam nadzieję, że Pan Mroziński dołączy do dyskusji w wyjaśni wątpliwości – po wcześniejszym zapoznaniu się z tradycjami/dokonaniemi Włostowica jak i rodu Duninów i kościołów DUNI/NOWYCH - DUN/IN/OWYCH – DU/NINO/WYCH

ODPOWIEDZ