Bałtyckie Ufo

Awatar użytkownika
chanell
Posty: 453
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 23:54
Lokalizacja: Kraków - PL

Bałtyckie Ufo

Post autor: chanell » 25 września 2012, 00:45

W sierpniu zeszłego roku pojawiła się informacja, że szwedzka firma specjalizująca się w poszukiwaniu wraków statków, Ocean Explorer odkryła na dnie regularny obiekt. Szybko został on nazwany w prasie "UFO z Bałtyku". Temat został odgrzany przez stację CNN, która opublikowała materiał filmowy na temat tego dziwnego znaleziska.[/b
Cała sprawa jest dość ciekawa ,bo zainteresowała się nią marynarka wojenna kilku krajów,ale po kolei..

Kolejne informacje o dziwnym obiekcie w kształcie spodka znalezionym na dnie Bałtyku

Obrazek
Sprawę zapoczątkowały zdjęcia z sonaru pokazujące duży obiekt o średnicy 60 metrów. Do dzisiaj spekuluje się, co to może być. Powstają nawet wyjaśnienia żartobliwe jak te stwierdzające, że przypomina on kształtem statek Sokół Millenium z sagi Gwiezdne Wojny.
Obrazek
Ufologowie całkiem poważnie rozważają, że może to być statek UFO, dostrzegają oni nawet, coś, co może być śladem poślizgu przy przymusowym osiadaniu na dnie.
Ocean Explorer planuje wyprawę w miejsce znaleziska, ale od sierpnia niewiele udało się ustalić. Teraz nie jest możliwe prowadzenie poszukiwań ze względu na trudne warunki pogodowe. Zespół badaczy oczekuje też na więcej środków finansowych, bo prowadzenie podwodnych obserwacji z wykorzystaniem batyskafów jest bardzo kosztowne.
potem w internecie była taka informacja

http://innemedium.pl/wiadomosc/czy-ufo- ... -usa-rosji

następnie

http://innemedium.pl/wiadomosc/czy-ufo- ... -usa-rosji

Nastąpiła krótka przerw i pojawiła sie trochę lakoniczna informacja
http://innemedium.pl/wiadomosc/pierwsze ... ckiego-ufo
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Bałtyckie Ufo

Post autor: janusz » 25 września 2012, 00:59

I w ten sposób powstała następna tajemnica, której rozwiązanie ''odłożono'' na potem. :(

Awatar użytkownika
chanell
Posty: 453
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 23:54
Lokalizacja: Kraków - PL

Re: Bałtyckie Ufo

Post autor: chanell » 25 września 2012, 22:25

janusz pisze:I w ten sposób powstała następna tajemnica, której rozwiązanie ''odłożono'' na potem. :(
Janusz ,przecież my uwielbiamy tajemnice i tajemną wiedzę ,czyż nie ? Wracając do tematu,w czerwcu 2012 pojawiły się następne informacje:

Pierwsze zdjęcia z penetracji "bałtyckiego UFO"

http://innemedium.pl/wiadomosc/pierwsze ... ckiego-ufo

Potem FN podała trochę więcej informacji,ale im ich więcej ,tym więcej pytań się nasuwa.

Nowe fakty w sprawie słynnego „Sokoła Millenium” na dnie Bałtyku

http://www.nautilus.org.pl/index.php?p=artykul&id=2552

W lipcu 2012 Opublikowano nowe informacje na temat bałtyckiego UFO.
Obrazek

oceanexplorer.se

Zakończona ostatnio wyprawa poszukiwawcza przeprowadzona w celu odkrycia, co kryje się za zadziwiająco regularnym kształtem ujawnionym przez sonar nie przyniosła rozwiązań, co do potwierdzenia lub zaprzeczenia faktu istnienia UFO na dnie Bałtyku.Być może taka jest właśnie strategia firmy Ocean Explorer, ale ujawnione przez nich zdjęcia oraz informacje stawiają sprawę bałtyckiego UFO w na prawdę zaskakującym świetle. Jak już pisaliśmy wcześniej rzeczywiście coś znaleziono. To coś ma okrągły kształt i na dnie Bałtyku pokrywa to warstwa osadów z dna.
Robi się jeszcze dziwniej, gdy spojrzy się na zdjęcia z sonaru 3D, jaki wykorzystano w celu pogłębienia informacji na temat tej okolicy. To, co ujawniły zdjęcia to regularne linie wokół okrągłego obiektu. On sam na dnie prezentuje się tak jakby faktycznie było tam coś zagrzebane, cos o kształcie wyraźnie wypukłym.
Po wizji lokalnej dokonanej przez nurków okazało się ze na dnie znajduje się kształt określany przez nich, jako "grzyb". Stożek urasta aż na 4 metry i jest bardzo wyraźny, co potwierdzają zdjęcia z dna. Nurków zaskoczyły też anomalie elektromagnetyczne. Po prostu przy wraku przestawały działać kamery.W trakcie wywiadu radiowego jeden z członków ekipy, Denis Asberg, powiedział, że to, co odkryto wskazuje, ze albo zostało to wykonane przez człowieka, albo jest to jakaś zdumiewająca naturalna formacja. Zwraca uwagę zwłaszcza widoczne poniżej zwieńczenie kopuły odkrytej na dnie. Dodatkowa kopuła ma średnicę około 4 metrów i jest to traktowane, jako hipotetyczny właz do wnętrza konstrukcji.Pojawiły się tez pytania, co do tego, czym może być ten obiekt. Zwracają uwagę "znaki poślizgowe". Szokują te kąty proste i pojawiają się sugestie istnienia korytarzy wewnątrz tej konstrukcji. Nurkowie twierdza, że kopuła sprawia wrażenie jakby była zbudowana z betonu. Cała ta historia zaczyna przypominać scenariusz serialu telewizyjnego "Lost".
Co ciekawe podczas akcji zlokalizowano znajdującą się w odległości około 1000 metrów od obiektu drugą anomalię. Asberg twierdzi, że te dwie formacje mogą być ze sobą jakoś powiązane. Obiecał, że dane z sonarów 3D są aktualnie analizowane. Z obrazów przed przetworzeniem wynikają zdumiewające rzeczy, ale potrzebne jest spokojne potwierdzenie tego, co zaobserwowano. Z pewnością to nie jest ostatni raz, gdy słyszymy o bałtyckim UFO.
Obrazek

Obrazek
Źródło:
http://oceanexplorer.se
http://innemedium.pl/
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Bałtyckie Ufo

Post autor: janusz » 03 października 2012, 21:34

Dorotko uwielbiam udostępniane powolutku przez Ciebie tajemnice.
Jak zawsze trzymasz naszą ciekawość na wodzy. ;)

Awatar użytkownika
chanell
Posty: 453
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 23:54
Lokalizacja: Kraków - PL

Re: Bałtyckie Ufo

Post autor: chanell » 10 października 2012, 20:06

janusz pisze:Dorotko uwielbiam udostępniane powolutku przez Ciebie tajemnice.
Jak zawsze trzymasz naszą ciekawość na wodzy. ;)
ha ha ha .....no to powolutku udostępniam dalej :D

Bałtyckie UFO może mieć nawet 140 tysięcy lat


http://www.youtube.com/watch?v=yolJZdBg ... r_embedded
Od samego początku, czyli od lipca 2011, śledzimy wieści na temat rzekomego UFO, jakie zlokalizowano na dnie Morza Bałtyckiego. Odczyt z sonaru ujawnił dziwny kształt, który wielu osobom przypominał kultowego Sokoła Millennium, z sagi Star Wars. Z tym, że obiekt wydawał się być całkiem realny. W międzyczasie odbyła się już jedna ekspedycja w miejsce anomalii a teraz doszło do ujawnienia nowych szczegółów na temat.
Gdy nurkowe zbliżyli się do wyraźnie zarysowującej się kopuły część urządzeń elektronicznych przestawała działać. Wszystko wskazywało na obecność silnego pola elektromagnetycznego. Bynajmniej nie spowodowało to uwiarygodnienia hipotezy pozaziemskiego charakteru tego znaleziska. Zaproponowano hipotezę, że kopuła to pozostałości niemieckiej broni przeciwko łodziom podwodnym, ale nikt nie potrafi powiedzieć, co by to miało robić i skąd czerpie zasilanie do czasów współczesnych.Hipoteza nazistowskiego pochodzenia "Bałtyckiego UFO" opierała się też na założeniu, że pokrywa kopuły wyglądała na zrobioną z żelbetonu. Najnowsze badania próbek pobranych na dnie wskazują, że wybrzuszenie w dnie pokrywają kamienie. Głazy, które okazały się być z granitu mogły powstać przynajmniej 140 tysięcy lat temu podczas epoki lodowcowej. Sugeruje to, że znalazły się na tej strukturze dokładnie tak dawno temu a sam obiekt może się tam znajdować jeszcze dłużej.

Ujawniono również dwie informacje, które rzucają nowe światło na to, czym jest ten tajemniczy obiekt. Po pierwsze wiemy, że obiekt nie jest w żaden sposób przytwierdzony do dna. Ustalono to przy wykorzystaniu robota badawczego. Poza tym eksploratorzy ze szwedzkiej grupy Ocean X Team wskazują na ślad na sonarze, który może wskazywać, że obiekt ten rzeczywiście ślizgał się po dnie i został po tym wyraźny ślad. Znalezione w okolicy tego miejsca ślady przypominające zastygającą magmę sugerują, że oddziaływać tam musiały wysokie temperatury.


Wszystko wskazuje na to, że temat bałtyckiego UFO nie został jeszcze wyeksploatowany i czeka nas kolejna wyprawa, której celem będzie rzucenie więcej światła na ten tajemniczy obiekt spoczywający na dnie morza.http://innemedium.pl/wideo/baltyckie-uf ... ysiecy-lat
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

Awatar użytkownika
chanell
Posty: 453
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 23:54
Lokalizacja: Kraków - PL

Re: Bałtyckie Ufo

Post autor: chanell » 28 maja 2013, 20:27

ostatnio była cisza w sprawie Bałtyckiego Ufo ,ale sprawa powraca niczym bumerang;)

Bałtyckie UFO może się okazać strukturą manipulowaną przez ludzi

Pojawiły się nowe informacje na temat tak zwanego "Bałtyckiego UFO". Przypomnijmy, że w lipcu 2011 roku poszukiwacze zatopionych w Morzu Bałtyckim skarbów, odkryli za pomocą sonaru anomalie na dnie, która wyglądała jak dyskoidalny pojazd.
Od czasu odkrycia tej anomalii, jej odkrywcy Denis Asberg i Peter Lindberg z grupy Ocean X, zdołali zorganizować wyprawę i zanurkować tam, aby dokonać penetracji hipotetycznego wraku. Znalezisko ma około 60 metrów średnicy i znajduje się 90 metrów pod wodą.

Obrazek

Podczas wyprawy działy się dziwne rzeczy. Najpierw w okolicy znaleziska nagle pojawiły się amerykańskie i rosyjskie okręty wojenne, które rzekomo odbywały tam wspólne manewry a potem pogorszyła się nagle pogoda. Jednak odkrywcom udało się zejść na dół i zrobić kilka zdjęć. Zadziwiające było tez to, że obiekt zdawał się emitować promieniowanie, które zakłócało pracę kamer. Ostatecznie konkluzja była taka, że nie wiadomo, co tam się znajduje, ale wydawało się, że obiekt pokryty jest jakąś spaloną powłoką.
Pobrane próbki zostały wysłane do kilku laboratoriów i w końcu udało się potwierdzić, czym była ta tajemnicza warstwa. Jak pisze szwedzka gazeta Expressen, izraelscy naukowcy potwierdzili, że w próbkach znajdują się związki metalu, konkretnie limonit i getyt. Naukowiec z Tel Awiwu, profesor Steve Weiner uważa, że struktura taka nie mogła powstać naturalnie.

Obrazek
Innego zdania jest szwedzki specjalista, Martin Jakobsson z Uniwersytetu Sztokholmskiego. Uważa on, że taka regularna struktura go nie dziwi i z dużym prawdopodobieństwem jest to twór naturalny. Dodatkowo zwraca on uwagę na to, że na szczycie tej struktury znaleziono granitowe kamienie. Według niego obiekt znajduje się tam przynajmniej 14 tysięcy lat. To ponad dziesięciokrotnie mniej niż w poprzednich szacunkach, ale nadal jest to dosyć stara struktura i z pewnością nie jest to nazistowskie urządzenie do zakłócania komunikacji okrętów podwodnych, bo i takie teorie się zdarzały.


Pojawiła się też hipoteza, wedle której struktura ta mogła być w jakiś sposób manipulowana przez ludzi jeszcze przed Epoką Lodowcową. Wtedy obszar dzisiejszego Bałtyku był jeszcze lądem a ta cyrkularna struktura mogła się znajdować na brzegu skonsumowanego potem przez morze jeziora.

http://www.youtube.com/watch?v=wfoEn1EJ ... r_embedded

http://innemedium.pl/wiadomosc/baltycki ... rzez-ludzi
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Bałtyckie Ufo

Post autor: janusz » 01 czerwca 2013, 15:55

Dorotko potrafisz rozgrzać duszę poszukiwacza tajemnic. :D
ODPOWIEDZ