Ziemia Faraonów.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Ziemia Faraonów.

Post autor: janusz » 13 grudnia 2015, 00:21

Wyznawcy Horusa. Wielka cywilizacja przed panowaniem I dynastii faraonów.
11 grudzień 2015

Obrazek Od dawna dociera do nas wiele przesłanek, że historia ludzkości jest znacznie inna niż podaje to współczesna nauka. Co jakiś czas pojawiają się odkrycia, które wykazują, że przed nami istniały cywilizacje równie zaawansowane co nasza lub nawet znacznie bardziej rozwinięte.

Jedną z takich cywilizacji byli wyznawcy Horusa, którzy pozostają dla naukowców i historyków tajemniczą i niewyjaśnioną zagadką jeśli chodzi o historię Egiptu. Opowieści o nich znajdziemy w Papirusie z Turynu, stelli Palermo i innych starożytnych tekstach. Badacze głównego nurtu nie klasyfikują ich jako wartościowe dane, raczej jako puste mitologiczne opowieści.

To ze starożytnych tekstów dowiadujemy się o istnieniu tajemniczej cywilizacji przed nastaniem pierwszej Dynastii Faraonów. Tak jak już wspominałem historie z tego okresu dla większości to mity lub wyrwane z kontekstu opowieści. Ale niedawne odkrycia dotyczące możliwego wieku Sfinksa, opublikowane na Konferencji Geoarcheologów i Minerałologów, która odbyła się w Sofii i o której już wielokrotnie wspominałem w poprzednich artykułach szacuje jego wiek na co najmniej 800 tyś lat.

Badania te pokazują, że może warto było by zastanowić się nad nasza historią i ją zaktualizować. Może trzeba było by uznać nowe teorie i dowody, wsłuchać się w postulaty naukowców, którzy kwestionują oficjalne historyczne poglądy i szukają alternatywnych wyjaśnień. Ci badacze wierzą, że cywilizacja starożytnego Egiptu jest znacznie starsza niż obecnie zakładamy. Gaston Maspero jedna z bardziej wpływowych osób w egiptologii podnosi istotne kwestie na temat starożytnej historii Egipcjan.

Więc skąd pochodzili starożytni Egipcjanie? Maspero potrafił połączyć fakty i stwierdził, że już dużo wcześniej niż pojawienie się pierwszej dynastii na terenie dzisiejszego Egiptu istniała wielka cywilizacja. Aby to zrozumieć musimy zmienić nasze metody myślenia i spojrzeć na naszą historię zupełnie z innej perspektywy.

Gaston Maspero odwiedził Egipt w 1880 roku podczas francuskiej misji w tym kraju. Maspero uległ niesamowitemu pięknu płaskowyżu Gizy, piramid przede wszystkim zachwycił go Sfinks. Po tej podróży Maspero włożył wiele wysiłku na studiowanie wszystkiego co było związane z cywilizacją starożytnego Egiptu...

"... Wielki Sfinks Harmachisa został umieszczony na straży północnych krańców państwa wyznawców Horusa. Wykuty w litej skale na skrajnym krańcu płaskowyżu, wydaje się podnosić głowę. Wydaje się być pierwszy w dolinie wschodu ojca Słońca. Dolna część z nakryciem głowy odpadła, tak że szyja wydaje się zbyt szczupła, by utrzymać ciężar głowy" - The Dawn of Civilization: Egypt and Chaldea, r. 1894.

Niektóre z wyznań Maspero mogą wydawać się zaskakujące dla wielu archeologów i badaczy, ale Maspero odzwierciedlał przekonania starożytnych Egipcjan w stosunku do swoich przodków. Podkreślał znaczenie przeddynastycznego Egiptu i czasu wyznawców Horusa, czasu półboskich istot, którzy rządzili na Ziemi starożytnego Egiptu przed swoimi śmiertelnymi następcami.

Przed Maspero byli też inni. Manetho (III wiek pne.) był egipskim kapłanem i historykiem, który żył w okresie panowania Ptolemeusza I i Ptolemeusza II. Napisał pracę o bogach i półbogach, którzy rządzili Egiptem. Praca miała tytuł Aegyptiaca (History of Egypt).

Obrazek
Menes (Narmer) źródło: Wikipedia

Założył, że przed Menesem (Narmerem) były cztery dynastie. Pierwsza dynastia to 7 głównych bóstw: Ptah, Ra, Shu, Geb, Ozyrys, Seth i Horus. To oni panowali na ziemiach Egiptu przez okres 12300 lat. Po nich rządziła druga dynastia kierowana przez Totha, składająca się z dwunastu boskich faraonów. Oni rządzili ponad 1500 lat. Kolejna dynastia to półbogowie. Było ich 30, byli oni często utożsamiani jako wyznawcy Horusa i nosili symbol Falcon. Panowali przez okres 6000 lat. Po rządach tych istot, zapanował Chaos i dopiero Menes przywrócił porządek i zjednoczył Egipt.

Najbardziej znane doniesienia o wyznawcach Horusa znajdują się w papirusie z Turynu. To tam znajdziemy informacje o tajemniczych istotach rządzących Egiptem przez około 6000 lat w tzw. okresie przejściowym pomiędzy panowaniem bogów i początkiem dynastii faraonów. Ten bezcenny starożytny tekst jest przechowywany w Muzeum Egipskim w Turynie. Określa się go jako Królewski Papirus z Turynu. Zawiera listę władców starożytnego Egiptu. Niestety początek i koniec listy został zniszczony.

Jedno z najważniejszych pytań brzmi: jak badacze interpretują informację z tego papirusu? Niestety archeolodzy wydają się podważać historyczne znaczenie tego niezwykle cennego tekstu. Ignorują zupełnie jego treść, która nie pasuje do obecnej historii. Powód jest prosty, ludzie reagują w ten sposób, że jak coś zaburza prosty, jasny i wypracowany tok myślenia uważają to coś za mało znaczące lub fałszywe.

Obrazek

Na szczęście pojawiają się coraz odważniej głosy znanych badaczy takich jak Robert Schoch, John Anthony West, Robert Bauval, Graham Hancock i Semir Osmanagic. To oni powoli poddają w wątpliwość historię i kluczowe fundamenty naszego społeczeństwa.

Chociaż dzisiaj, nikt nie może dokładnie powiedzieć, kto wybudował piramidy w Gizie, ani kto wyrzeźbił Sfinksa to proste wytłumaczenia są akceptowane przez wiele osób. Jedno jest pewne zabytki w Gizie są dowodem wielkości cywilizacji zamieszkującej dzisiejszy Egipt przez tysiące lub nawet setki tysięcy lat. Jest bardzo możliwe, że wyznawcy Horusa i ci którzy rządzili przed nimi mogli wybudować niektóre z tych zabytków które podziwiamy do dzisiaj. Możemy tez być pewni, że jeszcze uda się odkryć coś co nas zadziwi lub nawet zmieni nasze postrzeganie historii.

źródła:
https://archive.org/details/dawnofcivilizati00masp
http://www.gigalresearch.com
http://mgu.bg/geoarchmin/naterials/64Manichev.pdf

http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkr ... i-faraonow

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Ziemia Faraonów.

Post autor: janusz » 27 grudnia 2015, 22:28

Starożytni lekarze i tajemnice pisma

Egipcjanie wtajemniczeni w tajniki wiedzy duchowej potrafili uzdrawiać przez sen. Wykorzystywali do tego m.in. hipnozę i poprzez stymulację słowną pomagali leczącemu się w odbyciu uzdrawiającej podróży poza ciałem, podczas której pacjenci oddawani byli pod opiekę istot duchowych z innych wymiarów. By stać się kapłanem ochotnik musiał przejść stopniowe wprowadzenie w praktyki i wiedzę umożliwiającą pełnienie tak odpowiedzialnej funkcji. Ówczesny duchowny był przecież lekarzem, ekspertem w zakresie prawdziwej, praktycznej duchowości, doskonałym radiestetą i geomanta, znawcą olejków eterycznych i wielu innych nauk w tym tzw. świętej geometrii i astrologii. Starożytni zdawali sobie sprawę z oddziaływania słów na psychikę człowieka. Wiadomo przecież, że słowa są częstotliwością, falami elektromagnetycznymi. Ich charakter oraz wpływ jest uzależniony od informacji oraz energii, jaką przenoszą, o czym dawni mieszkańcy Egiptu doskonale wiedzieli.

Obrazek Hieroglify egipskie

Hieroglify według opinii uczonych są źródłem pisanym, z którego dowiadujemy się o przeszłości cywilizacji egipskiej. Dawni pisarze za pomocą hieroglifów upamiętniali przebieg bitew, przekazywali opowieści ludowe, relacjonowali przebieg rytuałów religijnych i wiele innych zdarzeń z codziennego życia. Jednakże egipskie znaki stanowiły i wciąż stanowią promieniujące symbole, przenoszące wiedzę intuicyjną, której nie da się poznać analitycznym rozumem. Ażeby odczytać ukryte znaczenie hieroglifów potrzebne są zatem zdolności parapsychiczne. W tym wypadku nie mówimy o intelektualnej pracy badacza/tłumacza, ale odczycie mającym „miejsce” poza umysłem, na poziomie czakry trzeciego oka, która pozwala człowiekowi dokonywać jasnowidzenia i telepatii. Odczytywanie hieroglifów w sposób niekonwencjonalny można porównać np. do odczytu z kart tarota, gdzie dana karta posiadająca określony symbol jest interpretowana przez doznania pozazmysłowe tarocisty. Treści przekazywane przez egipskie znaki odnoszą się do sfery duchowej, ezoterycznej, wykraczające ponad analityczny rozum, dlatego nie każdy człowiek jest w stanie „przeniknąć” określony hieroglif. Szczerze mówiąc, to nie dziwi mnie opisana powyżej wielowymiarowość egipskich symboli.

Talizmany, promieniowanie symboli

Radiesteta i geomanta Leszek Matela jest zdania, że „wiele znalezisk poczynionych w Egipcie świadczy, że wiedza radiestezyjna była znana i stosowana w praktyce już w epoce faraonów”. Jeżeli poddamy badaniom poszczególne artefakty należące do władców starożytnego Egiptu faktycznie słowa Mateli nabierają jeszcze głębszego wymiaru. Dla przykładu łoże Tutenchamona promieniuje wibracjami rzędu 28 000 jednostek BSM, co oznacza że nie tylko służyło ono do wypoczynku, ale prawdopodobnie również w celach leczniczych i duchowych ( pomoc w osiąganiu podróży astralnych, łączność z siłami wyższymi ).

Duże posiadały także talizmany i amulety. Spełniały one funkcje wzmacniające lub rozpraszające ( np. nieprzyjaciół ) i stanowiły rezonatory energii. Krzyż Ankh służył m.in. do materializowania zaklęć odwołujących się do procesów biologicznych, życiowych człowieka. Każdy symbol działa na otoczenie oraz nasze ciało własną energią, co doskonale rozumieli starożytni, a czego dzisiejsza ludzkość nie pojmuje i lekceważy, nie zgłębiając tej tajemnej reguły. „Adepci magii egipskiej byli wtajemniczani w rytuały zamykania czynnych energii wszechświata w przedmiocie, obrazie, bądź zbiorze znaków i symboli zgodnie z potrzebami osoby, której pomagali. Gdy talizman wykonany był specjalnie dla konkretnego człowieka, umieszczano na nim symbol reprezentujący daną osobę- np. znak Zodiaku, magiczne imię lub odpowiednią liczbę osobistą”. Istotnym talizmanem było oko Horusa.

Obrazek Obrazek
Oko Horusa i talizman promieniujący energią charakterystyczną dla tego symbolu - sprowadzające ochronę oraz uzdrowienie.

Energetyzatory i wiedza Egipcjan

Kolejnymi dziełami techniki antycznej są cylindry, którymi posługiwali się starożytni i które są trzymane w dłoniach przez egipskie posągi. Rusłan Dobrowolski studiując XIX- wieczny manuskrypt dowiedział się o niezwykłej roli i poznał zasadę budowy cylindrów. Jego studia nad tymi zagadkowymi rzeczami wskazują, że stosowane były one jako energetyzatory i składały się z dwóch cylindrycznych rurek. Wpływały one na harmonię energetyczną organizmu ( ciała energetycznego ), pełniły rolę łącznika z istotami pozaziemskimi ( bogami ) oraz zapewniały długowieczność. Cylindry zbudowane były z dwóch elementów i trzymano je w obu dłoniach. W lewej ręce używano „cylindra Księżyca” wykonanego z blach cynkowej, natomiast w prawej ręce widniał „cylinder Słońca” skonstruowany z blachy miedzianej. Oba cylindry wypełniano dodatkowo mieszanką minerałów, które miały zapewne określone cechy i właściwości energetyczne. Pamiętajmy, że starożytni nie robili niczego przypadkowo i nie kierowali się zaletami estetycznymi danego przedmiotu, Za wszelkimi czynami stały natomiast kwestie związane z promieniowaniem kształtów, symboli itp. Z papirusu Ebersa dowiadujemy się na przykład na temat powłok energetycznych człowieka, co tylko potwierdza ponad materialne podejście starożytnych ludów do życia.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Ziemia Faraonów.

Post autor: janusz » 12 stycznia 2016, 20:18


Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Ziemia Faraonów.

Post autor: janusz » 29 lipca 2016, 16:16

https://www.youtube.com/watch?v=HnTV0KERxJY

Ozyrys, Izyda,Horus,Set-Mity Egipskie-Film Dokumentalny Lektor

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Ziemia Faraonów.

Post autor: janusz » 14 października 2016, 17:13

Mumie starożytnego Egiptu FILM DOKUMENTALNY

https://www.youtube.com/watch?v=q7Kfq6uYwNk

Opublikowany 19 kwi 2014

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Ziemia Faraonów.

Post autor: janusz » 07 lutego 2017, 22:00

Egipt, królstwo faraonów

https://www.youtube.com/v/piS1tIdOg4Y

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Ziemia Faraonów.

Post autor: janusz » 10 września 2018, 22:25

Inna Historia Świata: Kim byli Egipcjanie?

https://www.youtube.com/watch?v=z-On7-u2yH4&t=265s

Opublikowany 30 cze 2018
Kim byli Egipcjanie? Według egiptologów starożytny Egipt zamieszkany był przez rasę białych ludzi, którzy pełnili rolę faraonów, kapłanów, a także stanowili zwykłą ludność. Jak to jednak zwykle bywa naukowcy nie biorą pod uwagę wszystkich dostępnych materiałów stawiając błędne wnioski.

Okazuje się bowiem, że Egipt zwłaszcza w początkach swojego istnienia zamieszkany był przez dwie rasy- białą i czarną. Egiptolog Walter Emery odnajdując czaszki o wydłużonym naturalnie kształcie należały do przedstawicieli rodów arystokratycznych nieznanego pochodzenia, którzy identyfikowani są z mitologicznymi Szemsu Hor rządzącymi Egiptem w czasach prehistorycznych.

Oprócz nich, okazuje się, że cywilizację egipską tworzyli murzyni. Liczne teksty starożytnych Greków oraz badania fizyka Ch. Diopa wykazały, że rdzenną ludnością Egiptu była rasa negroidalna, która z czasem miała coraz większy wpływ na losy państwa z nad Nilu.

ODPOWIEDZ