Tajemnice Sfinksa

Awatar użytkownika
chanell
Posty: 453
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 23:54
Lokalizacja: Kraków - PL

Tajemnice Sfinksa

Post autor: chanell » 25 stycznia 2011, 22:59

Sfinks to najbardziej intrygująca zagadka,rzeźba w Egipcie.Blad zobacz co na PCH zamieściła Betti.
Pozdrawiam

http://www.cheops.darmowefora.pl/index. ... ic=1094.25
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Tajemnice Sfinksa

Post autor: janusz » 25 stycznia 2011, 23:01

Tak wyglądają ukryte pomieszczenia pod Sfinksem. :)

Obrazek

Awatar użytkownika
chanell
Posty: 453
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 23:54
Lokalizacja: Kraków - PL

Re: Tajemnice Sfinksa

Post autor: chanell » 25 stycznia 2011, 23:04

Kurcze Janusz skąd ty to masz :shock: :shock: :shock: Ciągle mnie zaskakujesz :lol:
Nie zostawiaj mnie proszę bez wyjaśnien do tego rysunku.Czy to jest dostepne dla publiczności czy to tylko domysły :o 8-)
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Tajemnice Sfinksa

Post autor: janusz » 25 stycznia 2011, 23:05

Ten rysunek świątyń i korytarzy,które miałyby znajdować się pod Wielkim Sfinksem,został wykonany przez medium H.C.Randall-Stevensa w 1927r po szeregu intensywnych wizji. W 1996 roku grupa geofizyków z fudacji Schora amerykańskiego przedsiębiorcy członka fudacji Edgara Caycego za zgodą dr.Zahi Hawassa niby w celu zbadania uskoków zagrażających turystom zwiedzających Sfinksa,odkryła coś w tym wskazanym przez medium miejscu.Ze względu na rzekome nieprawidłowości w pracach badawczych odebrano im zgodę na dalsze pomiary i nakazano przerwanie badanie okolic Sfinksa. :P

Awatar użytkownika
chanell
Posty: 453
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 23:54
Lokalizacja: Kraków - PL

Re: Tajemnice Sfinksa

Post autor: chanell » 25 stycznia 2011, 23:07

Witaj Janusz :)
To niesamowite !! Wizje Randalla-Stevensa pokrywają się z wizjami Edgara Cayca ,czyli cos w tym jest !! Nawet pani Lucyna Łobos mówiła o podziemnych pomieszczeniach pod Sfinksem.Jestem tylko ciekawa czego boi się Zahi Hawass ,że nie dopuszcza do odkrycia tej tajemnicy ??
Czyżby Enki miał rację że nie nadeszła jeszcze pora i że te tajemnice mają odkryć Polacy ?
Zastanawia mnie jeszcze jedno,dlaczego Zahi Hawas nie zezwala na normalne wykopaliska ,tylko archeolodzy muszą stosować wybiegi żeby móc kopać ??? Chyba że Hawass jest strażnikiem i ma za zadanie niedopuścić do wiedzy niedpowiednich ludzi.
Hmmm....same znaki zapytania ???
Lubię śpiewać ,lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy :)

Awatar użytkownika
Blad
Posty: 550
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:33
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Tajemnice Sfinksa

Post autor: Blad » 25 stycznia 2011, 23:09

z jednej strony sie nie dziwię,, tyle zabytkow przez cala historię zostało nakradzionych, strzeze tajemnic wojego kraju, to jest ich dobytek historyczny. Naukowcy żadko okazują szacunek historii i są bardzo zachłanni.
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Tajemnice Sfinksa

Post autor: janusz » 25 stycznia 2011, 23:10

Prawdopodobnie królewski sfinks Chefrena w Gizie symbolizował najważniejsze dla życia w Egipcie zjawisko: wylewy Nilu, gdy Słońce stoi w Znaku Lwa i Panny. W kamiennej twarzy Sfinksa brakuje nosa, często jest też zasypywany przez pustynne piaski. Dawniej pokryty był polichromią i bogato zdobiony. Rekonstrukcje i odnawianie Sfinksa podejmowano już w czasach starożytnego Egiptu, a także w czasach rzymskich. Choć to nieprawdopodobne, Sfinks najczęściej sam dawał panującym liczne znaki i domagał się oczyszczenia!
Jedna z ciekawszych legend związanych ze Sfinksem głosi, że kiedyś król Totmes IV odpoczywał w cieniu Sfinksa jeszcze jako jeden z drugorzędnych synów królewskich. Nie miał większych szans na zdobycie władzy. We śnie pojawił mu się wyjątkowo zabrudzony Sfinks i obiecał mu panowanie w zamian za oczyszczenie posągu z piasku. Totmes IV złożył rzeźbie stosowną obietnicę. Został wkrótce władcą
i energicznie zabrał się za czyszczenie Sfinksa.

Awatar użytkownika
betti
Posty: 7
Rejestracja: 20 stycznia 2011, 17:51

Re: Tajemnice Sfinksa

Post autor: betti » 25 stycznia 2011, 23:11

Jest prawdopodobne, że otworzono Hall of Records - najbardziej poszukiwaną przez ostatnie lata komnatę pod Sfinksem, w Egipcie.
Jakieś 10 dni temu na amerykańskich alternatywnych stronach i forach pojawił się wątek ukrywanych wykopów prowadzonych nocą w bezpośrednim sąsiedztwie Sfinksa w Gizie. Zainicjował go film nakręcony telefonem komórkowym nocą, a więc w kompletnie nieweryfikowalnej jakości, który ukazywał - być może - jakiś plac budowy, nocą.

Z informacji opublikowanej na stronie Secret Egypt And Afterlife Uncovered, która opublikowała ten nocny filmik wynikało, że teraz, w tych dniach, nocą są wywożone są z terenów wykopalisk wokół Sfinksa skrzynie z artefaktami. Sam film nie był wiarygodny z uwagi na dramatyczną jakość i brak jakichkolwiek punktów odniesienia, które potrafiłyby potwierdzić chociażby lokalizacje przedstawionych tam scen. Ale o ile film nie był przekonywujący, o tyle strona www która go opublikowała jest stroną wiarygodną. Wiele uzupełniających informacji można też znaleźć na siostrzanej (w stosunku do wymienionej) stronie The Giza Geomatrix .

Wątkiem szeroko dyskutowanym w sieci jest podejrzenie, że otwarto słynną Hall of Records (Komnatę Zapisów), której odnalezienie przepowiedział Edgar Cayce. To jest pomieszczenie poszukiwane od lat przez ludzi związanych z Projektem Cheops. To pomieszczenie zostało w zasadzie odnalezione w zeszłym roku przez Billa Browna (Projekt Cheops) w drodze jego radarowych pomiarów gruntu w okolicy Sfinksa. To pomieszczenie, o zawartości którego jest głośno w alternatywnym światku od lat - także wspominane w channelingach - ma zawierać dokumentacje technologii nam dotąd nieznanych, a pozostawionych nam przez … no tutaj rożnie mówią, ale na pewno przez tych, którzy odlecieli. I jego odkrycie zostało też zapowiedziane na czasy nam współczesne,

Pojawił się kolejny film w sieci tym razem pokazujący te właśnie wykopaliska za dnia i ukazujący z pewnej odległości wykop prowadzący w głąb ziemi, z którego - według informacji o d świadków - wynoszone były nocą skrzynie a artefaktami. Filmik możesz zobaczyć w główce naszej głównej strony.

Do filmu jest dołączona informacja od dr. Agnew Brookes, podróżniczki i badaczki, która potwierdza, że jest tam wykop do którego dostęp jest zabroniony i ma on mieć podobno ok. 30 m. głębokości.

Zawi Hawass, główny strażnik piramid znany ze swoich obłudnych wypowiedzi na temat historii Egiptu i blokowania większości prac wykopaliskowych w rejonie piramid oświadczył, że teren ten został wynajęty firmie Red Bull z zamiarem zorganizowania tam kolejnej edycji światowej imprezy RB. I że na terenie wykopalisk są prowadzone prace porządkowe i przygotowawcze go imprezy. Zaprzeczył, jakoby cokolwiek było wywożone nocą. Skądinąd wiadomo, że od wielu miesięcy wypompowywano wodę z podziemnych komór, które znajdują się rejonie Sfinksa.

Pytanie brzmi, czy ktoś sięgnął po zapisy Hall of Records i co z nimi dalej zrobi?
http://www.youtube.com/watch?v=0h9mm_wZ ... r_embedded

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1180
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Tajemnice Sfinksa

Post autor: janusz » 05 lipca 2014, 21:46


ODPOWIEDZ