Chrobacja

Awatar użytkownika
Blad
Posty: 550
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:33
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Chrobacja

Post autor: Blad » 28 stycznia 2011, 22:22

r1a1a7_small.gif
r1a1a7_small.gif (70.48 KiB) Przejrzano 930 razy
Otóż najnowsze odkrycie przez genetyków polskiej haplogrupy R1a1a7 męskiego chromosomu Y- DNA w listopadzie tego roku, otworzyło dyskusję nad naszym wspólnym pochodzeniem z resztą Słowian. Okazało się bowiem,że Polacy zamieszkują swoją ziemię od zawsze, od 10 tyś. lat. Dotąd sądzono,że wszyscy Słowianie pochodzą od Indoeuropejczyków (haplogrupa R1a1) i przybyli do Europy ze Wschodu a na ziemie polskie dotarli z ziem środkowej Ukrainy w V wieku ne. Niemcy uważali ziemie między Odrą a Dniestrem za odwiecznie germańskie a Polaków za podludzi niższej rasy. Teraz może się okazać, że to Ariowie pochodzą od Polaków jeśli uczeni odnajdą polską haplogrupę w śród Braminów indyjskich. Okaże się wtedy,że na podbój Wschodu wyruszyli z polskich ziem spod świętego dla nich miejsca na Wawelu, gdzie mieści się ich czakram energetyczny. Wśród Polaków indoeuropejska haplogrupa R1a1 występuje u 57% męskiej populacji i z której to wyodrębniła się polska haplogrupa R1a1a7 ok. 11tyś lat temu i obecnie występuje u 35 % naszych rodaków. Ariowie podbili Indie w II tyś. pne. więc łatwo będzie można oddzielić ich haplotypy od wcześniejszych indoeuropejczyków. Ta haplogrupa u pozostałych Słowian występuje z mniejszym natężeniem a najmniejsze występuje między Zbruczem a Wschodnią Ukrainą, tylko koło Krymu i Centralnej Rosji jest po ok.10%. Swiadczyć to może tylko o jednym, że Słowianie przybyli do Europy z Hunami jako Biali Hunowie i po rozbiciu Sarmatów i Alanów a później celtyckich Gotów w IV w.ne opanowali tereny do Alp i Łaby. Słowianie stali się pogromcami Europy i z pozostałymi Hunami przyczynili się do zniszczenia Imperium Rzymskiego. Z badań wynika,że Goci nie byli germańskimi plemionami a wschodnimi Celtami, których część bawarska została zgermanizowana przez Germanów z Północy Niemiec.

Na obrazku poniżej procentowe występowanie haplogrupy R1a1
400px_r1a_map.jpg
400px_r1a_map.jpg (43.15 KiB) Przejrzano 930 razyDawniej myślano, że Germanie to typowo skandynaweka nacja, która nie posiada znacznych dodatków innych narodowości. Okazuje się jednak, że Germanie powstali po zmieszaniu się autochtonów skandynawskich ( I1a) z Indoeuropejczykami ( r1a1) i Celtami ( r1b) w proporcji 40%-20%-40%. W Norwegii jest prawie po równo 28% R1a1 i R1b i 40% I1a. Z tego wniosek, że nie było żadnych większych ilości germańskich plemion na ziemiach polskich i w marszu na tereny Cesarstwa Rzymskiego. Polska nie została wyludniona po wyjściu Wandali i Alanów w ilości 70tyś wojów + rodziny z ziem polsko-panońskich w sylwestra 406r. Dzisiaj w Polsce oprócz wymienionych wyżej haplogrup są jeszcze celtycka R1b(16%), wenedzka I2a(9%),skandynawska I1a(7%) i po kilka % E,J1,J2 i G. Śmiało można powiedzieć, że Polacy to potomkowie Wandali, Słowian,Celtów,Wenedów i małej ilości przybyszy z Afryki, Bliskiego Wschodu i Kaukazu. Czy można mówić, że jesteśmy Słowianami, chyba tak samo jak Niemcy mówią, że są Germanami. Ciekawe co przyniosą następne odkrycia genetyków i jakie jeszcze tajemnice skrywa nasza Europy historia.
r1a_m173_small.jpg
r1a_m173_small.jpg (25.76 KiB) Przejrzano 930 razy
Z tego wynika,że od Łużyc po Wileńszczyznę,Grodzieńszczyznę i Zbrucz wszyscyśmy jedna Polaków rodzina.

Zachęcam wszystkich do wypowiedzenia się na ten temat i podzielenia sie własnymi wiadomościami w tej sprawie.
polacy1c_small.jpg
polacy1c_small.jpg (39.05 KiB) Przejrzano 930 razy


Czerwony- R1b, żółty- R1a1, niebieski- N1c, seledyn-I1a, niebieski jaśniejszy-I2a, zielony-J2, zielony ciemny-J1, czarny-G,pomarańczowy- E1b


http://polishgenes.blogspot.com/2009/11 ... -from.html

[url]http://www.forumbi%20odiversity.com/showthread.php?p=4653[/url]

http://pastmist.wordpress.com/

http://www.polskiekresy.info/portal/index.php

[flash=]http://www.stefanoff.pl/wladyslaw/histo ... wki/14.pdf [/flash]

http://www.mimuw.edu.pl/polszczyzna/PTJ ... 3-130a.pdf

http://www.konflikty.pl/a,2051,Sredniow ... ropie.html

http://www.historiakurgany.republika.pl ... andale.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_R1a_(Y-DNA)

http://www.eupedia.com/europe/origins_h ... 20pe.shtml

http://www.eioba.pl/a114788/czy_polacy_ ... _slowianie
_________________
Załączniki
haplogr423_small.png
haplogr423_small.png (373.63 KiB) Przejrzano 930 razy
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
Blad
Posty: 550
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:33
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Chrobacja

Post autor: Blad » 28 stycznia 2011, 22:22

Za czasów pierwszych Piastów, Polacy siebie sami a także obcy nazywali Wandalami. Nazwa ta zachowała się w świadomości mieszkańców Polski i ich sąsiadów od czasów starożytnych. Nasi dziejopisarze nic nie wspominają o Chrobacji, chociaż pierwszego króla polski nazwali Chrobrym, od nazwy ziem, którymi władał nie będąc jeszcze księciem Polan. Nazwę tym ziemiom dali Chorwaci, którzy przybyli tu w marszu z Hunami w V wieku ne. Chorwaci byli jednym z plemion pochodzącym od Sarmatów. Zajmowali oni ziemie od Krakowa do Zbrucza na Podolu. Nie zagrzali oni jednak długo miejsca na tych ziemiach i spora ich część wywędrowała na południe do dzisiejszej Chorwacji. W wiekach późniejszych a zaczęło się to w XVI , szlachta polska zaczęła wywodzić swoje pochodzenie od Sarmatów. Miało to uzasadnienie, gdyż nawet niektóre herby rycerskie pochodziły od tamg sarmackich. Żywioł słowiański na wschodzie ówczesnej Polski bardziej utożsamiał się z Sarmatami niż z Wandalami, o których pamięć już powoli zanikała w świadomości rycerstwa. Stroje i uzbrojenie wzorowali na wschodnich z Turcji i Persji. Minęło ponad 1000 lat od czasu, gdy na ziemie polskie przybyli Słowianie, którzy wywodzili się od starożytnych Scytów i poźniejszych Sarmatów i rycerstwo zwłaszcza kresowe wywodziło swoje pochodzenie już nie od Wandali a od Sarmatów. Scytowie po opuszczeniu terenów nadczarnomorskich, udali sie na wschód i północ i zajęli ogromne tereny az do Tybetu. Nie wiadomo od kogo pochodziły plemiona Xiongnu i ludy środkowej Azji ( dzisiejszy Afganistan, Tadżykistan i okolice ) ale z pewnością mieli bardzo dużo wspólnego z Ariami i może też ze Scytami. ( http://pastmist.wordpress.com/ ). Pokazani są tu ludzie z tych właśnie terenów łudząco podobni do Słowian. Znacznik haplogrupy ( r1a1a ) męskiego chromosomu Y-DNA, występuje na tych terenach: środkowa Syberia i tereny wokół Afganistanu, w bardzo dużym procencie, od 20 do 70% męskiej populacji.

Na obrazku poniżej: ciemne znaczniki, to R1a1a7 ( zach. słowiańskie ), jasne to wsch. słowiańskie R1a1a7.( wg. Klosova )
Hunowie ( Xiongnu ) wyruszając w marszu na zachód, podobnie do Czyngis-hana, przyłączali do swojej armii wszystkie napotkane po drodze plemiona ze stepów. Gdy doszli do Europy w ich szeregach byli wszyscy płn. potomkowie Ariów i Scytów z nad Wołgi i Donu. Nazywani byli przez Rzymian Białymi Hunami z uwagi na europejski wygląd i zachowanie. Xiongnu natomiast zatracili już swój pierwotny wygląd i obyczaje, które były już bardzo azjatycko-mongolsko-chińskie. Pokonawszy Sarmatów, Alanów i wschodnich Gotów, zajęli pozycje do ataku na Cesarstwo Rzymskie. Zanim to jednak nastąpiło, zajęli tereny do Alp i Łaby. Tym posunięciem zmusili Sasów i Anglów do opuszczenia terenów dzisiejszej Danii i płn. Niemiec i zajęcia Brytanii. Następnie zajęli Skandynawię i terytorium tym podzielili się z Gotami. Wandalowie wyruszając w 406 r. na teren rzymski, zrobili im miejsce od Dunaju po Łabę. Tak więc dokonał się podział Europy na wschodnią i zachodnią z granicą na Łabie. Polska nie została wyludniona, gdyż pozostała część Wandalów została na miejscu. Zajmowali oni ziemię od Odry po podolskie stepy, gdzie tereny na wschód zajęli Biali Hunowie ale część z nich przybyła na tereny polskie i wymieszała się ze swoimi kuzynami Wandalami. Podobnie było z terenami od Odry do Łaby, gdzie żywioł słowiański skutecznie opanował te ziemie.Dlaczego Bolesław Chrobry walczył o przyłączenie ziem łużyckich i chrobackich do swego państwa, ano dlatego, że te ziemie były zamieszkałe przez żywioł wandalo-słowiański, inny od tego zza Odry i Zbrucza ( haplogrupa polska - R1a1a7 - 40-50% i słowiańska- R1a1a - 20-30% ). Na tamtych terenach za Odrą i Zbruczem, dominuje słowiańska haplog. R1a1a, a polska jest w śladowych ilościach ok. 5%.

Obrazek

Za naszymi wschodnimi granicami występuje w znacznie większych ilościach niż w Polsce haplog. I2a, E1b1b i N1c1 ( 25%, 9% i 3% ). W Polsce odpowiednio: 9%, 2% i >1%. Wenedowie ( I2a ) i potomkowie z płn.Afryki ( E1b1b ) przybyli na tereny dzisiejszej Białorusi i środkowej Ukrainy z terenów bałkańskich po rozpoczęciu ekspansji Rzymu w I w. pne. na te tereny. Na ziemie czarnomorskie przybyli również Celtowie ( R1b ) z tych samych powodów co Wenedowie ( I2a ). Finów ( N1c1 ) z ziem Bałtów w Polsce mamy śladowe ilości na pograniczu z Litwą. Sami Bałtowie, to ok. 40% R1a1 i 40% N1c1 oraz ok. 15% skandynawskie( I1a ) i ok. 7% celtyckiego ( R1b ). Z tego wniosek, że różnimy się znacznie od naszych słowiańskich i niesłowiańskich? sąsiadów.
Wracając do Chrobacji i Chorwatów, można z całą pewnością przyznać im ogromny wkład do budowy początków naszej państwowości. Ubolewać należy natomiast z powodu wynarodowienia się poprzez religię grecką, wschodniej części Chrobatów, dzisiejszych Rusinów z Ukrainy Zachodniej. Pocieszające w tym jest jednak to, że ci ze wschodu mówią na nich Poljaki, czując odrębność nie tylko kulturową ale przede wszystkim narodową i etniczną. Mam nadzieję, że po zapoznaniu się naszych braci ze wschodu z najnowszymi odkryciami genetyków, stonują trochę swoją nacjonalistyczną politykę w stosunku do nas Polaków i ograniczą do zera odgrzewanie ducha banderowców. Od połowy XIV w. żyliśmy obok siebie w jednym państwie, tworzyliśmy jedna kulturę, posiadamy wspólnych słowiańskich i nie tylko, przodków a religie, które wyznajemy zrobiły z nas wrogów i antagonistów. To samo dzieje sie w byłej Jugosławii, gdzie religia podzieliła Serbów i Chorwatów. Nie wiem, czy da się pogodzić Polaków z Ukraińcami ale może da się zatrzymać odradzający się nacjonalizm i kult banderowców u naszych siąsiadów. Było by to korzystne dla wzajemnych relacji w zjednoczonej Europie potomków Celtów, Słowian i Wenedów, głównych jej mieszkańców od czasów Greków i Rzymian i trochę wcześniejszych.Mówienie o Polakach, że jesteśmy narodem jednorodnym etnicznie i kulturowo jest malutkim uproszczeniem ale generalnie jesteśmy wypadkową czterech głównych klastrów: autochtonicznego ( r1a1a7 ), słowiańskiego ( r1a1a ), wenedskiego ( I2a ) i celtyckiego ( r1b ) głównie z osadników średniowiecznych z Europy: z terenów Niemiec, Niderlandów, Anglii i Szkocji, gdzie dominuje haplogrupa celtycka. Bardziej od nas wymieszani są prawie wszyscy Europejczycy, może z wyjątkiem Skandynawów, naszych dalszych kuzynów po mieczu.Na obrazku rozmieszczenie R1a1.http://svasti.org/cd/Izwor/hrob/hrob.htm

http://frizona.pl/index.php?topic=1310.0%3Bwap2

http://polishgenes.blogspot.com/2009/11/ r1a1a7-signal-of-slavic-expansions-from.html

http://medlibrary.org/medwiki/List_of_R ... _by_popula tion

http://azkij.livejournal.com/2009/11/18/

http://www.historiakur gany.republika.pl/apo_plik/Wandale.htm

http://dienekes.blogspot.com/2009/11/fi ... ogroup-r1a. html

http://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_R1a_(Y-DNA)

http://video.aol.fr/video-detail/marsz- ... 2781005589

http://www .bryk.pl/teksty/studia/historia/średniowiecze/8926-początki_słowian.html
_________________
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Michał
Posty: 80
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 17:22

Re: Chrobacja

Post autor: Michał » 28 stycznia 2011, 22:23

Michał napisał
super opracowanie..

spotkałem się kiedyś z opinią, że oficjalna historia i historycy pomijają fakt istnienia chrobacji - ciekaw jestem dlaczego... boją się czegoś?

Selegor
Posty: 1
Rejestracja: 14 stycznia 2013, 20:35

Re: Chrobacja

Post autor: Selegor » 14 stycznia 2013, 22:11

Rzeczywiście ciekawe opracowanie.
Co do Skandynawii to warto pamiętać, że istniała wielowiekowa współpraca z Wandalami/Lechitami/Polakami, bo nasi spławiali tam zboże, a od nich sprowadzaliśmy osmund (patrz wiki) czyli rudę żelaza dla przemysłu hutniczego. Tradycyjny odwieczny układ przerwał dopiero Szwedzki Król - Lew Północy w czasach Potopu.
W konsekwencji nie mogliśmy już być potęgą przemysłową... a w czasie II WŚ na tej szwedzkiej rudzie opierał się przemysł III Rzeszy, a Szwecja mogła się cieszyć neutralnością bogacąc się na złocie mordowanych Polaków i Żydów... nie wspominając, że rabunek i pożoga za potopu były porównywalne z czasami IIWŚ... i te dobra nadal leżą w ich muzeach i bankach (+ sprawa dalszych losów polskich insygniów królewskich).

Chrobacja była wykorzystana w austriackich rozgrywkach politycznych jako dowód rzekomej niepolskości naszej Galicji. To z powodu podsycania przez nich nastrojów nacjonalistycznych dzisiaj Polska ma tylko kawałek dawnej Galicji, a po drugiej stronie nie ma już rdzennych propolskich Rusinów, bo skutecznie wynarodowieni i zastraszeni dzisiaj nazywają się "Ukraińcami" (polecam wystąpienie posła na sejm IRP w obronie Rusinów).
Dzisiaj mowa o Chrobacji jest nie na rękę. Niemcy boją się, że ktoś wypomni im wynaradawianych Sorbów i Łużyczan oraz doczepi się złego traktowania mniejszości, których nie uznają. Austria wypomnienia im co swoje, że nie wspomnę o Polsce i sprawie ludobójstwa Polaków i pokojowych Ukraińców na Wołyniu.

A zachodni historycy wszyscy patrzą przez pryzmat ich zachodniej "wyższości", Rzymu, Watykanu, a dokonania "barbarzyńców" umniejszają od wieków. Mogłoby się okazać kto tyle wieków odpierał Greków, później Rzymian, rządził Eurazją, a na koniec dobił Rzym i nie dawał Germanom przejść Odry ;) Mogłoby się okazać, że Polacy nie zawsze byli Katolikami, ale wcześniej jedni Ortodoksami, a inni Arianami lub co gorsza "poganami" o bogatej kulturze ;) Mogłoby się okazać, że mamy znacznie dłuższą historię i ktoś by zapytał, gdzie się podziała cała wiedza o niej i co oprócz chrześcijaństwa kształtowało naród polski.

Awatar użytkownika
Blad
Posty: 550
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:33
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Chrobacja

Post autor: Blad » 16 stycznia 2013, 22:49

kurcze,, żeby odpowiedzieć na tak postawione pytanie trebaby napisać znów następną epistołę. Odpowiem krótko,, była i jest :), tylko nie pisz proszę w tym temacie (zapewne następny post :) ) że kościół Katolicki wszystkich wytępił i zatarł cała wiedzę, bo to bez sensu, i nie miejsce na takie wnioski. :)
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

ODPOWIEDZ