Druidzi

Awatar użytkownika
Blad
Kontakt:

Druidzi

Post autor: Blad » 27 stycznia 2011, 00:29

Dzisiaj a właściwie wczoraj w nocy wpadł mi karkołomny pomysł. Czy wiedza druidów przetrwała, a jeżeli tak to gdzie i w jaki sposób. Oglądałem w brytyjskiej TV relację z pogrzebu żołnierzy zabitych w Afganistanie. Coś zwróciło moją uwagę, pod ołtarzem rozwinięte zielone płutno z celtyckim symbolem

Obrazek

W religii chrześcijańskiej wykorzystywany jak symbol Trójcy Świętej. Dlaczego, skąd sie wziął w religi chrześcijańskiej, z resztą jak i wiele wiele innych znaków i symboli Celtyckich. Moim karkołomnym pomysłem jest to że Druidzi zostali chrześcijańskimi kapłanami, przenosząc całą swoją tradycję do chrześcijańskiej, tak bardzo zbierznej. Podobne daty świąt, podobne zasady, podobni bogowie, a raczej Jeden Bóg w 3 osobach. To był ratunek, to było przetrwanie, a i tak spełniali swoje role kapłańskie nie za bardzo oddając władzę. Mogli dalej się kształcić, rozwijać, pewnie dlatego właśnie przejęcie chrześcijaństwa odbyło się tutaj prawie bez bulu, bez rozlewu krwi. Będę musiał pogrzebać trochę po tutejszych starych kościołach.
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Awatar użytkownika
Maat

Re: Druidzi

Post autor: Maat » 27 stycznia 2011, 21:36

Celtowie wierzyli w kult Mitry-Boga Przyjaźni i Zbawienia może tam powinieneś szukać?

Awatar użytkownika
Blad
Kontakt:

Post autor: Blad » 27 stycznia 2011, 21:39

A widzisz,, Celtowie i Druidzi to dwie różne rzeczy. Nie każdy druid był Celtem. Wprawdzie byli ze soba śćiśle powiązani ale ... Druidzi wierzyli w siły natury i im oddawali cześć

Awatar użytkownika
Maat

Post autor: Maat » 28 stycznia 2011, 11:05

Podoba mi się twój tok myślenia. Mam takie same poglądy na ten temat. Myślę, że Druidzi nigdy nie wyrzekli się swojego boga Mitry i nigdy nie przeszli na chrześcijaństwo tylko pozwolili tak myśleć innym by uchronić swój naród od najazdów, mordów i gwałtu.

Niezależnie od tego czy będą to elementy, znaki i symbole religii wyznający buddyzm, chrześcijaństwo, islam, judaizm, hinduizm czy to będzie bóg Thot, Amon, Re, Izyda, Ozyrys, Budda, Allach, JHWH, Brahma, Chrystus, Mitra etc - czy świątynie ku czci tych bogów będą wzniesione na terytorium Egiptu, Peru, Izraela, Francji, Etiopii, Indii, Polski, Indonezji, Rzymu - czy świątynię nazwiemy synagogą, kościołem, meczetem to w każdej z tych religii jedną z najważniejszych części kultu, jest wiara w ciała niebieskie, niebo i Ziemie, -każdy z bogów, danej religii, jest utożsamiany i wcielony w ciało niebieskie, które symbolizują władze królewską, płodność, śmierć i zmartwychwstanie męski i żeński narząd płciowy zapłodnienie i poczęcie, walkę dobra ze złem.

Wiadomo, że Grecy uczyli się od Egipcjan, a Rzymianie od Greków. Rzymianie zaadoptowali swoich bogów od greków gdyż nie mili własnych. Co prawda Egipcjanie to jedna z najbardziej rozwinięta cywilizacja ówczesnego świata jednak nie gardzili oni wiedzą Indii, Mezopotamii czy Kanaanu.

Sklepienie i mozaika w kaplicy Rossalin, zwana Katedrą Kodów, dostarczy nam wiele odpowiedzi na powiązania budowli sakralnymi i starożytnymi świątyniami. Nie bez powodu na tej niezwykłej mozaice umieszczone są znaki i symbole kultu religii egipskiej, hinduskiej, chrześcijańskiej, masońskiej itd.
Klkanaście religii Abrahamistycznych to kilkadziesiąt znaków i symboli, które pozornie nie łączą się ze sobą. Jednak, gdy uświadomimy sobie, że dotyczą one tylko jednego boga JHWH to zupełnie zmienia postać rzeczy.
Skopiowane z wikipedia Trzema głównymi religiami abrahamowymi są judaizm, chrześcijaństwo i islam. Pozostałe to: babizm (i azalityzm), bahaizm, karaimizm, ahmadija, druzizm, manicheizm, mandeizm, jazydyzm, mormonizm, samarytanizm i kaodaizm, a nawet voodoo. Religię abrahamową bez wątpienia wyznaje także Kościół Zjednoczeniowy Moona. Sikhizm łączy cechy religii abrahamowej i dharmicznej.
A tak na marginesie jak może być kilkanaście religii monoteistycznych i tylko jeden Bóg JHWH?

Gdzie kończy się a gdzie zaczyna religia Horusa, Mitry, Attisa, Jezusa, etc. wiedza zaszyfrowana w hasłach znakach i symbolach?Odpowiedz na to pytanie możemy uzyskać artykule, który pozwoliłam sobie zacytować najbardziej istotną jego część (bez zgody autora).

Pogańskie korzenie chrześcijaństwa
Chrześcijaństwo nie powstało w próżni. Wiele z jego symboli i tradycji pochodzi z wcześniejszych pogańskich czasów. W Watykanie istnieje inskrypcja „Kto nie będzie spożywał ciała mego i pił krwi mojej, tak aby on był we mnie, a ja w nim, nie zostanie zbawiony”. Nie jest ona zaskakująca, biorąc pod uwagę Ostatnią Wieczerzę. Należy jednak wziąć pod uwagę, że napis ten znajduje się na pozostałościach budowli, na której Watykan został zbudowany – świątyni boga Mitry. Mitra był bogiem słońca, nazywanym przez swych wyznawców odkupicielem. Jego kult zaniknął niedługo po narodzinach chrześcijaństwa.

To nie jedyne podobieństwa między Jezusem i Mitrą. Mitra był znany wśród swych wyznawców jako „światło świata” i „dobry pasterz”. Zbierali się oni na wspólne posiłki złożone z chleba i wina, a kapłani byli nazywani „ojcami”. Poza tym Mitra urodził się w jaskini, byli przy tym obecni pasterze, a wszystko działo się 25 grudnia.

Czy to tylko zwykły zbieg okoliczności? Absolutnie nie. Jan Chryzostom, biskup żyjący w IV wieku pisał, że wcześni chrześcijanie powiązali swoje święta z datami świąt rzymskich. Dzięki temu mogli spokojnie zajmować się swoimi ceremoniami, gdyż Rzymianie koncentrowali się na własnych obchodach.

Należy także pamiętać, że wielu innych bogów „urodziło się” w grudniu. Tak jak Mitra, są to bóstwa słoneczne, przychodzące na świat z dziewiczych matek w okolicach przesilenia zimowego. Wielu z nich ginie, by się ponownie narodzić. Jeden z nich, przedchrześcijański bóg Attis, nazywany był „barankiem bożym”, a jego ukrzyżowanie i zmartwychwstanie świętowano co roku, poprzez rytuały związane z winem i chlebem. Jego dziewicza matka, Cybele, była czczona jako „królowa nieba”. Attis i Cybele mają babilońskie początki w bogini Isztar i jej małżonku Tammuz. Także krzyż łączony jest z kultem pary babilońskich bóstw. Jednak jeśli chodzi o krzyż w ogóle, był to bardzo popularny symbol od zarania ludzkości, najczęściej wiązany ze Słońcem. Wśród pierwszych chrześcijan krzyż nie był jednak aż tak powszechnym znakiem jak ryba, chyba że w formie litery X, inicjału oznaczającego Chrystusa. jednak nawet to jest pożyczony symbol – w Grecji należał on do Chronosa.

Setki lat przed narodzinami Jezusa istniała historia pasyjna, opowiadająca o bogu – człowieku, narodzonym z matki dziewicy w stajni. Podróżował on wraz ze swoimi wyznawcami, modląc się i czyniąc cuda, w tym przemieniając wodę w wino. Wszedł w konflikt z ówczesnymi autorytetami religijnymi, którzy twierdzili, że sam siebie obwołuje synem boga. Pozwolił się aresztować i sądzić za bluźnierstwo. Został osądzony, skazany i stracony. Trzy dni później zmartwychwstał i ukazał się kobiecie płaczącej przy jego grobie. Ta nie rozpoznała go jednak, póki nie okazał swojej boskiej formy. Był to Dionizos, bóg wina. Jako jeden z pierwszych był także przedstawiany jako ukrzyżowany.
Egipski bóg Słońca Horus ma mnóstwo wspólnego z Jezusem. Urodził się z dziewicy 25 grudnia, w stajni, w obecności trzech mędrców, a jego narodziny zapowiedziane zostały przez ukazanie się gwiazdy na Wschodzie. Pochodził z królewskiego rodu. W wieku 12 lat nauczał w świątyni, a w wieku 30 został ochrzczony w rzece Jordan. Czynił cuda, wypędzał demony. Chodził po wodzie. Został ukrzyżowany między dwoma złodziejami, pochowany na trzy dni, po których zmartwychwstał. Nazywany był „drogą, prawdą, światłem”, „mesjaszem”, synem człowieczym”, dobrym pasterzem”, barankiem bożym”, słowem, które stało się ciałem”. Był „rybakiem”, łączonym z rybą, jagnięciem i lwem.
W jednym czasie istniało wiele religii i kultów, dla których wspólna była wiara w zmartwychwstanie, odkupienie i duchowe zbawienie. Wizerunki ich bogów często łączyły się ze sobą i przenikały. Jezus bywał przedstawiany z lirą Orfeusza lub w rydwanie Apolla. Imię Łazarza (Lazarus) oznacza „zmartwychwstały” i pochodzi od Ozyrysa, boga Egiptu (El – Azarus – „od Ozyrysa”, „z martwych”) .
Cesarz Konstantyn, który zalegalizował chrześcijaństwo w państwie rzymskim, był wyznawcą Sol Invictus. Był to zlepek solarnych bóstw, takich jak Mitra, Helios i Apollo. Cesarz niemal natychmiast znalazł tam miejsce także dla Jezusa. Na najwcześniejszych znanych mozaikach Jezus jest przedstawiany jako zwycięski Helios w rydwanie.

Porażające podobieństwa z wcześniejszymi lub równoległymi kultami pogańskimi po pewnym czasie stały się dla chrześcijaństwa ciężarem. Obwiniano nawet diabła za zsyłanie naśladowców Chrystusa zanim on się narodził. C.d na stronie www.masterminds.pl/Filozofia,i,Religi

Awatar użytkownika
Blad
Kontakt:

Post autor: Blad » 28 stycznia 2011, 12:02

Widzisz, nie za bardzo chodziło mi o religię chrześcijańską, czy o formy innych wierzeń czy religii w temacie druidzi. Jednak jakimś dziwnym trafem w miarę krótkim poście, jak na temat który utworzyłem poruszyłaś wszystkie aspekty tego tematu. Tak naprawdę nikt nie wie skąd wywodzą się druidzi a tym bardziej skąd wywodziła się ich wiedza, wiedza na temat sił przyrody, astronomii, geologii. Skąd wiedzieli o mocy słowa, dźwięku? Przecież nie zostawili żadnego słowa pisanego. Skąd wiedzieli że wiadomości, opowieści najlepiej przekazać w pieśniach, w utworach rymowanych, które mają swój własny rytm i zyją swoim własnym życiem?
Moim zdaniem, ich wiedza przeszła właśnie wszystkie te etapy życia o których napisałaś. Jak zauważyłaś prawdy zostawały te same tylko zmieniały się imiona, począwszy od Sumeru a na chrześcijaństwie skończywszy. Z całej tej drogi druidzi wybrali samą esencję. Najłatwiejszą drogę. Nie budowali kościołów, synagog czy świątyń. Swiatynią była Ziemia, ale i świątynią było ludzkie ciało. Możliwości ludzkiego umysłu. Czy znamy jakiegoś bogatego druida po którym pozostały majątki? Co zostało po druidach? opowieści, legendy.
Czy dziki temu to oni zostali wiecznie żywi? Moim zdaniem tak.

Awatar użytkownika
janusz

Post autor: janusz » 13 lutego 2011, 16:56

Celtowie, Druidzi, Mitra, a Unia Europy!
Słoneczny dysk był znakiem szlachetnych, królewskich Arjan, a ich idee i nieśli kapłani celtyccy w całej Europie, szczególnie w Galii, czyli Środkowej Europie. Kult Mithra, czyli Mitradeva rozpowszechniła nowa fala Aryańskiej Misji, jaka z Iranu rozprzestrzeniła się po Europie, a z której czerpało tzw. chrześcijaństwo. To każdy stary i zabytkowy kościół stoi w miejscu pradawnego kultu celtyckiego, a właściwie Arjańskiego. Używamy w oryginale terminu Arjan i odmieniamy Arjanie, ale unikamy przekształcania oryginalnej nazwy na "aryjski" czy "aryjczycy", bo tak lepiej wykazujemy też dlaczego jedną z grup chrześcijańskich potępiono. Bracia Arjanie w chrześcijaństwie mieli pielęgnować dawne ideały celtyckiej kultury rydwanów, bo byli to twórczy misjonarze ze środkowej Azji i celowo osiedlali się w środku kontynentu, w środku wysp, w środku krain, aby mieć jak najlepsze warunki do misjonowania z uwagi na środki komunikacji. Bardzo ważne jest centrum duchowe w środku danego kraju, jak w Polsce, to Łódź, Zgierz, Piotrków i okolice, a także w punkcie najwyższym, czyli w najwyższych górach, gdzie z wysoka oddziaływuje się na cały kraj. Słoneczny dysk z promieniami słońca jest znakiem solarnego Boga Mithra, jest znakiem religijności solarnej rasy, całej kultury, którą z idei i miejsc kultu wiele wzieło chrześcijaństwo tworząc świątynie w miejscach, gdzie były mitraeum, ośrodki kultowe celtyckiego mitraizmu, w którym przechowywali się druidzi.
Kiedy mocno zwalczano celtycką duchowość i zasady wolnego obywatelstwa na obszarach przez Arjan kierowanych duchowo, przyszło z obszaru dawnego Iranu, Persji, wsparcie poprzez upowszechnianie i umasowienie Kultu Boga Mitry, w istocie jednego z Dwunastu Najświętszych wedyjskich władców Nieba, Aditjów, synów Aditi - Bogini Macierzy Planety o których wspomina Rig-Veda
Czy jest w tym zawarta jakaś prawda, czy tylko fanatyzm ? Więcej na ten temat poniżej.
http://www.himavanti.org/ezoteryka_serc ... ja_074.htm

ODPOWIEDZ