Dlaczego Koniec Świata w 2012 ?

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1181
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Dlaczego Koniec Świata w 2012 ?

Post autor: janusz » 11 czerwca 2011, 23:17

Patrząc na to co dzieje się wokół mnie, to widzę coraz więcej ludzi ''wolnych'' albo o wolność walczących.
Sam sobie zadaję pytanie, czy wolność od wszelkich ''uzależnień'' nie jest symptomem nowych czasów. ;)

Michał
Posty: 80
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 17:22

Re: Dlaczego Koniec Świata w 2012 ?

Post autor: Michał » 12 czerwca 2011, 10:10

janusz pisze:Patrząc na to co dzieje się wokół mnie, to widzę coraz więcej ludzi ''wolnych'' albo o wolność walczących.
Sam sobie zadaję pytanie, czy wolność od wszelkich ''uzależnień'' nie jest symptomem nowych czasów. ;)
a czy rodzi się w was coś w rodzaju apatii (niesamowitego spokoju) dotyczącej "jutra" - że będzie dobrze, że w ogóle "będzie"... a to że jest jakieś "teraz" to już jest coś dobrego, wręcz cudownego (że trwamy/istniejemy)

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1181
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Dlaczego Koniec Świata w 2012 ?

Post autor: janusz » 12 czerwca 2011, 21:44

Spokój może i jest, ale podeirzewam, że to ''cisza przed burzą''. W Polsce oprócz coraz bardziej dotkliwego bezrobocia, nic bardziej przerażającego się nie dzieje. Podobno gdzieś tam spadł zielony deszcz a nasi politycy ukrywają przed nami prawdę o tym, że po 2012 staniemy się niewolnikami, zadłużonymi po uszy.
Takie opowieści już nas nie ''ruszają'', bo faktycznie się do nich przyzwyczailiśmy. Ale co by było jakby spotkała nas taka katastrofa jak Japonię. To byłby faktycznie koniec świata. Na pewno wówczas wielu z nas zastanowiłoby się nad tym czy warto ''BYĆ'' czy ''MIEĆ''. Miejmy nadzieję, że miejsce w którym teraz mieszkamy, będzie dalej bezpieczne i żaden kataklizm, ''burza'' nam nie grozi, w innej sytuacji otaczająca nas apatia pryśnie jak mydlana bańka. :?

Michał
Posty: 80
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 17:22

Re: Dlaczego Koniec Świata w 2012 ?

Post autor: Michał » 13 czerwca 2011, 10:21

akurat burze to nam grożą - tak jak nigdy - to w nich upatruje polskich kataklizmów - trąby powietrzne w Polsce? SZOK... nie mamy trzesien ziemi (no chyba, że tąpnięcia w kopalniach ale to sie nie liczy), nie mamy tsunami czy też elektrowni atomowych - mamy teraz swoje polskie wichury i nowość -> trąby powietrze (plus powodzie)


...i tuski w rządzie ;)

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1181
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Dlaczego Koniec Świata w 2012 ?

Post autor: janusz » 15 czerwca 2011, 12:58

Przesłanie Istoty z wyższego Wymiaru. Przebiegunowanie, DNA, 2012 Podniesienie Ziemi, Przebudzenie.

Niezwykły channeling od Istoty która była Człowiekiem jeszcze w 1996 roku i żyła pod imieniem Libero Berozzi. Przesłanie to zostało przekazane za pomocą pisma automatycznego poprzez medium Giordan A

Istota z wyższych Wymiarów w kilku przekazach odpowiada na pytania szczególnie ważne dla nas przed rokiem 2012, przed tzw Kosmiczną Konwergencją, w czasie zachodzącego właśnie na naszych oczach Podniesienia Matki Ziemi.
Opowiada między innymi o transferze dusz, naszym Wyższym JA, o przewodnikach duchowych tzw Mistrzach, prawach związanych z ponownymi narodzinami, o innych planetach i ich mieszkańcach którzy inkarnują również na Ziemi, o handlarzach Dusz, o miejscu które jest odpowiednikiem raju, o tym co dzieje się z istotą po jej fizycznej śmierci.
Uchylił również rąbka tajemnicy czego możemy się spodziewać w najbliższym Czasie tu na Ziemi i co jest związane z tzw Boskim Planem samego Stwórcy...

Opracowała i tłumaczyła Joanna BurakowsAwatar użytkownika
janusz
Posty: 1181
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Dlaczego Koniec Świata w 2012 ?

Post autor: janusz » 08 sierpnia 2011, 23:29


Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1181
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Dlaczego Koniec Świata w 2012 ?

Post autor: janusz » 10 sierpnia 2011, 22:11

Nie tylko Majowie prognozują koniec świata! Chińska astrologia nie pozostawia nadziei
Rok 2012 jest już za pasem. Zgodnie z funkcjonującym wśród przedstawicieli kultury zachodniej przekonaniem, może to być schyłek cywilizacji. Przeświadczenia oparte na danych zawartych m.in. w kalendarzu Majów, zdaniem niektórych interpretatorów, nie pozostawiają nam złudzeń - koniec jest już bliski. W tym napędzanym przez media kołowrotku strachu, który odwołuje się do zapowiedzi Majów, zapomina się o przepowiedniach, które wywodzą się z Dalekiego Wschodu. Zgodnie z symboliką Państwa Środka, powinniśmy być gotowi na to, że w 2012 r. nastąpi kres znanego nam dotąd świata. Czy przedstawiciele dwóch aż tak różnorodnych kultur - Majów i dziedzictwa orientu - mogli się pomylić w swoich przewidywaniach?
Wiele osób wciąż wierzy, że koniec świata nastąpi w 2012 r. W roku kojarzącym się wielu Polakom z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej, ma też nastąpić Armageddon. Skąd takie przypuszczenia, graniczące u niektórych z pewnością? 21 grudnia 2012 r. jest ostatnim dniem wg kalendarza Majów (czyli jak głoszą niektórzy, zapowiada koniec kolejnego cyklu w dziejach świata). Część naukowców wprawdzie przekonuje, że w czasie konwersji kalendarza Majów mógł pojawić się błąd, co oznaczałoby, że zapowiadany koniec świata nadejdzie kiedy indziej. Ale wiele osób pozostaje nieugiętych i mentalnie przygotowują się na najgorsze.
Co ciekawe, wielkie zmiany są też prognozowane przez astrologów z Państwa Środka. Wg ich analiz, w roku 2012, który zgodnie z chińskim kalendarzem będzie Rokiem Smoka, dojdzie do splotu kilku kluczowych zjawisk z punktu widzenia astrologii. Jak zapowiadają specjaliści, dojdzie wtedy do wielkich kosmicznych zmian. W grudniu 2012 r., w interesującej względem siebie pozycji znajdą się gwiazdozbiory Lwa i Smoka - oba te znaki łączone są z ogniem. Ponadto Smok kojarzony jest z pomostem, który stanowi łącznik pomiędzy niebem i Ziemią.
Numerolodzy wskazują ponadto na związek występujący pomiędzy liczbami, które wiązane są z zodiakalnym Smokiem. Jak twierdzą specjaliści, przyglądając się dacie 22 grudnia 2012 r. nie sposób nie zwrócić uwagi, że zarówno miesiąc jak i rok stanową wielokrotność numerów "3" i "4", które zgodnie z tradycją, mają ze Smokiem ścisły związek. Smok będący pomostem pomiędzy niebem a Ziemią będzie zdaniem numerologów również ostatnim znakiem czasu poprzedzającym nadejście nowej ery, która rozpocznie się po 21 grudnia 2012 r.
Chińscy astrologowie już teraz przestrzegają także, że rok 2012 będzie czasem burzliwym. Swoje apogeum mają wówczas osiągnąć konflikty i starcia, które już się na Ziemi rozpoczęły. Specjaliści zauważają, że rzadko kiedy dochodzi do sytuacji, kiedy dwa systemy wierzeń astrologicznych zbiegają się tak naprawdę w jednym dniu.
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,tit ... caid=6cd1d

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 1181
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 01:38

Re: Dlaczego Koniec Świata w 2012 ?

Post autor: janusz » 12 sierpnia 2011, 23:14

Oprócz kataklizmów czeka nas jeszcze coś bardziej niesamowitego :shock:
Ten pochodzący z Biblii opis mówi o wojnie, która zmieni oblicze świata.

1) "Oto nadchodzi dzień należący do Jehowy i...... (2) I zbiorę wszystkie narody na wojnę przeciwko Jerozolimie; i miasto zostanie zdobyte, a domy splądrowane, kobiety zaś zostaną zgwałcone. I połowa miasta pójdzie na wygnanie, lecz pozostali z ludu nie będą wytraceni z miasta. (3) "A Jehowa wyruszy i stoczy wojnę przeciwko tym narodom" - jak w dniu swojej wojny, w dniu walki. (4) I w owym dniu jego stopy staną na górze drzew oliwnych, która jest naprzeciw Jerozolimy, po stronie wschodniej; a góra drzew oliwnych rozstąpi się pośrodku, od wschodu i na zachód. Powstanie bardzo wielka dolina; i połowa góry zostanie przesunięta na północ, a połowa na południe. (5) I uciekać będziecie do doliny moich gór; albowiem dolina tych gór będzie sięgać aż do Acel. I będziecie musieli uciekać, tak jak uciekaliście z powodu trzęsienia ziemi za dni Uzzjasza, króla Judy. A Jehowa, mój Bóg, z całą pewnością przyjdzie, z nim zaś wszyscy święci. (6) "I stanie się w owym dniu, że nie będzie drogocennego światła - wszystko zakrzepnie. (7) I nastanie jeden dzień, znany jako należący do Jehowy. Nie będzie to dzień ani nie będzie to noc; a wieczorem zrobi się jasno. (8) I w owym dniu dojdzie do tego, że z Jerozolimy popłyną żywe wody i - połowa ku morzu wschodniemu i połowa ku morzu zachodniemu. Będzie tak latem i zimą. (9) A Jehowa zostanie królem nad całą ziemią. W owym dniu Jehowa będzie jeden i jego imię jedno. (10) "Cała ta ziemia będzie przemieniona niczym Araba, od Geby po Rimmon na południe od Jerozolimy; a ona się podźwignie i będzie zamieszkana na swoim miejscu, od Bramy Beniamina aż do miejsca Bramy Pierwszej, aż do Bramy Narożnej, i od Wieży Chananela aż po królewskie kadzie tłoczni. (11) I na pewno zamieszkają w niej ludzie; i już więcej nie będzie się rzucać klątwy ku zagładzie, a w Jerozolimie będzie się mieszkać bezpiecznie. (12) "A oto plaga, którą Jehowa porazi wszystkie ludy, które wystąpią zbrojnie przeciwko Jerozolimie: Gnić będzie ciało człowieka, gdy jaszcze będzie stał na nogach, i oczy mu zgniją w oczodołach, a język zgnije mu w ustach. (13) "I stanie się w owym dniu, że za sprawą Jehowy zapanuje wśród nich zamieszanie; i każdy chwyci rękę swego towarzysza, a jego ręka się podniesie przeciwko ręce jego towarzysza. (14) Również Juda będzie toczyć wojnę pod Jerozolimą; i zostanie zebrane bogactwo wszystkich okolicznych narodów - złoty i srebro, i szaty w nadzwyczaj wielkiej ilości. (15) "Taka też plaga dotknie konia, muła, wielbłąda i osła oraz wszelkie zwierzę domowe, które się znajdzie w tych obozach podobna do tej plagi. (16) "A co się tyczy każdego, kto pozostanie ze wszystkich narodów nadciągających przeciwko Jerozolimie - tacy pójdą co roku, by się pokłonić Królowi, Jehowie Zastępów, i obchodzić Święto Szałasów. (17) A co się tyczy każdego, kto spośród rodzin ziemi nie pójdzie do Jerozolimy, by się pokłonić Królowi, Jehowie Zastępów - na takich nie spadnie obfity deszcz. (18) I jeśli rodzina egipska nie pójdzie i nie wejdzie, również na nich żaden nie spadnie. Nastąpi plaga, jaką Jehowa porazi narody, które nie pójdą obchodzić Święta Szałasów. (19) Taka będzie kara za grzech Egiptu i za grzech wszystkich narodów, które nie pójdą obchodzić Święta Szałasów. (20) "W owym dniu na dzwoneczkach konia będzie: 'Świętość należy do Jehowy! ' A szerokie kotły w domu Jehowy będą jak czasze przed ołtarzem. (21) I każdy szeroki kocioł w Jerozolimie i w Judzie stanie się rzeczą świętą, należącą do Jehowy Zastępów, a wszyscy składający ofiary będą przychodzić i sięgać po nie i będą w nich gotować. I w owym dniu nie będzie już Kananejczyka w domu Jehowy Zastępów".

Awatar użytkownika
Blad
Posty: 550
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:33
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Dlaczego Koniec Świata w 2012 ?

Post autor: Blad » 12 sierpnia 2011, 23:38

Tu coś chyba nie tak. To jest Księga Zachariasza rozdział 14. i to co przedstawiłeś to chyba w wolnym tłumaczeniu świadków Jehowy. Biblia 1000-lecia, Biblia Warszawska, i wiele innych tłumaczeń tłumacza ten rozdział zupełnie inaczej

(1) Oto nadejdzie dla Pana dzień, kiedy twoje bogactwa rozdzielać będą u ciebie. (2) Wszystkie ludy zgromadzę do walki z Jerozolimą; miasto zostanie zdobyte, domy zrabowane, kobiety zhańbione; połowa miasta pójdzie na wygnanie, jednak Reszta mieszkańców nie ulegnie zagładzie. (3) Wtedy Pan wyruszy do boju i będzie walczył przeciw ludom, jak niegdyś walczył w dniu bitwy. (4) W owym dniu dotknie stopami Góry Oliwnej, która jest naprzeciw Jerozolimy od strony wschodniej, a Góra Oliwna rozstąpi się w połowie od wschodu ku zachodowi i powstanie wielka dolina. Połowa góry przesunie się na północ, a połowa na południe. (5) I będziecie uciekać na dolinę wśród moich gór, bo dolina gór sięgać będzie aż po Asal; a wy uciekać będziecie, jak uciekaliście w czasie trzęsienia ziemi za dni króla Judy, Ozjasza. Wtenczas nadciągnie Pan, mój Bóg, i z Nim wszyscy święci. (6) W owym dniu nie będzie światła ani zimna, ani mrozu. (7) Będzie to jeden jedyny dzień - Pan tylko wie o nim - nie będzie to dzień ani noc, wieczorną porą będzie jasno. (8) W owym dniu wypłyną z Jerozolimy strumienie wód, połowa z nich [popłynie] do morza wschodniego, a połowa do morza zachodniego. I w lecie, i w zimie tak będzie. (9) A Pan będzie królem nad całą ziemią. Wówczas Pan będzie jeden i jedno będzie Jego imię. (10) Cały kraj zmieni się w równinę, od Geba aż po Rimmon na południe od Jerozolimy. Ona jednak będzie wzniesiona i zamieszkana na swoim miejscu: od Bramy Beniamina aż do miejsca dawnej bramy, do Bramy Narożnej, od wieży Chananela aż do tłoczni królewskich. (11) Będą w niej mieszkali, a klątwa już jej nie dosięgnie. Jerozolima żyć będzie bezpiecznie. (12) A taką klęską porazi Pan wszystkie narody, które ruszyły do walki z Jerozolimą: rozpadnie się ich ciało, chociaż jeszcze trzymać się będą na nogach; oczy zaćmią się w oczodołach, a język zeschnie w ustach. (13) W owym czasie za sprawą Pana ogarnie ich wielkie przerażenie, jeden drugiego uchwyci za bary i pięść podniesie jeden na drugiego. (14) Juda także będzie walczył w Jerozolimie, gdzie zebrane zostaną bogactwa wszystkich okolicznych ludów: złoto, srebro i ubrania ponad wszelką miarę. (15) Zagłada, podobna do tamtej plagi, wyniszczy konie, muły, wielbłądy, osły, i wszystkie zwierzęta, znajdujące się w tym obozie. (16) Wszyscy ci, którzy ocaleją spośród wszystkich ludów, biorących udział w wyprawie na Jerozolimę, rokrocznie pielgrzymować będą, by oddać pokłon Królowi - Panu Zastępów - i obchodzić Święto Namiotów. (17) A te z ludów ziemi, które nie pospieszą do Jerozolimy oddać pokłon Królowi - Panu Zastępów - będą pozbawione deszczu. (18) A jeśli lud Egiptu tam się nie wybierze i tam się nie pokaże, spadną na niego nieszczęścia, jakimi Pan doświadczy narody, które nie przyjdą na obchód Święta Namiotów. (19) Taka więc kara spotka Egipt i wszystkie narody, które nie pójdą na obchód Święta Namiotów. (20) Wówczas nawet na dzwoneczkach koni umieszczą napis: Poświęcone Panu, a kotły [zwyczajne] w domu Pańskim będą jak kropielnice przed ołtarzem. (21) Każdy kocioł w Jerozolimie i w Judzie będzie poświęcony Panu Zastępów. I będą przychodzić wszyscy, którzy mają składać ofiarę, będą brać je i w nich gotować. Nie będzie już w owym dniu przekupnia w domu Pana Zastępów.

Po wczorajszej, burzliwej dyskusji z Januszem doszliśmy do bardzo wielu ciekawych wniosków i od biblii skończyliśmy na Vril, ale dlaczego 2012?? werset 7, mówi wyraźnie, i to jest powtarzane również i w nowym testamencie.
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste
Wędzonki, kiełbasa, szynka
http://www.smokedsausage.uk

Michał
Posty: 80
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 17:22

Re: Dlaczego Koniec Świata w 2012 ?

Post autor: Michał » 20 sierpnia 2011, 21:15

Czy wiadomo wam coś o zapowiadanym przez projekt cheops wodnym grzybie? czy data tego wydarzenia to 25 sierpień (bo natrafiłem dziś na taką datę w 1 z komentarzy na onecie)

ODPOWIEDZ